Фінансові новини
- |
- 24.01.26
- |
- 01:40
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Украинские биржевые индексы завершили пятницу без единого настроя
19:15 16.01.2015 |
Фондовые индексы Украины в пятницу изменились разнонаправленно: индикатор "Украинской биржи" (УБ), несмотря на попытки роста, к концу сессии сполз в "красную зону" и снизился по итогам дня на 0,34% - до 1050,28 пункта, индекс ПФТС вырос на 0,15% - до 398,87 пункта.
Торговый оборот на УБ составил 23,3 млн грн, в том числе акциями - 23 млн грн.
Торговый оборот на ПФТС составил 10,6 млн грн, в том числе акциями - 0,53 млн грн. Капитализация ценных бумаг на бирже снизилась на 0,33% - до 163,064 млрд грн.
Среди индексных акций УБ больше всех подешевели бумаги Крюковского вагоностроительного завода (-3,33%), Авдеевского коксохимзавода (-2,59%) и "Укрнафты" (-0,64%).
Тройку лидеров роста составили бумаги "Донбассэнерго" (+2,2%), Енакиевского метзавода (+1,4%) и Алчевского меткомбината (+1,39%).
В индексе ПФТС худшая динамика зафиксирована по бумагам Стахановского вагоностроительного завода (-9,89%), Ясиновского коксохимзавода (-7,12%) и Укрсоцбанка (-6,72%).
Тройку лидеров роста составили бумаги "Укрнафты" (+12,39%), концерна "Стирол" (+3,5%) и "ДТЭК Захидэнерго" (+3,46%).
Индекс Варшавской фондовой биржи WIG-Ukraine в пятницу упал на 2,48% - до 273,52 пункта, торговый оборот индексными акциями составил 2,6 млн злотых (11,18 млн грн).
В "индексной корзине" больше всех упали котировки акций "Кернела" (-5,38%), Coal Energy (-1,45%) и "Овостара" (-1,39%).
Рост демонстрировали только акции "Агротона" (+0,77%).
Как сообщил агентству "Интерфакс-Украина" аналитик инвестгруппы "ТАСК" Вячеслав Иванишин, украинский рынок акций в пятницу продемонстрировал символическое снижение, поскольку инвесторы сохраняют осторожность на фоне эскалации конфликта на востоке страны и в виду возможного срыва переговоров в "нормандском формате" в Астане.
В то же время внешняя конъюнктура в пятницу была положительной: европейские фондовые индексы перешли к росту после снижения в начале сессии.
Исходя из разнополярных сигналов, эксперт прогнозирует сохранение боковой тенденции украинских биржевых индексов в начале следующей недели, после чего их динамика будет зависеть от развития событий на востоке страны.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Президент України Володимир Зеленський повідомив, що на зустрічі з
президентом США Дональдом Трампом домовився про пакет ракет PAC-3 для
Patriot.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що лідер США Дональд Трамп підтримує ідею про зону вільної торгівлі для України.
Рішення ухвалили після завершення наприкінці грудня 2025 року обміну
українських ВВП-варантів на нові цінні папери з погашенням у 2032-му.
Агентство також присвоїло їм рейтинг "CCC+".
Президент України Володимир Зеленський заявив, що документ про гарантії
безпеки для України вже готовий до підписання, коли це станеться -
залежить від США.
Європейський Союз та США близькі до угоди щодо "плану процвітання" для
України, який грунтується на п'яти стовпах: продуктивність, інтеграція
України в ринок ЄС, інвестиції, донори та реформи.
Українська універсальна біржа з понад 25-річним досвідом лише за минулий рік провела 7,7 тис. біржових торгів.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
За словами Кіпоренка, серед факторів, що вплинули на зростання автокредитування - відносно стабільна економічна ситуація.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 23 січня 2026 року.
Курс долара США помірно підвищується в парі з євро, знижується в парах з фунтом стерлінгів і японською єною.
Американська банківська асоціація (ABA) заявила, що запобігання
зростанню прибутковості стейблкоїнів стане одним з її ключових
пріоритетів у 2026 році.
За словами джерел газети, Revolut веде переговори з американськими
чиновниками про подання заявки на ліцензію через Управління контролера
грошового обігу (Office for the Comptroller of the Currency, OCC).
Goldman Sachs підвищив прогноз ціни золота на кінець 2026 року до $5400
за унцію з $4900 за унцію раніше, зазначивши, що приватний сектор і
центробанки країн, що розвиваються, диверсифікують резерви на користь
золота.
Національний банк України вперше оприлюднив перелік значимих фінансових
компаній, схвалений рішенням правління НБУ від 21 січня 2026 року.
Компанія OpenAI оголосила про запуск тестування рекламних оголошень у
сервісі ChatGPT. Відтепер частина користувачів у США, які користуються
безкоштовним планом або новим тарифом Go за $7 на місяць, бачитимуть
рекламу в інтерфейсі чат-бота.
З 1 квітня в Китаї набудуть чинності нові національні стандарти з
переробки тягових батарей електромобілів. Ключовим елементом реформи
стане єдина державна інформаційна платформа, яка дозволить відстежувати
батареї протягом усього життєвого циклу
У червні 2025 року родина президента США Дональда Трампа запустила
оператора віртуальної мережі мобільного зв'язку Trump Mobile та заразом представила власний смартфон - T1 Phone.
Рада ЄС ухвалила поправку до регламенту, що дозволить сприяти створенню гігафабрик штучного інтелекту (ШІ) у Європі.
Кількість абонентів "Київстару", які зареєструвалися для використання
технології Starlink Direct to Cell (D2C, прямий супутниковий зв'язок зі
смартфоном) від часу її запуску у листопаді 2025 року, перевищила 3 млн
абонентів, найактивніше сервісом користуються в Києві, Львові, Вінниці,
Хмельницькому та Дніпрі
Згідно з угодою, тайванські компанії з виробництва мікросхем та
технологій інвестують щонайменше $250 млрд у виробничі потужності в США,
а уряд Тайваню гарантуватиме цим компаніям кредит на $250 млрд.
США впроваджують 25% мита на певні чипи для штучного інтелекту, вироблені на Тайвані, зокрема NVIDIA H200. Як передає
Bloomberg, уряд буде стягувати мито з мікросхем, які ввозяться до США
перед остаточною відправкою китайським клієнтам та на інші закордонні
ринки.