Объем торгов на УБ составил 13,4 млн грн, в том числе акциями – 12,6 млн грн.
Торговый оборот на ПФТС составил 143,5 млн грн, в том числе акциями – 0,86 млн грн.
Среди индексных акций УБ подешевели бумаги "Центрэнерго" (-3,84%), "Укрнафты" (-3,03%) и "Мотор Сичи" (-2,4%).
Котировки других акций отскочили вверх. Наиболее при этом выросли в стоимости акции Авдеевского коксохимзавода (+9,02%), Крюковского вагоностроительного завода (+6,67%) и Алчевского меткомбината (+4,8%).
На ПФТС худшую динамику показали акции Северного ГОКа (-5,32%), Укрсоцбанка (-5,25%) и "Центрэнерго" (-5,11%).
Больше всех подорожали акции Алчевского меткомбината (+3,94%), "ДТЭК Днипроэнерго" (+3,04%) и Харцызского трубного завода (+2,07%).
Индекс Варшавской фондовой биржи WIG-Ukraine во вторник снизился на 0,46% - до 333,83 пункта при объеме торгов 3 млн злотых (17,1 млн грн).
В "индексной корзине" изменились котировки акции "Овостара" (-3,37%), "Кернела" (-0,94%), KSG Agro (+2,08%) и "Астарты" (+1,52%).
Как сообщил агентству "Интерфакс-Украина" аналитик инвесткомпании "Альтана Капитал" Андрей Глущенко, украинские инвесторы продолжают отыгрывать новости, связанные с ходом реструктуризации госдолга. При этом новым поводом для беспокойства послужило отсутствие определения Международным валютным фондом (МВФ) статуса еврооблигаций, приобретенных российским Фондом национального благосостояния.
"В случае признания этого долга официальным и отказа Украины от его обслуживания, МВФ не сможет продолжать кредитование страны" – отметил эксперт.
Европейские площадки, по данным А.Глущенко, во вторник также снижаются, на фоне неблагоприятной внешней макроэкономической статистики.
"Опубликованные недавно статданные по Китаю и опасения по поводу перспектив развития глобальной экономики обусловливают высокую волатильность торгов", - сказал он.



Україні після схвалення кредиту МВФ
бюджетних коштів має вистачити до початку травня, щоб протриматися і
воювати. Тепер у ЄС є час, щоб вирішити питання з вето Угорщини на
кредит для України в розмірі 90 млрд євро.
Відповідно до даних GPS сигналу, незаконно затримані автомобілі знаходяться у центрі Будапешта, поблизу однієї з силових структур Угорщини.
Після атак Росії а українську енергосистему в Україні в роботі залишилося менше 10 ГВт генерувальних потужностей.
Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України станом
на кінець січня 2026 року сягнула 215,0 млрд дол. США, збільшившись за
місяць на 1,67 млрд дол.
Кабмін розширив експериментальний проєкт зі створення власних груп
протиповітряної оборони на підприємствах критичної інфраструктури. Про
це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Штори онлайн купують усі, хто хоч раз обпікся на поході в салон: часу з'їдає багато, а на виході все одно лишається сумнів.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Національний банк України (НБУ) 11 березня встановив довідковий курс
гривні до долара на рівні 43,9185 грн/$1, за день він послабився на 5
коп. та оновив історичний мінімум.
Курс долара США помірно знижується до євро і фунта стерлінгів, а також стабільний до японської єни вранці в середу.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 10 березня 2026 року.
9 березня 2026 року курс біткоїна в моменті опустився нижче $66 000, згідно з TradingView. Актив відзначився просіданням на тлі падіння фондового ринку та зростання цін на нафту.
Федеральний суд США відхилив цивільний позов проти криптобіржі Binance у справі за Законом про боротьбу з тероризмом (ATA).
9 березня ціни на золото впали, оскільки зміцнення долара США тиснуло
на злитки, номіновані в доларах.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 9 березня 2026 року.
Apple представила новий бюджетний MacBook Neo, який оснащений процесором A18 Pro, що використовувався в iPhone 16 Pro та iPhone 16 Pro Max.
Qualcomm довгий час годувала нас обіцянками про те, що Windows на Arm
- це не просто спроба вижити в світі без розетки, а повноцінна заміна
традиційним «пічкам» на x86.
Xiaomi, схоже, остаточно вирішила, що статус простого збирача
«заліза» інших компаній їй більше не до вподоби.
Європейці разом з інженерами Airbus вирішили довести, що лазерна комунікація - це не лише про красиві рендери в презентаціях. Під час експерименту наземний термінал націлився на супутник Alphasat.
"Київстар" очікує, що кількість клієнтів технології Starlink Direct
to Cell в Україні більш ніж подвоїться вже до кінця 2026 року - 12 млн
проти нинішніх 5 млн.
Anthropic зробила перехід на свій чат-бот Claude ШІ ще простішим: він
тепер може поглинати ваші минулі розмови з іншими чат-ботами ШІ. Новий
інструмент імпорту пам'яті використовує зростаючу популярність Claude і
нещодавній бойкот ChatGPT.
Поки ви спокійно п'єте ранкову каву та плануєте апгрейд свого ПК,
армія автоматизованих скриптів уже кілька тисяч разів перевірила
наявність оперативної пам'яті у всіх великих онлайн-магазинах.