Фінансові новини
- |
- 23.01.26
- |
- 01:34
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Нацбанк в сентябре нарастил золотой запас почти на тонну
Национальный банк Украины в сентябре, второй раз в этом году, увеличил официальный золотой запас на 30 тыс. унций золота (31,1 г), или около 0,93 тонны, доведя его до 870 тыс. унций (около 27 тонн).
Согласно сообщению регулятора, благодаря такому приросту и подорожанию золота в сентябре на 0,8% стоимость золотого запаса увеличилась на $41,96 млн и достигла $989,78 млн.
В то же время, согласно отчетности, в сентябре резко уменьшился стоимость золота, которое Нацбанк не включает в официальные резервы - с $58,5 млн до $22,6 млн.
Среди других статей международных резервов стоит отметить производные финансовые инструменты: по итогам августа Нацбанк отчитался о приходе $147,56 млн, а по итогам сентября эта сумма выросла уже до $500 млн.
Как сообщалось, с августа 2004 года официальный золотой запас Нацбанка постоянно увеличивался. Сначала небольшими темпами - с 0,51 млн тройских унций до 0,90 млн тройских унций к концу 2011 года. Однако затем НБУ резко ускорил темпы его наращивания, в том числе благодаря тому, что в августе 2013 года перевел 80 тыс. унций золота, не включаемого в официальные резервы, в "официальные".
Максимального значения в 1,38 млн тройских унций золотой запас достиг в апреле 2014 года, однако после проведенного аудита резервов официальный золотой запас в мае уменьшился на 90 тыс. тройских унций, которые были возвращены в "неофициальные" резервы. А затем в октябре Нацбанк в рамках оптимизации структуры резервов продал около 0,46 млн тройских унций (около 14,3 тонн).
Что касается "неофициальных" резервов золота, то в декабре прошлого года они упали в денежном выражении в 2,8 раза - до $43,3 млн и летом этого года оценивались в $54-58 млн.
Доля золотого запаса в суммарных золотовалютных резервах страны достигла максимума в 16,4% в феврале этого года из-за резкого падения резервов в предыдущие месяцы - до $5,63 млрд. Открытие новой программы МВФ и наращивание суммарных резервов до $12,77 млрд к концу сентября уменьшило долю золотого запаса до 7,8%, тогда как в октябре прошлого года она составляла 7,9%.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна в 2026 році отримає $6 млрд від уряду Японії для гуманітарної і
технічної підтримки, повідомила віцеспікерка Верховної Ради Олена
Кондратюк.
Президент США Дональд Трамп після зустрічі з генеральним секретарем НАТО
Марком Рютте у Давосі повідомив про рішення відмовитися від
запровадження мит для європейських країн через їхню позицію щодо
Гренландії.
Європейський парламент у середу, 21 січня, схвалив пропозицію щодо
рішення Ради ЄС, яка дозволяє активувати розширене співробітництво для
заснування Кредиту для України (Loan for Ukraine) на суму 90 млрд євро
на 2026-2027 роки.
Національне антикорупційне бюро й Спеціалізована антикорупційна
прокуратура повідомили про підозру колишньому заступнику керівника Офісу
президента та його брату за підозрою в привласненні понад 141 мільйон
гривень, призначених для виплат за "зеленим" тарифом.
Оголошення "плану процвітання" для післявоєнної України, заплановане у
Давосі, відкладено через розбіжності Європи з Вашингтоном. Причина -
незгода щодо Гренландії та "Ради миру", пише видання.
Українська універсальна біржа з понад 25-річним досвідом лише за минулий рік провела 7,7 тис. біржових торгів.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Курс долара США знижується в парі з євро, стабільний проти фунта стерлінгів і підвищується до японської єни.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 22 січня 2026 року.
Курс долара США слабо змінюється в парах з євро, фунтом стерлінгів і японською єною вранці в середу.
Міністерство фінансів України 20 січня 2026
року на аукціоні з розміщення облігацій внутрішньої державної позики
(ОВДП) залучило до державного бюджету 7,5 млрд гривень.
Вкладники банків, що ліквідуються, у 2025 році отримали 352,8 млн грн гарантованого відшкодування.
У вівторок, 20 січня, золото досягло рекордного максимуму, вперше подолавши поріг у 4 700 доларів США за унцію.
Курс долара США знижується до євро і фунта вранці у вівторок через
зростання напруженості у відносинах між Сполученими Штатами і Європою. У
парі з японською валютою долар дорожчає.
З 1 квітня в Китаї набудуть чинності нові національні стандарти з
переробки тягових батарей електромобілів. Ключовим елементом реформи
стане єдина державна інформаційна платформа, яка дозволить відстежувати
батареї протягом усього життєвого циклу
У червні 2025 року родина президента США Дональда Трампа запустила
оператора віртуальної мережі мобільного зв'язку Trump Mobile та заразом представила власний смартфон - T1 Phone.
Рада ЄС ухвалила поправку до регламенту, що дозволить сприяти створенню гігафабрик штучного інтелекту (ШІ) у Європі.
Кількість абонентів "Київстару", які зареєструвалися для використання
технології Starlink Direct to Cell (D2C, прямий супутниковий зв'язок зі
смартфоном) від часу її запуску у листопаді 2025 року, перевищила 3 млн
абонентів, найактивніше сервісом користуються в Києві, Львові, Вінниці,
Хмельницькому та Дніпрі
Згідно з угодою, тайванські компанії з виробництва мікросхем та
технологій інвестують щонайменше $250 млрд у виробничі потужності в США,
а уряд Тайваню гарантуватиме цим компаніям кредит на $250 млрд.
США впроваджують 25% мита на певні чипи для штучного інтелекту, вироблені на Тайвані, зокрема NVIDIA H200. Як передає
Bloomberg, уряд буде стягувати мито з мікросхем, які ввозяться до США
перед остаточною відправкою китайським клієнтам та на інші закордонні
ринки.
Wikimedia Enterprise створено у 2021 році для надання великим
компаніям платного доступу до розширеної версії API Wikipedia. Ця версія
адаптована для комерційного використання та роботи з системами штучного
інтелекту.