Исследовательская организация ADP Employer, отслеживающая ситуацию на американском рынке труда, сообщила об увеличении числа рабочих мест в частном секторе США в апреле на 169 тыс. При этом аналитики рассчитывали на более значительный рост - на 200 тыс.
Накануне министерство торговли США сообщило о том, что дефицит внешнеторгового баланса в марте вырос до рекордного уровня более чем за шесть лет - до $51,4 млрд с пересмотренных $35,9 млрд месяцем ранее. Эксперты в среднем ожидали более умеренного увеличения - до $41,7 млрд.
Рост торгового дефицита, вероятно, означает, что американская экономика снизилась в первом квартале, и окончательные данные о ВВП могут указать на это, отмечают эксперты. Предварительные данные о ВВП США, опубликованные в конце апреля, показали рост экономики в прошедшем квартале на 0,2% в пересчете на годовые темпы.
Опубликованная за последние два дня статистика усилила сомнения экспертов в устойчивости подъема американской экономики. Это может подтолкнуть Федеральную резервную систему к тому, чтобы сохранить процентные ставки на нынешних рекордно низких уровнях более длительный срок, чем планировалось ранее.
"В начале года рынок был очень уверен в силе восстановления экономики США и убежден, что Федрезерв находится на пороге повышения процентных ставок, но сейчас рынок уже не настолько уверен в этом", - полагает старший валютный аналитик Rabobank International Джейн Фоли.
Курс евро к 15:34 МСК опустился до $1,1266 по сравнению с $1,1185 на закрытие предыдущей сессии.
Стоимость доллара составляет 119,65 иены против 119,86 иены днем ранее, курс единой европейской валюты - 134,78 иены по сравнению со 134,06 иены вечером во вторник.
Индекс, отслеживающий колебания курса доллара относительно 10 основных мировых валют, снизился в среду на 0,4%. По итогам апреля он потерял 3%.


Форекс
Правління Національного банку України 19 лютого 2026 року ухвалило
рішення про віднесення АТ "Мотор-Банк" та АТ "Перший Інвестиційний Банк"
до категорії неплатоспроможних.
Американський президент Дональд Трамп офіційно продовжив ще на рік санкції проти Росії через війну в Україні.
Армін Паппергер, генеральний директор оборонного концерну Rheinmetall AG каже, що Росія не зацікавлена в припиненні війни.
У поточному місяці Кабінет Міністрів не вноситиме у Верховну Раду
законопроєкт щодо реєстрації фізичних осіб-підприємців як платників
податку на додану вартість.
Сьогодні
США запропонували Україні гарантії безпеки на 15 років, однак Україна
хоче гарантії безпеки на 20-30 років, заявив президент України Володимир
Зеленський.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 20 лютого 2026 року.
Курс долара США помірно підвищується до євро, фунта стерлінгів і японської єни вранці в п'ятницю.
Ціни на нафту посилили зростання в четвер вдень, зберігаючи позитивну
динаміку після сильного зростання за підсумками попередніх торгів.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 19 лютого 2026 року.
Курс долара США помірно підвищується в парі з японською єною, слабо змінюється до євро і фунта стерлінгів вранці в четвер.
Голова Національного банку України (НБУ) Андрій Пишний повідомив про
призначення Андрія Буквича директором департаменту міжнародного
співробітництва регулятора.
Єврокомісія 25 лютого представить проєкт Industrial Accelerator Act,
який визначить умови отримання субсидій на покупку електромобілів в ЄС.
Влада створює військового мобільного оператора - захищену мережу, яка забезпечить зв'язок на фронті навіть у разі вимкнення Starlink.
Європейський парламент відключив функції штучного інтелекту на робочих
пристроях посадовців через проблеми з кібербезпекою та захистом даних.
15 лютого 2026 року Nio виконала 146 649 операцій із заміни тягових
батарей за добу. Рекорд припав на початок пікового періоду поїздок під
час святкування Китайського Нового року.
Керівник підрозділу Microsoft AI Мустафа Сулейман заявив, що штучний
інтелект зможе замінити більшість офісної роботи за 12-18 місяців.
Дослідники з Шанхайського університету Цзяотун і університету Ціньхуа
представили повністю оптичний процесор LightGen, який призначений для
завдань генеративного ШІ.
Мобільний зв'язок п'ятого покоління у суботу, 14 лютого, з'явився у
Харкові. Про запуск тестової зони 5G у місті LIGA.net повідомили
оператори мобільного зв'язку Київстар, lifecell і Vodafone.