Фінансові новини
- |
- 06.07.26
- |
- 13:30
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
В среду НБУ продавал доллары на межбанке через запрос лучшего курса
21:37 30.08.2017 |

Сегодня спрос на валюту на межбанке превышал предложение, что спровоцировало рост курса доллара.
Вероятно, недостаток предложения сформировался вследствие выкупа регулятором излишков доллара вчера, говорят банкиры.
Так, по словам казначеев, курс доллара начал расти практически сразу после старта торгов. Сначала к диапазону 25,53-25,55, затем к 25,57/25,60, а потом и к значениям 25,60/25,62 грн/$. Стремительный рост котировок притормозил Национальный банк.
«На рынок вышел регулятор и продал доллары через запрос лучшего курса среди маркетмейкеров по курсу в районе 25,60 грн/$», - рассказал UBR.ua замдиректора департамента казначейства и международного бизнеса Банка ПИВДЕННЫЙ Олег Ропяк.
Сегодня по результатам 556 сделок на межбанке объем торгов составил $348,10 млн по средневзвешенному курсу 25,5795 грн/$.
В тоже время, в своих прогнозах на завтра банкиры во мнении разошлись. Одни считают, что подорожание доллара было ситуативным и котировки могут откатиться до 25,50 грн/$. Но есть и те, кто настраивается на укрепление курса американской валюты.
«Завтра на курс доллара может повлиять отложенный спрос, сформированный в период четырехдневных выходных, и потребность бизнеса в гривне в связи с окончанием месяца. Поэтому ожидаем, что торги будут проходить в диапазоне 25,55-25,60 грн/$», - отметил в беседе с UBR.ua директор казначейства Банка Кредит Днепр Олег Куринной.
Курс валют в банках: самый дешевый доллар сегодня продавали по 25,55-25,53 грн/$ (Глобус, Вернум банк). Но большинство финучреждений готово было расставаться с американской валютой по 25,65-25,70 грн/$.
Скупали банки валюту у населения по 25,40-25,45 грн/$. Выгоднее всего продать доллар можно было по 25,50-25,55 грн/$. Такие курсы устанавливали БТА Банк, Банк Инвестиций и сбережений, а также Форвард банк.
Черный рынок отыграл смену тренда быстро. Если утром покупатели не готовы были давать за бакс больше 25,48-25,51 грн, то уже вечером охотно брали валюту по 25,60 грн/$.
Настроения продавцов при этом сильно не поменялись - в течение дня курс продажи на черном рынке не покидал диапазона 25,60-25,65. Правда еще вчера средняя цена на доллар у менял составляла 25,51 грн/$.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


1 липня 2026 року Державна служба експортного контролю України (ДСЕК)
видала перший в історії країни дозвіл на експорт готових бойових
безпілотних систем.
Держбюджет України отримав майже 600 млн доларів від Міжнародного банку реконструкції та розвитку для фінансування соцвиплат.
У 30-й пакет військової допомоги від Данії увійдуть боєприпаси та інше озброєння. Також передбачені кошти на "данську модель", яка дозволяє закуповувати продукцію в українських підприємств.
Україна та Швеція у вівторок, 30 червня, уклали угоду про закупівлю 16 сучасних винищувачів Gripen E.
Вже найближчими днями Єврокомісія завершить оцінку контрактів, наданих
їй Україною, з тим, щоб здійснити виплату ще частини з 6 млрд євро
першого оборонного траншу з пакета фінансування на 90 млрд.
Контроль особистих фінансів не означає жити в обмеженнях; він означає розуміти, що відбувається з грошима, і приймати рішення усвідомлено.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Долар США залишається стабільним щодо євро та фунта стерлінгів на торгах у понеділок, а щодо єни - зміцнюється.
Уряд України упродовж січня - червня 2026 року,
за даними депозитарію Національного банку, залучив від розміщення ОВДП
на аукціонах 204 799,5 млн грн, 452,0 млн дол. США та 294,9 млн євро.
За тиждень з 29 червня по 3 липня Національний банк України продав на міжбанку 1,14 млрд дол, при цьому купив 650 тис доларів.
Банк JPMorgan змінив свій прогноз щодо вартості золота, знизивши очікувану ціну на кінець 2026 року з $6000 до $4500 за унцію
Долар США слабо дешевшає до євро на торгах у п'ятницю, стабільний до фунта стерлінгів і єни.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 3 липня 2026 року.
Туреччина надіслала листа до Європейської платіжної ради (EPC),
повідомивши про зацікавленість у приєднанні до Єдиної зони платежів у
євро (SEPA), йдеться у спільній заяві за підсумками економічного діалогу
високого рівня ЄС-Туреччина.
Volkswagen планує припинити партнерство з Bosch у напрямку
автоматизованого водіння, повідомляє німецьке видання Bild із посиланням
на кілька джерел.
Група компаній "Епіцентр" запустила цифрову платформу "Епіцентр Бізнес",
яка об'єднує низку сервісів для підприємців, зокрема, бізнес-закупівлі і
можливість кредитування, повідомила пресслужба групи.
Сучасна авіація, попри всі ці сенсорні екрани в кабінах та композитні
матеріали, залишається досить консервативною штукою. Ви нахиляєте
літак, бо залізна пластина на крилі відхиляється вгору чи вниз. Це
ефективно, але складно, важко та створює купу аеродинамічного опору.
Компанія
Ford повернула на роботу близько 350 досвідчених інженерів для
вирішення проблем з якістю автомобілів, які не вдалося усунути за
допомогою штучного інтелекту.
Поки більшість користувачів радіє стабільному гігабіту вдома,
китайські телекомунікаційні гіганти вирішили, що традиційне скло в
оптоволокні - це надто повільно та консервативно.
Програма ESU для Windows 10 була тихо продовжена ще на один рік і тепер
завершиться 12 жовтня 2027 року замість жовтня 2026-го. Microsoft
IBM оголосила
про значний прорив у галузі напівпровідників, анонсувавши першу у світі
технологію мікросхем із розміром менше 1 нанометра.