Фінансові новини
- |
- 10.04.26
- |
- 20:40
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Глава Минфина Украины прогнозирует отсутствие секвестра госбюджета в 2016г
08:54 27.09.2016 |
Государственный бюджет Украины на 2016 год имеет проблемы с исполнением отдельных статей доходов, однако Министерство финансов считает возможным избежать секвестра, сообщил министр финансов Александр Данилюк.
"Риски (секвестра - ИФ) есть, но мы сейчас менеджерим, ищем решение. И, думаю, что мы найдем решение для 2016 года", - сказал он журналистам в Киеве.
А.Данилюк уточнил, что сообщения о якобы необходимости секвестра госбюджета-2016 со ссылкой на его интервью одному из СМИ некорректны, так как слова были вырваны из контекста.
Как сообщалось со ссылкой на данные Госказначейства, за восемь месяцев доходы госбюджета составили 361,11 млрд грн, не дотянув 5,6% до бюджетной росписи, в том числе по общему фонду - 338,57 млрд грн, что на 4,9% меньше плана. Основной причиной отставания от бюджетной росписи является отсутствие поступлений от Национального банка Украины: планировалось, что за восемь месяцев центробанк перечислит 23 млрд грн прибыли за 2015 год, в том числе в августе - 4 млрд грн.
Госказначейство указывало, что по сравнению с январем-августом прошлого года рост доходов составил 6,9%, в том числе по общему фонду - 6%.
Доходы госбюджета-2016 определены в 601,87 млрд грн, в том числе общего фонда - 569,51 млрд грн, тогда как расходы - 674,52 млрд грн и 640,29 млрд грн соответственно. По сравнению с реальным исполнением госбюджетом-2015 в текущем году запланирован рост доходов на 12,6%, в том числе по общему фонду - на 13,1%, рост расходов - на 16,9%, в том числе по общему фонду - на 17,6%.
Госбюджет-2016 основан на прогнозе роста ВВП 2% при инфляции 12%, тогда как в 2015 году инфляция составила 43,3%, а спад ВВП - около 10,5%. Правительство к настоящему времени ухудшило прогноз ВВП на текущий год до 1%, сохранив оценку инфляции в 12%.
Согласно Бюджетному кодексу, если по результатам квартального отчета об исполнении госбюджета имеет место недополучение поступлений общего фонда более чем на 15% от бюджетной росписи, Минфин готовит предложения о внесении поправок в госбюджет.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Раніше, у вересні минулого року, Світовий банк погіршив прогноз
зростання економіки України на цей рік - з 5,2% до 2%, а на 2027 рік - з
4,5% до 4%.
Верховна Рада у середу, 8 квітня, ухвалила за основу проєкт закону
№15111-д про оподаткування доходу з цифрових платформ, таких як Glovo,
Uklon, Bolt та Uber. Його підтримали 234 народні депутати.
Верховна Рада підтримала урядовий законопроєкт про продовження дії чинного військового збору й після скасування воєнного стану.
У березні Україна вперше з початку великої війни 2022 року запустила більше ударних дронів, ніж Росія. Про це свідчать щоденні дані, оприлюднені українськими Повітряними силами та Міністерством оборони РФ
Україна та Китай підписали міжурядову угоду, яка офіційно відкриває
ринок Китайської Народної Республіки для експорту українського
пшеничного
борошна.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Портфель ОВДП, належний юридичним особам, знизився на 0,369 млрд грн (на 0,1%) до 246,203 млрд грн.
Кількість активних адрес у мережі біткоїна досягла мінімуму з початку
2026 року та опустилася до рівнів, які не фіксувалися близько восьми
років.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 8 квітня 2026 року.
Нацбанк за порушення вимог законодавства у
сфері запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним
шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї
масового знищення, валютного законодавства в березні 2026
Ціни на золото піднялися до тритижневого максимуму, а долар США
послабився після того, як президент Дональд Трамп погодився на
двотижневе припинення вогню з Іраном.
Страховики продовжують пропонувати дедалі більшій кількості підприємств
та фізичним особам послуги з покриття воєнних ризиків хоча ця лінія поки
що залишається збитковою з комбінованим коефіцієнтом у 111,11%,
повідомляється в "Огляді страхового ринку за 2025 рік"
Міжнародні резерви України у березні за попередніми даними становили 51,99 млрд дол. США, що на 5% менше за показники лютого.
Apple активно викуповує майже всі доступні на ринку мобільні мікросхеми
DRAM за підвищеними цінами, що ставить її конкурентів у складне
становище. Про це пише Android Headlines з посиланням на інформатора
Jukan.
Це сталося випадково - і може стати одним із найважливіших відкриттів у
галузі чипів за десятиліття. У процесі досліджень науковці отримали чип,
який стабільно функціонував у режимі температур, які вважаються
надвисокими.
Компанія NVIDIA на конференції GTC продемонструвала нову технологію
нейронного стиснення текстур (Neural Texture Compression, NTC), яка, за
її твердженням, дозволяє скоротити використання відеопам'яті графічних
процесорів до 85% без втрати якості зображення.
Дослідники з Університету Південного Китаю та Університету Пердью
повідомили про розробку нового виду сталі, створеного за допомогою
штучного інтелекту.
IBM та Arm оголосили про стратегічну співпрацю, спрямовану на розробку серверних систем із підтримкою двох архітектур.
Серед відкритих альтернатив Google Docs і Microsoft Office є
чимало варіантів, однак більшість з них не пропонують повноцінного
редагування документів в браузері за участі кількох користувачів.
Американська Amazon.com Inc. веде переговори про купівлю супутникової Globalstar, пише Financial Times із посиланням на джерела.