Фінансові новини
- |
- 16.06.26
- |
- 12:31
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
![]() | |
|
"Коли зачинились одні двері, відкриваються інші, але ми цього часто не помічаємо, втупившись у зачинені двері" Гелен Келлер |
Сотрудничество Virgin Atlantic с Vertical Aerospace предусматривает покупку до 150 самолетов и создание совместного предприятия
13:49 11.06.2021 |
Авиакомпания Virgin Atlantic объявила о сотрудничестве с компанией Vertical Aerospace, разрабатывающей электрические самолеты с вертикальным взлетом и посадкой (eVTOL). Партнерство включает возможность для Virgin Atlantic приобрести до 150 самолетов eVTOL и открытие совместного предприятия в Великобритании с участием Vertical Aerospace для организации ближнемагистральных перевозок с использованием eVTOL под брендом Virgin Atlantic.
eVTOL VA-X4 - это пилотируемый электрический самолет с вертикальным взлетом и посадкой, рассчитанный на четырех пассажиров и пилота. Дальность полета составляет 160 км, скорость - более 320 км/ч. Благодаря вертикальному взлету и посадке, а также сравнительно низкому уровню шума аппарат хорошо подходит для эксплуатации в городах.
По предварительной информации, будет организовано авиасообщение на небольших расстояния между городами и прилагающими аэропортами, начиная с Манчестера и лондонских Хитроу и Гатвика. Ожидается, что это обеспечит существенную экономию времени на конечных участках авиаперелетов. Например, 90-километровый путь от Кембриджа до лондонского аэропорта Хитроу будет занимать 22 минуты по сравнению с нынешней полуторачасовой поездкой по автомобильной дороге. Партнеры полагают, что в условиях, когда в радиусе 160 км от лондонского аэропорта Хитроу сосредоточено 37 населенных пунктов с населением более 100 000 человек, у VA-X4 есть очень большой потенциал.
В качестве партнера по запуску в Великобритании Virgin Atlantic имеет возможность заказать от 50 до 150 самолетов. Это еще не подтвержденный заказ, и, поскольку разработка самолетов все еще продолжается, окончательная стоимость заказа еще не подтверждена.
Полномасштабный прототип VA-X4 в настоящее время находится в производстве, а первый испытательный полет запланирован на конец этого года. Начало коммерческой эксплуатации VA-X4 запланировано на 2024 год после сертификации Агентством по авиационной безопасности Европейского Союза (EASA) и Управлением гражданской авиации Великобритании (CAA).
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Міжнародний арбітраж, створений за Конвенцією ООН з морського права,
ухвалив рішення у справі України проти РФ, підтвердивши порушення Росією
норм міжнародного права в Чорному, Азовському морях і Керченській
протоці та відкинувши російські претензії на їхній статус.
Всі 27 країн-членів ЄС погодили відкриття першого кластера переговорів про вступ України та Молдови до блоку.
Військово-Морські Сили ЗСУ отримали ще один протимінний корабель від
Королівства Нідерланди. Про це повідомив Командувач ВМС віце-адмірал
Олексій Неїжпапа.
ЄС 15 червня проведе міжурядові конференції з Україною і Молдовою, де ЄС та країни відкриють перший переговорний кластер.
Міжнародний валютний фонд погодився виділити Україні черговий транш
кредиту, попри невиконання Києвом однієї з умов. Про це повідомило
агентство Bloomberg з посиланням на джерела.
Більшість людей звикли вважати банк найнадійнішим місцем для будь-яких фінансових операцій, у тому числі для обміну валюти.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Вкладники банків, що ліквідуються, у січні - травні 2026 року отримали 16,7 млн грн гарантованого відшкодування.
Курс американського долара залишається стабільним щодо японської єни, а щодо євро та фунта стерлінгів зранку у вівторок зростає.
Складність майнінгу біткоїна знизилася на 10,09% - до 124,93 T. Про це свідчать дані сервісу CloverPool.
Канадська фінтех-компанія Nuvei купить міжнародну платіжну систему Payoneer. Про це вона оголосила на своєму сайті у понеділок, 15 червня.
Національний банк України (НБУ) у межах планового випуску з 16 червня
2026 року вводить у готівковий обіг модифіковані банкноти номіналом 100
грн із гаслом "Слава Україні! Героям слава!", повідомляється на сайті
регулятора.
Долар дешевшає щодо євро та фунта стерлінгів на торгах у понеділок, залишаючись стабільним у парі з єною.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 15 червня 2026 року.
Німецький суд постановив, що Google несе пряму відповідальність
за неправдиву інформацію, яку поширює сервіс AI Overview - частина
пошукової системи, яка генерує короткі ШІ-відповіді на запити.
Платіжний гігант Mastercard оголосив
про запуск сервісу Agent Pay for Machines (AP4M), який дозволяє
ШІ-агентам та програмним системам самостійно здійснювати платежі через
глобальну мережу компанії.
McDonald's почала тестувати штучний інтелект для прийому замовлень на "МакДрайв". Як передає ABC News, у майбутньому компанія сподівається замінити звичний досвід замовлення у людини на нову технологію.
Ілон Маск (Elon Musk) поділився новими подробицями проекту
орбітальних дата-центрів SpaceX, які мають перетворити космос на
майданчик для роботи штучного інтелекту.
Інженерка-програмістка Ерін Маус із Північної Кароліни домоглася
офіційного дозволу не використовувати штучний інтелект на роботі,
посилаючись на свої релігійні переконання
Американська Google, що входить до Alphabet Inc., замовила в Intel Corp.
виробництво понад 3 млн своїх тензорних процесорів (TPU) у 2028 році,
повідомляє The Information з посиланням на джерела.
Впродовж травня український автопарк поповнився 18 тис. вживаних легкових автомобілів, ввезених з-за кордону.