Фінансові новини
- |
- 03.03.26
- |
- 14:11
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Торги на межбанке 8 сентября прошли сбалансировано
23:58 08.09.2021 |

Официальный курс доллара на четверг, 9 сентября, установлен Нацбанком на уровне 26,74 грн/$, что на копейку больше уровня предыдущего торгового дня.
Евро подешевеет на семь копеек - его курс составит 31,63 грн/€.
Курс на межбанке
Торги среды на межбанке открывались котировками на уровне 26,68-26,73 грн/$. А первая сделка посредством терминала Bloomberg прошла по 26,72 грн/$.
Как сообщила директор департамента казначейских операций Юнекс Банка Анна Волуйчак, в начале сессии покупатели пробовали восстановить преобладавший в первые два дня недели тренд на укрепление гривны, однако существенного избытка предложения иностранной валюты не было.
К тому же в начале торговой сессии на рынок вышел регулятор с покупкой доллара на уровне 26,72 грн/$, тем самым обозначив для участников торгов поддерживаемый уровень.
"Эта мера носила скорее превентивный характер. К 10:00 котировки выросли до отметки 26,73-26,75 грн/$, в этом диапазоне и проходили торги до обеда", - отметила она.
Во второй половине дня, когда объем предложения иностранной валюты начал снижаться, а спрос сохранялся, котировки незначительно выросли, достигнув к 16:30 диапазона 26,755-26,775 грн/$.
В целом сегодняшние торги прошли сбалансировано. После неожиданного для многих укрепления гривны в понедельник и вторник, вызванного распродажей валюты "Укравтодором", ситуация на рынке стабилизировалась.
"Ощутимо снизился и объем торгов - сегодня в Bloomberg заключили сделок на $171 млн", - подчеркнула Волуйчак.
Ключевое событие завтрашнего дня, способное сильно повлиять на ход торгов, - пересмотр учетной ставки НБУ.
Большинство участников рассчитывает на ее повышение, в том числе и потому, что в июле регулятор анонсировал ее рост до 8,5% до конца 2021 года.
"Если прогнозы оправдаются, я не жду существенных потрясений на валютном рынке. Более того, не исключено даже небольшое укрепление национальной валюты. В противном случае возможен рост котировок", - утверждает она.
Советник председателя правления Мегабанка Андрей Львов в разговоре с UBR.ua подтвердил, что участники рынка действительно ожидают повышения учетной ставки. И некоторые тенденции позволяют об этом говорить.
"Рынок под повышение учетной ставки уже "заложился". Недавнее укрепление гривны, скорее всего, с этим и связано. Это как на рынках Forex. Когда ожидается какое-то большое событие, рынок начинает "закладываться" за пару недель", - говорит он.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Кабмін розширив експериментальний проєкт зі створення власних груп
протиповітряної оборони на підприємствах критичної інфраструктури. Про
це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Від 2 березня банкноти номіналами 1, 2, 5 і 10 гривень зразків 2003-2007
років замінюються на відповідні обігові монети, повідомив Національний
банк України.
Україна нещодавно досягла домовленості з Експортно-імпортним банком
Китаю (China EXIM) про реструктуризацію залучених раніше під державні
гарантії кредитів, повідомив заступник голови місії Фонду в Україні
Тревор Лессард
Думка,
що Україна неодмінно буде в ЄС, давно є домінуючою у Європі, а зараз
посилюється розуміння, що процес вступу має бути швидшим за звичний.
Верховна Рада у вівторок, 24 лютого, 230 голосами ухвалила закон, який
скасовує обов'язковість другого підпису на первинних документах
бухгалтерського обліку.
У дорослому віці вивчення англійської рідко починається з нуля. Хтось
уже має кращий рівень, але не може заговорити, хтось роками ходив на
групові заняття й так і не дійшов до впевнених листів чи робочих
дзвінків іноземною.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 3 березня 2026 року.
У застосунку «Дія» можна придбати нову військову облігацію «Феодосія» з терміном погашення у березні 2027 року.
Кабінет міністрів вніс зміни до порядків визначення незалежних членів
наглядових рад державних банків, а також відбору компаній, які
претендентів на ці посади пропонують.
Національний банк України (НБУ) у лютому зменшив інтервенції на
міжбанківському ринку на $547,6 млн, або на 15,5% - до $2 млрд 990,5
млн, тоді як офіційний курс гривні до долара знизився на 0,8%, або на 36
коп.
Національний банк України має намір посилити контроль за якістю готівки, що перебуває в обігу.
Національний банк України збільшив зі 180 до 270 днів граничні строки
розрахунків для операцій з експорту низки товарів, зокрема
сільськогосподарської техніки та обладнання.
HP повідомила, що оперативна пам'ять тепер формує понад третину
собівартості її персональних комп'ютерів. За словами фінансової
директорки Карен Паркхілл, якщо торік витрати на пам'ять і накопичувачі
становили 15-18% від загальної вартості компонентів
Компанії Microsoft та SpaceX оголосили про співпрацю для розвитку
глобального доступу до інтернету. Проєкт передбачає використання
супутникового інтернету Starlink для підключення громадських центрів у
різних країнах, зокрема 450 хабів у Кенії.
Компанія SpaceX оприлюднила
амбітні плани щодо розвитку своєї технології Direct to Cell, яка дозволить звичайним смартфонам підключатися до супутників без жодного додаткового обладнання.
Dell, Lenovo та інші провідні виробники ПК готують нові ноутбуки
Copilot+, які використовуватимуть процесори NVIDIA на архітектурі ARM.
Фінський стартап Donut Lab оприлюднив результати першого незалежного
тестування своєї твердотільної батареї.
Meta та AMD анонсували угоду вартістю $100 мільярдів. У її межах
компанія Марка Цукерберга планує закупити ШІ-чипи для забезпечення
дата-центрів потужністю до 6 гігаватів, а також може отримати 10% акцій
виробника процесорів
На мові програмування, написаній у 1950-х, досі тримаються 95% трансакцій у банкоматах США