Фінансові новини
- |
- 06.08.26
- |
- 01:44
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Курс доллара на межбанке неожиданно подскочил под конец недели
23:31 30.09.2016 |
30 сентября он вышел под закрытие межбанка на 25,95-25,98 грн./$, сообщил UBR.ua заместитель начальника казначейства VTB Bank (Украина) Игорь Гах.
Стал подрастать спрос на доллар - этим финансисты объяснили удорожание валюты на протяжении дня. Вырос он немного, потому курс подскочил не сильно: если в минувшую пятницу на межбанке наторговали лишь на $308,10 млн., то в эту - уже на $355,06 млн.
"Сегодня торги открылись 25,85-25,95 грн./$, уже к обеду котировки вышли на 25,94-25,97 грн./$, - уточнил UBR.ua начальник казначейства UniCredit Bank Руслан Кравченко.
Банкиры говорят, что валюту покупают в рамках подготовки страны к отопительному сезону.
Доллар может дорожать
Финансисты разделились на два лагеря. Одни не видят в сегодня повышении курса ничего экстраординарного и говорят об обыкновенной стабилизации курса на новом уровне.
"Рынок откроется на следующей неделе котировками 25,90-26,0 грн./$. Мы не ожидаем резких скачков на следующей неделе", - считает Юрий Гах.
В тоже время есть и другие - предвкушающие новую волну подорожания валюты.
"Думаю, наиболее стабильный период для курса гривни подходит к концу. Скорее всего, уже на следующей неделе на валютном рынке мы сможем наблюдать начало традиционных сезонных валютных колебаний и постепенный рост курса доллара. Так, уже в пятницу на рынке появились крупные покупатели валюты", - отметил UBR.ua директор казначейства Банка Кредит Днепр Олег Куринной.
Он говорит об энергетическом спросе на доллар, и росте о курса выше психологической отметки.
"Мы не исключаем, что в понедельник, 3 октября курс может преодолеть отметку в 26,0 грн./$, но это ситуация вполне прогнозируема - Украина готовится к старту отопительного сезона. Однако мы также и не ожидаем критических колебаний на валютном рынке. Кроме того, регулятор заявил, что Нафтогаз заранее приобрел значительные объемы валюты для закупки газа осенью. Соответственно резкого и масштабного роста спроса, как это всегда происходит осенью, не должно быть", - считает Куринной.
Банкир спрогнозировал на будущую неделю межбанковскую торговлю в рамках 25,95-26,15 грн./$.
"На наличном рынке курс доллара на следующей неделе будет сильно зависеть от ситуации на межбанковском валютном рынке, и будет на нее реагировать", - заверил Юрий Гах.
К вечеру 30 сентября наличный курс просел с 26,10-26,20 грн./$ до 26,08/26,15 грн./$.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
| До ₴460 тис. щомісяця: уряд унормував додаткові виплати для бійців НГУ, Нацполіції та прикордонників |
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Європейський Союз спрямує Україні 1,4 млрд євро за рахунок доходів від заморожених російських активів.
Президент України Володимир Зеленський призначив Pустема Умєрова головою Служби зовнішньої розвідки України.
Посол України у Британії, генерал Валерій Залужний не вважає
перспективним рух України до членства в НАТО, визначений в Конституції
України.
За словами Володимира Зеленського, Україна втратила на війні близько 50 тисяч військових загиблими, тоді як Росія - 700 тисяч.
Міністр внутрішніх справ України Іван Вигівський підписав накази про затвердження порядків виплат додаткових винагород
Питання автономності залишається одним із ключових чинників під час вибору сучасного мобільного пристрою преміального сегмента.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 5 серпня 2026 року.
Національний банк України (НБУ) пропонує зобов'язати надавачів платіжних
послуг забезпечити автоматизоване виконання кредитових переказів без
ручного втручання, а також уточнити порядок арешту й повернення коштів
на строкових депозитах, йдеться на сайті регулятора.
Курс долара США слабко змінюється в парах з євро, фунтом стерлінгів та японською єною вранці в середу.
Частка непрацюючих кредитів (NPL) у
банківському секторі станом на 1 липня 2026 року скоротилася до 12,5%,
або на 1,5 відсоткового пункту з початку року (на 14,1 в. п. з березня
2022 року).
Міністерство фінансів України 4 серпня 2026 року на аукціоні з
розміщення облігацій внутрішньої державної позики залучило до державного
бюджету ₴6,54 мільярда.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 4 серпня 2026 року.
Ціни на золото знизилися на тлі невизначеності навколо війни на Близькому Сході та побоювань щодо прискорення інфляції.
Компанія Anthropic повідомила,
що її модель Claude Mythos Preview допомогла знайти нові способи атак
на два криптографічні алгоритми - постквантову схему цифрового підпису
HAWK та спрощену версію шифру AES.
Другий квартал 2026 року приніс рекордний прибуток для Samsung
Electronics, забезпечений зростанням цін на чипи пам'яті, проте
підрозділ смартфонів завершив період із першим в історії збитком.
Google почав
розгортати нову ШІ-функцію в Google Docs, яка дозволить Gemini
створювати візуальні матеріали на основі тексту просто в документі.
У першому півріччі 2026 року Державна служба спеціального зв'язку та
захисту інформації України внесла до переліку авторизованих 485
інформаційних систем.
Європейські футбольні федерації розглядають можливість застосування
крайнього заходу - бойкоту майбутніх чемпіонатів світу. Причиною стали
плани президента FIFA Джанні Інфантіно залучити приватних інвесторів до
комерційної діяльності організації, повідомляє Sky News.
Наразі цю модель ШІ деактивували, зашифрували та обмежили доступ до неї навіть для дослідників.
Під нові обмеження можуть потрапити не лише гуманоїдні роботи, а й
роботи-пилососи вагою понад 2 кг. Власники вже придбаних пристроїв
зможуть користуватися ними й надалі.