Фінансові новини
- |
- 19.02.26
- |
- 11:16
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
![]() | |
|
"Я не можу змінити напрям вітру, але я можу налаштувати вітрила, щоб завжди добиратися до місця призначення" Джиммі Дін |
Спрос на физическое золото в I квартале упал на 26%, но в разы вырос приток в ETF - GFMS
15:42 15.05.2020 |

Мировой спрос на физическое золото в I квартале текущего года упал на 26%, достигнув минимального с 2009 года значения в 753 тонны, свидетельствуют данные обзора Refinitiv GFMS Gold Survey.
Производство ювелирных изделий обвалилось на 40% по сравнению с январем-мартом прошлого года, составив 309 тонн. Использование золота в промышленном производстве сократилось на 19% и составило 75 тонн. Инвестиции в физическое золото уменьшились на 11%, до 240 тонн, хотя в их числе закупки монет выросли на 12%, до 89 тонн, а инвестиции в слитки упали. Чистые объемы закупки золота центробанками также снизились на 11%, до 129 тонн, что Refinitiv связывает с ростом цен на золото.
Зато почти в 8 раз вырос приток золота в ETP (торгуемые на бирже продукты, включая ETF и другие схожие инструменты), до 300 тонн, и отток золота с бирж в I квартале прошлого года в объеме 11 тонн сменился притоком в 17 тонн.
Предложение на мировом рынке золота в I квартале выросло на 5%, до 1,151 тыс. тонн. Мировой объем золотодобычи составил 842 тонны, что на 3% больше в сравнении с аналогичным периодом 2019 года. Объем предложения золотого лома снизился на 2%, до 299 тонн, это было вызвано значительным падением уровня предложения в Китае ввиду пандемии COVID-19 и вызванного ею кризиса, поясняет Refinitiv. Значительную часть этого падения скомпенсировал индийский рынок, где резко выросла цена на золото в местной валюте. Дехеджинг I квартала 2019 года в объеме 25 тонн сменился хеджингом 9 тонн в январе-марте текущего.
"В краткосрочной перспективе риск падения золота может сохраниться, особенно если вызванный COVID-19 кризис продолжит наносить Западу тяжелый ущерб, или на фондовых рынках произойдет еще один обвал, который приведет к очередной распродаже активов, - считает Кэмерон Александр, менеджер подразделения по исследованиям рынка драгоценных металлов Refinitiv. - Вместе с тем, учитывая усиление неопределенности и ожидание глобальной экономической рецессии, беспрецедентные уровни стимулирования со стороны центральных банков по всему миру и сохранение процентных ставок на исторически низких, в том числе даже отрицательных значениях, мы считаем, что золото достигнет еще более высоких уровней. По нашим оценкам, в 2020 году средняя стоимость золота составит $1637 за унцию, при этом позже может быть достигнута и преодолена отметка в $1800 за унцию".
Баланс спроса и предложения на мировом рынке золота, тонн:
| Показатель | I кв. 2020 | Динамика к I кв. 2019 |
| Предложение | 1 151 | 5% |
| - Добыча | 842 | 3% |
| - Вторичное золото | 299 | -2% |
| - Хедж | 9 | - |
| Физический спрос | 753 | -26% |
| - Производство ювелирных изделий | 309 | -40% |
| - Промышленный спрос | 75 | -19% |
| - Госсектор | 129 | -11% |
| - Инвестиции | 240 | -11% |
| Приток (отток) в ETP | 300 | 687% |
| Приток (отток) на биржу | 17 | - |
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Армін Паппергер, генеральний директор оборонного концерну Rheinmetall AG каже, що Росія не зацікавлена в припиненні війни.
У поточному місяці Кабінет Міністрів не вноситиме у Верховну Раду
законопроєкт щодо реєстрації фізичних осіб-підприємців як платників
податку на додану вартість.
Сьогодні
США запропонували Україні гарантії безпеки на 15 років, однак Україна
хоче гарантії безпеки на 20-30 років, заявив президент України Володимир
Зеленський.
Уряду України вдалося домовитися з Міжнародним валютним фондом про
збільшення річного ліміту для ФОПів, після досягнення якого вони мають
зареєструватися платниками ПДВ.
Міністр оборони Британії Джон Гілі заявив, що під час засідання
Контактної групи з питань оборони України союзники пообіцяли Україні $35
млрд військової допомоги.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Курс долара США помірно підвищується в парі з японською єною, слабо змінюється до євро і фунта стерлінгів вранці в четвер.
Голова Національного банку України (НБУ) Андрій Пишний повідомив про
призначення Андрія Буквича директором департаменту міжнародного
співробітництва регулятора.
Німецький залізничний концерн Deutsche Bahn (DB) пережив масштабну
кібератаку, яка на багато годин порушила системи бронювання квитків і
надання інформації.
Курс долара США демонструє помірне зростання в парах з євро, фунтом стерлінгів і японською єною вранці в середу.
Старший стратег із товарних ринків Bloomberg Intelligence Майк МакГлоун заявив, що обвал біткоїна і крипторинку може бути сигналом про наступну рецесію.
Державне агентство «ПлейСіті» видало першу ліценцію оператору лотерей на організацію гри.
Дорогоцінні метали дешевшають у вівторок на тлі зниженої ліквідності у
зв'язку зі святкуванням Нового року за місячним календарем і вихідним
днем у США напередодні.
Дослідники з Шанхайського університету Цзяотун і університету Ціньхуа
представили повністю оптичний процесор LightGen, який призначений для
завдань генеративного ШІ.
Мобільний зв'язок п'ятого покоління у суботу, 14 лютого, з'явився у
Харкові. Про запуск тестової зони 5G у місті LIGA.net повідомили
оператори мобільного зв'язку Київстар, lifecell і Vodafone.
Ілон Маск представив X Money - фінансову систему, яка стане частиною
платформи X і ще одним важливим кроком до того, щоб зробити цю соцмережу
"супердодатком", схожим на китайський WeChat.
Міністерство промисловості та інформатизації Китаю (MIIT)
опублікувало проєкт національного стандарту GB 11557-202X «Вимоги до
захисту водія від травм рульовим механізмом».
Microsoft планує повернути можливість переміщати та змінювати розмір
Панелі завдань у Windows 11. Напевне, це найжаданіше з оновлень, на яке
чекали тисячі користувачів цієї ОС з моменту її виходу.
Samsung оголосила
про початок масового виробництва своєї провідної високошвидкісної
пам'яті HBM4 та про перші відвантаження комерційної продукції клієнтам.
Компанія зазначає, що це забезпечить їй раннє лідерство на ринку.
З кожним роком популярність iPhone тільки зростає і нова статистика
від Counterpoint Research підтверджує, що Apple займає найбільшу частину
світового ринку смартфонів.