ФРС завершает двухдневное заседание в среду, его итоги будут обнародованы в 20:00 кв, пресс-конференция председателя американского ЦБ Джанет Йеллен начнется в 20:30 кв.
По оценкам опрошенных Bloomberg экспертов, Федрезерв не станет менять базовую процентную ставку на заседании 15-16 марта, оставив ее в целевом диапазоне 0,25-0,5%.
Вместе с тем по итогам мартовского заседания будут обнародованы обновленные прогнозы для экономики США и прогнозы уровня ставки. Аналитики предполагают, что руководство ФРС оставит за собой возможность увеличения стоимости заимствования в дальнейшем, в случае улучшения основных макроэкономических показателей, однако снизит число запланированных на 2016 год увеличений ставки до трех с четырех, ожидавшихся в декабре.
Котировки фьючерсных контрактов показывают, что трейдеры оценивают вероятность повышения ставки в марте всего в 4% и в среднем рассчитывают на два повышения в 2016 году, хотя еще в феврале рынок оценивал возможность хотя бы одного увеличения до конца года в 11%.
Судя по котировкам, инвесторы видят 25%-ный шанс повышения ставки на заседании в апреле и 54%-ную вероятность подъема ставки в июне.
Валютный аналитик Deutsche Bank Алан Раскин полагает, что в заявлениях Дж.Йеллен будут содержаться сигналы о возможности подъема ставки Федрезервом на июньском и, возможно, даже на апрельском заседании, и доллар позитивно отреагирует на эти сигналы.
"Рынок расценит такие заявления, как "бычий" сигнал, который слабо заложен в курс доллара в данный момент", - отмечает А.Раскин.
Курс евро к доллару США опустился в ходе торгов до $1,1099 по сравнению с $1,1109 на закрытие предыдущей сессии.
Стоимость американской валюты относительно иены увеличилась до 113,42 иены против 113,18 иены накануне.
Пара евро/иена торгуется в среду на уровне 125,87 иены по сравнению с 125,72 иены накануне.


Форекс
Президент США Дональд Трамп заявив про підвищення тимчасової митної
ставки на імпорт з усіх країн з 10 до 15 відсотків, яку він запровадив у
відповідь на рішення Верховного суду про незаконність тарифів,
уведених ним за механізмом закону про міжнародні надзвичайні економічні
повноваження (IEEPA).
Правління Національного банку України 19 лютого 2026 року ухвалило
рішення про віднесення АТ "Мотор-Банк" та АТ "Перший Інвестиційний Банк"
до категорії неплатоспроможних.
Американський президент Дональд Трамп офіційно продовжив ще на рік санкції проти Росії через війну в Україні.
Армін Паппергер, генеральний директор оборонного концерну Rheinmetall AG каже, що Росія не зацікавлена в припиненні війни.
У поточному місяці Кабінет Міністрів не вноситиме у Верховну Раду
законопроєкт щодо реєстрації фізичних осіб-підприємців як платників
податку на додану вартість.
У дорослому віці вивчення англійської рідко починається з нуля. Хтось
уже має кращий рівень, але не може заговорити, хтось роками ходив на
групові заняття й так і не дійшов до впевнених листів чи робочих
дзвінків іноземною.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Найбільша криптовалюта світу біткойн удруге за
місяць опустилася нижче 65 тисяч доларів на тлі невизначеності щодо мит
президента США Дональда Трампа.
Національний банк України (НБУ) у межах планового випуску з 25 лютого
2026 року вводить у готівковий обіг модифіковані банкноти номіналом 200
грн із розміщеним на них гаслом "Слава Україні! Героям слава!",
повідомляється на сайті регулятора в понеділок.
Національний банк України продовжує проводити активні валютні
інтервенції, витрачаючи міжнародні резерви для стримування девальвації
гривні.
19 лютого 2026 року складність майнінгу першої криптовалюти зросла на 14,73% і досягла 144,40 T. Про це свідчать дані CloverPool.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 20 лютого 2026 року.
Курс долара США помірно підвищується до євро, фунта стерлінгів і японської єни вранці в п'ятницю.
Стартап OpenStar Technologies з Нової Зеландії вперше у світі
утримував плазму з температурою 1 000 000 °C за допомогою надпровідного
магніту вагою в 1,5 тонни.
За словами Стеценка, у грудні 2025 року Україна подала до Міжнародного
союзу електрозв'язку (ITU) заявку на реєстрацію UASAT-NANO, а вже 17
лютого 2026 року мережа з'явилася в офіційній публікації BR IFIC Space.
Інвестиційний бум навколо ШІ може призвести до появи нового класу
фінансових інструментів, пов'язаних із чипами та обчислювальними
потужностями
Google розробляє нову систему розблокування обличчям для Pixel і Chromebook під назвою “Проект Тоскана”. За даними звіту, вона має бути на рівні Face ID.
Перший серійний екземпляр Cybercab зійшов з конвеєра в Техасі. Про це
повідомив керівник Tesla Ілон Маск у соцмережі X. Новий двомісний
електромобіль позбавлений керма і педалей - замість водія у нього
автопілот.
Google оголосила про запуск нової музичної моделі Lyria 3,
інтегрованої в Gemini. Відтепер користувачі можуть створювати
30-секундні треки на основі текстового запиту або реміксувати вже
існуючі композиції.
Єврокомісія 25 лютого представить проєкт Industrial Accelerator Act,
який визначить умови отримання субсидій на покупку електромобілів в ЄС.