Фінансові новини
- |
- 11.04.26
- |
- 23:20
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Биржи АТР закрылись в минусе на внешнем негативе
10:45 20.01.2016 |
Фондовые площадки Азиатско-Тихоокеанского региона (АТР) завершили торги среды заметным спадом, отреагировав на возобновившееся снижение цен на нефть и ухудшение прогноза МВФ по мировой экономике; в лидерах падения обновившие многомесячные минимумы японская и гонконгская биржи, свидетельствуют данные торгов.
Индекс Шанхайской фондовой биржи Shanghai Composite снизился на 1,03%, до 2976,69 пункта, шэньчжэньской Shenzhen Composite - на 1,03%, до 1876,31 пункта. Гонконгский Hang Seng Index опустился на 3,82% - до 18886,3 пункта, оказавшись ниже отметки 19000 пунктов впервые с июля 2012 года, корейский KOSPI - на 2,34%, до 1845,45 пункта, австралийский S&P/ASX 200 - на 1,26%, до 4841,5 пункта. Японский Nikkei 225 завершил торги падением на 3,71% - до 16416,19 пункта, что является самой низкой отметкой с 24 октября 2014 года.
Основное влияние на настроение инвесторов оказал новый виток негативной динамики цен на нефть, которое возобновилось после того, как Международное энергетическое агентство (МЭА) в январском докладе не исключило дальнейшего снижения цен на фоне сохранения превышения предложения над спросом. Агентство ожидает, что третий год подряд предложение будет превышать спрос на 1 миллион баррелей в день.
По состоянию на 08.29 мск стоимость мартовских фьючерсов на Brent опускалась на 1,91% - до 28,27 доллара за баррель. Не добавил оптимизма и новый прогноз по мировой экономике МВФ - понижение роста мирового ВВП на 2016 и 2017 годы на 0,2 процентного пункта - до 3,4% и 3,6% соответственно. При этом прогноз по экономике Китая фонд оставил на октябрьском уровне - в текущем и следующем году его экономика вырастет на 6,3% и 6% соответственно.
Ограничить негативную динамику на биржах Китая помогли новости, которые появились после закрытия торгов во вторник. Так, Народный банк сообщил, что намерен влить в финансовую систему страны 600 миллиардов юаней (около 91 миллиарда долларов) для удовлетворения сезонного всплеска спроса на ликвидность.
"Стабилизация на рынках, которую мы наблюдали вчера, похоже, была только небольшой паузой. Рост китайских рынков на 3% накануне был быстро нивелирован негативной динамикой на открытии торгов в среду, что лишило настроения инвесторов по всему азиатскому региону", - полагает рыночный аналитик IG Ангус Николсон (Angus Nicholson), которого цитирует агентство Ассошиэйтед Пресс.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Раніше, у вересні минулого року, Світовий банк погіршив прогноз
зростання економіки України на цей рік - з 5,2% до 2%, а на 2027 рік - з
4,5% до 4%.
Верховна Рада у середу, 8 квітня, ухвалила за основу проєкт закону
№15111-д про оподаткування доходу з цифрових платформ, таких як Glovo,
Uklon, Bolt та Uber. Його підтримали 234 народні депутати.
Верховна Рада підтримала урядовий законопроєкт про продовження дії чинного військового збору й після скасування воєнного стану.
У березні Україна вперше з початку великої війни 2022 року запустила більше ударних дронів, ніж Росія. Про це свідчать щоденні дані, оприлюднені українськими Повітряними силами та Міністерством оборони РФ
Україна та Китай підписали міжурядову угоду, яка офіційно відкриває
ринок Китайської Народної Республіки для експорту українського
пшеничного
борошна.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Портфель ОВДП, належний юридичним особам, знизився на 0,369 млрд грн (на 0,1%) до 246,203 млрд грн.
Кількість активних адрес у мережі біткоїна досягла мінімуму з початку
2026 року та опустилася до рівнів, які не фіксувалися близько восьми
років.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 8 квітня 2026 року.
Нацбанк за порушення вимог законодавства у
сфері запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним
шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї
масового знищення, валютного законодавства в березні 2026
Ціни на золото піднялися до тритижневого максимуму, а долар США
послабився після того, як президент Дональд Трамп погодився на
двотижневе припинення вогню з Іраном.
Страховики продовжують пропонувати дедалі більшій кількості підприємств
та фізичним особам послуги з покриття воєнних ризиків хоча ця лінія поки
що залишається збитковою з комбінованим коефіцієнтом у 111,11%,
повідомляється в "Огляді страхового ринку за 2025 рік"
Міжнародні резерви України у березні за попередніми даними становили 51,99 млрд дол. США, що на 5% менше за показники лютого.
Apple активно викуповує майже всі доступні на ринку мобільні мікросхеми
DRAM за підвищеними цінами, що ставить її конкурентів у складне
становище. Про це пише Android Headlines з посиланням на інформатора
Jukan.
Це сталося випадково - і може стати одним із найважливіших відкриттів у
галузі чипів за десятиліття. У процесі досліджень науковці отримали чип,
який стабільно функціонував у режимі температур, які вважаються
надвисокими.
Компанія NVIDIA на конференції GTC продемонструвала нову технологію
нейронного стиснення текстур (Neural Texture Compression, NTC), яка, за
її твердженням, дозволяє скоротити використання відеопам'яті графічних
процесорів до 85% без втрати якості зображення.
Дослідники з Університету Південного Китаю та Університету Пердью
повідомили про розробку нового виду сталі, створеного за допомогою
штучного інтелекту.
IBM та Arm оголосили про стратегічну співпрацю, спрямовану на розробку серверних систем із підтримкою двох архітектур.
Серед відкритих альтернатив Google Docs і Microsoft Office є
чимало варіантів, однак більшість з них не пропонують повноцінного
редагування документів в браузері за участі кількох користувачів.
Американська Amazon.com Inc. веде переговори про купівлю супутникової Globalstar, пише Financial Times із посиланням на джерела.