Фінансові новини
- |
- 23.01.26
- |
- 11:46
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Объем суверенных бондов с отрицательной доходностью в еврозоне достиг рекордных 1,2 трлн евро
14:50 09.01.2015 |
Объем находящихся в обращении облигаций государств еврозоны, имеющих отрицательную доходность, достиг рекордных 1,2 трлн евро, пишет газета Financial Times.
Этот показатель равен порядка 25% общего объема суверенных бондов региона, находящихся в обращении в настоящее время, и еще в октябре 2014 года он составлял лишь 500 млрд евро, свидетельствуют данные Bank of America Merrill Lynch (BoAML).
Инвесторы, заинтересованные во вложении средств в активы "тихой гавани", вынуждены платить за безопасность своих инвестиций, в то время как для получения дохода им необходимо инвестировать в бумаги с более долгими сроками обращения или в бонды более низкого качества.
Европейский центральный банк (ЕЦБ) впервые понизил ставку по депозитам до отрицательного уровня в июне прошлого года - до минус 0,1%, заставив инвесторов платить за размещение средств на депозитах в ЦБ.
Таким образом, Центробанк еврозоны стремился подтолкнуть банки к более активным инвестициям в экономику. В сентябре ставка по депозитам была понижена до минус 0,2%.
"ЕЦБ хотел, чтобы инвесторы переводили свои средства в более рискованные активы", - отметил старший кредитный стратег BoAML Барнаби Мартин.
В действительности ЕЦБ создал "абсолютно новый класс активов" - облигации с отрицательной доходностью, опустив ставку по депозитам ниже нуля, добавил эксперт.
Отрицательную доходность имеют, главным образом, краткосрочные облигации ключевых европейских государств.
Среди бондов периферийных стран еврозоны отрицательную доходность показывали двухлетние облигации Ирландии: доходность этих бумаг опускалась ниже нуля в сентябре прошлого года, однако потом вновь поднялась выше нулевого уровня.
Процентные ставки двухлетних бондов Испании и Италии находятся чуть выше нуля, составляя соответственно 0,4% и 0,5%.
С учетом приближающихся парламентских выборов в Греции многие управляющие предпочитают придерживаться инвестиций лишь в бумаги ключевых стран региона, опасаясь, что повышение стоимости заимствования для Греции распространится и на другие европейские государства.
"Это наследство кризиса - многие инвестиционные управляющие осознают риски, существующие в периферийных странах еврозоны, и возможность роста волатильности рынков", - отметил старший экономист по европейским рынкам Jefferies Марчел Александрович.
Стоимость заимствования для государств еврозоны снизилась до рекордно низких уровней на фоне возросших ожиданий того, что Европейский центральный банк (ЕЦБ) приступит к выкупу гособлигаций и может объявить об этом уже на ближайшем заседании - 22 января.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Європейський Союз та США близькі до угоди щодо "плану процвітання" для
України, який грунтується на п'яти стовпах: продуктивність, інтеграція
України в ринок ЄС, інвестиції, донори та реформи.
Україна в 2026 році отримає $6 млрд від уряду Японії для гуманітарної і
технічної підтримки, повідомила віцеспікерка Верховної Ради Олена
Кондратюк.
Президент США Дональд Трамп після зустрічі з генеральним секретарем НАТО
Марком Рютте у Давосі повідомив про рішення відмовитися від
запровадження мит для європейських країн через їхню позицію щодо
Гренландії.
Європейський парламент у середу, 21 січня, схвалив пропозицію щодо
рішення Ради ЄС, яка дозволяє активувати розширене співробітництво для
заснування Кредиту для України (Loan for Ukraine) на суму 90 млрд євро
на 2026-2027 роки.
Національне антикорупційне бюро й Спеціалізована антикорупційна
прокуратура повідомили про підозру колишньому заступнику керівника Офісу
президента та його брату за підозрою в привласненні понад 141 мільйон
гривень, призначених для виплат за "зеленим" тарифом.
Українська універсальна біржа з понад 25-річним досвідом лише за минулий рік провела 7,7 тис. біржових торгів.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Goldman Sachs підвищив прогноз ціни золота на кінець 2026 року до $5400
за унцію з $4900 за унцію раніше, зазначивши, що приватний сектор і
центробанки країн, що розвиваються, диверсифікують резерви на користь
золота.
Національний банк України вперше оприлюднив перелік значимих фінансових
компаній, схвалений рішенням правління НБУ від 21 січня 2026 року.
Курс долара США знижується в парі з євро, стабільний проти фунта стерлінгів і підвищується до японської єни.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 22 січня 2026 року.
Курс долара США слабо змінюється в парах з євро, фунтом стерлінгів і японською єною вранці в середу.
Міністерство фінансів України 20 січня 2026
року на аукціоні з розміщення облігацій внутрішньої державної позики
(ОВДП) залучило до державного бюджету 7,5 млрд гривень.
Вкладники банків, що ліквідуються, у 2025 році отримали 352,8 млн грн гарантованого відшкодування.
Компанія OpenAI оголосила про запуск тестування рекламних оголошень у
сервісі ChatGPT. Відтепер частина користувачів у США, які користуються
безкоштовним планом або новим тарифом Go за $7 на місяць, бачитимуть
рекламу в інтерфейсі чат-бота.
З 1 квітня в Китаї набудуть чинності нові національні стандарти з
переробки тягових батарей електромобілів. Ключовим елементом реформи
стане єдина державна інформаційна платформа, яка дозволить відстежувати
батареї протягом усього життєвого циклу
У червні 2025 року родина президента США Дональда Трампа запустила
оператора віртуальної мережі мобільного зв'язку Trump Mobile та заразом представила власний смартфон - T1 Phone.
Рада ЄС ухвалила поправку до регламенту, що дозволить сприяти створенню гігафабрик штучного інтелекту (ШІ) у Європі.
Кількість абонентів "Київстару", які зареєструвалися для використання
технології Starlink Direct to Cell (D2C, прямий супутниковий зв'язок зі
смартфоном) від часу її запуску у листопаді 2025 року, перевищила 3 млн
абонентів, найактивніше сервісом користуються в Києві, Львові, Вінниці,
Хмельницькому та Дніпрі
Згідно з угодою, тайванські компанії з виробництва мікросхем та
технологій інвестують щонайменше $250 млрд у виробничі потужності в США,
а уряд Тайваню гарантуватиме цим компаніям кредит на $250 млрд.
США впроваджують 25% мита на певні чипи для штучного інтелекту, вироблені на Тайвані, зокрема NVIDIA H200. Як передає
Bloomberg, уряд буде стягувати мито з мікросхем, які ввозяться до США
перед остаточною відправкою китайським клієнтам та на інші закордонні
ринки.