Фінансові новини
- |
- 11.04.26
- |
- 03:43
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Рубль корректируется вверх, отыгрывая слабость доллара
13:46 12.07.2016 |
Курс рубля растет к доллару и слабо меняется к евро на фоне попыток стоимости нефти закрепиться выше отметки 47 долларов за баррель сорта Brent.
Ослабление американской валюты на форексе сигнализирует о росте спроса на рисковые активы.
Курс доллара расчетами "завтра" к 13.20 мск снижался на 36 копеек - до 63,84 рубля, курс евро - на 4 копейки, до 70,94 рубля, следует из данных Московской биржи.
Доллар ослабел
Курс рубля к основным резервным валютам в первой половине дня преимущественно повышается. Снижение курса доллара на форексе - евро поднялся выше отметки 1,11 доллара - сигнализирует о возврате спроса на рисковые активы.
Цена нефти вследствие этого закрепляется выше уровня 47 долларов за баррель сорта Brent. Кроме того, инвесторы опасаются срыва поставок "черного золота" из Ирака.
Ирак приостановил погрузку нефти на двух терминалах в Басре из-за протечки нефтепровода. Приостановка произошла в воскресенье, в то время как в очереди на погрузку нефти находилось 15 сверхкрупных нефтеналивных танкеров, а также танкеров типа "Суэцмакс". Приостановка работы терминалов может увеличить время погрузки на терминалах, один из которых является крупнейшем в стране.
Повышенный спрос на рублевую ликвидность в преддверии периода июльских налоговых выплат также поддерживает курс рубля к основным резервным валютам, говорят аналитики.
В итоге рубль днем прибавляет до 0,5% к доллару и почти неизменен против евро. Обе основные резервные валюты при этом находятся недалеко от минимумов года (63,4 рубля и 70,3 рубля соответственно).
Рублевая цена нефти колеблется около психологически значимой отметки 3 тысячи рублей за баррель.
Прогнозы
Рубль следует общему оптимистичному настрою рынка, который оказывает поддержку большинству высокодоходных валют, считает Том Левинсон из компании "Сбербанк КИБ". Российские активы по-прежнему обеспечивают защиту от глобальных рисков, и эта ситуация нашла отражение в данных платежного баланса РФ за второй квартал, рассуждает он.
"ЦБ РФ больше не проводит интервенции на валютном рынке. Пара USD/RUB может снова проверить на прочность уровень поддержки в 63,5", - оценил Левинсон.
Рубль остается одним из лидеров среди валют развивающихся рынков, благодаря чему рублевая цена нефти в последнее время опустилась в район 3 тысяч рублей, говорит Максим Коровин из "ВТБ Капитала".
Поддержку российскому рынку оказывает продолжающаяся выплата эмитентами дивидендов, однако уже скоро баланс сил начнет смещаться в пользу покупателей иностранной валюты, и рублевая стоимость нефти может опять начать расти, добавил он.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Раніше, у вересні минулого року, Світовий банк погіршив прогноз
зростання економіки України на цей рік - з 5,2% до 2%, а на 2027 рік - з
4,5% до 4%.
Верховна Рада у середу, 8 квітня, ухвалила за основу проєкт закону
№15111-д про оподаткування доходу з цифрових платформ, таких як Glovo,
Uklon, Bolt та Uber. Його підтримали 234 народні депутати.
Верховна Рада підтримала урядовий законопроєкт про продовження дії чинного військового збору й після скасування воєнного стану.
У березні Україна вперше з початку великої війни 2022 року запустила більше ударних дронів, ніж Росія. Про це свідчать щоденні дані, оприлюднені українськими Повітряними силами та Міністерством оборони РФ
Україна та Китай підписали міжурядову угоду, яка офіційно відкриває
ринок Китайської Народної Республіки для експорту українського
пшеничного
борошна.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Портфель ОВДП, належний юридичним особам, знизився на 0,369 млрд грн (на 0,1%) до 246,203 млрд грн.
Кількість активних адрес у мережі біткоїна досягла мінімуму з початку
2026 року та опустилася до рівнів, які не фіксувалися близько восьми
років.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 8 квітня 2026 року.
Нацбанк за порушення вимог законодавства у
сфері запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним
шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї
масового знищення, валютного законодавства в березні 2026
Ціни на золото піднялися до тритижневого максимуму, а долар США
послабився після того, як президент Дональд Трамп погодився на
двотижневе припинення вогню з Іраном.
Страховики продовжують пропонувати дедалі більшій кількості підприємств
та фізичним особам послуги з покриття воєнних ризиків хоча ця лінія поки
що залишається збитковою з комбінованим коефіцієнтом у 111,11%,
повідомляється в "Огляді страхового ринку за 2025 рік"
Міжнародні резерви України у березні за попередніми даними становили 51,99 млрд дол. США, що на 5% менше за показники лютого.
Apple активно викуповує майже всі доступні на ринку мобільні мікросхеми
DRAM за підвищеними цінами, що ставить її конкурентів у складне
становище. Про це пише Android Headlines з посиланням на інформатора
Jukan.
Це сталося випадково - і може стати одним із найважливіших відкриттів у
галузі чипів за десятиліття. У процесі досліджень науковці отримали чип,
який стабільно функціонував у режимі температур, які вважаються
надвисокими.
Компанія NVIDIA на конференції GTC продемонструвала нову технологію
нейронного стиснення текстур (Neural Texture Compression, NTC), яка, за
її твердженням, дозволяє скоротити використання відеопам'яті графічних
процесорів до 85% без втрати якості зображення.
Дослідники з Університету Південного Китаю та Університету Пердью
повідомили про розробку нового виду сталі, створеного за допомогою
штучного інтелекту.
IBM та Arm оголосили про стратегічну співпрацю, спрямовану на розробку серверних систем із підтримкою двох архітектур.
Серед відкритих альтернатив Google Docs і Microsoft Office є
чимало варіантів, однак більшість з них не пропонують повноцінного
редагування документів в браузері за участі кількох користувачів.
Американська Amazon.com Inc. веде переговори про купівлю супутникової Globalstar, пише Financial Times із посиланням на джерела.