Фінансові новини
- |
- 28.08.26
- |
- 19:07
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Минфин в декабре вне аукционов выпустил "индексные" ОВГЗ на 11,6 млрд под 6% годовых
12:41 06.01.2015 |
Министерство финансов Украины 5 декабря выпустило 10-летние облигации внутреннего государственного займа (ОВГЗ) с привязкой к курсу доллара ("индексные") с номинальной доходностью 6% годовых на общую сумму 11 млрд 598,84 млн грн.
Как следует из информации на сайте ведомства, эти облигации разбиты на четыре выпуска номинальным объемом по 2 млрд 899,71 млн грн с погашением в сентябре-ноябре 2024 года.
Источник на рынке уточнил агентству "Интерфакс-Украина", что такими облигациями может быть оформлен долг правительства перед Национальный банком Украины, сформировавшийся в результате выполнения Нацбанком обязательств правительства перед Международным валютным фондом.
Помимо этого, вне первичных аукционов 14 ноября 2014 года и 5 декабря были выпущены четыре выпуска облигаций с погашением с мая 2028 года по октябрь 2029 года на общую сумму 10 млрд 117,63 млн грн. Они являются самыми долгосрочными из всех обращающихся в настоящее время на рынке. Их номинальная доходность - 12,5% годовых.
Наконец, 30 декабря 2014 года Минфин для капитализации Укрэксимбанка (Киев) осуществил два равных выпуска 10-летних облигаций под 9,5% годовых на общую сумму 5 млрд грн.
На первичных аукционах в декабре прошлого года Минфин разместил ОВГЗ суммарным номинальным объемом 8,5 млрд грн сроками погашения два и пять лет и ставками соответственно 17,6% и 14,25% годовых.
Как сообщалось, Нацбанк в последний день 2014 года сообщил об увеличении своего портфеля ОВГЗ на 20,717 млрд грн, или на 7%, - до 318,124 млрд грн за счет соответствующего выпуска облигаций правительством. Как уточнил агентству информированный источник на рынке, таким образом был оформлен долг правительства перед НБУ.
В целом в 2014 году объем ОВГЗ в обращении возрос на 205,27 млрд грн, или на 81,3% - до 205,27 млрд грн. Основной объем их оказался в портфеле Нацбанка, который за год увеличился на 171,07 млрд грн, или на 116,3%.
Банки на конец 2014 года владели внутренними гособлигациями на общую номинальную сумму 93,43 млрд грн, что на 12,39 млрд грн, или на 15,3% превышало показатели на начало года.
Портфель ОВГЗ нерезидентов потолстел на 9,57 млрд грн, или на 80% преимущественно за счет девальвации гривни и достиг на конец года 21,54 млрд грн.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Відтепер на порталі "Дія" українські підприємства мають змогу подати
до міжнародного Реєстру збитків заяву про компенсацію у категорії C3.2 -
"Втрата контролю над майном на тимчасово окупованих територіях".
Найближчими тижнями, вже на початку вересня, Україна отримає новий транш
з оборонної частини кредиту ЄС, що становить 90 млрд євро на 2026-27
роки.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід колишній заступниці керівника Офісу президента Ірині Мудрій у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів із можливістю внесення застави у розмірі 20 мільйонів гривень.
Премʼєр-міністр Британії Енді Бернем, який у День Незалежності приїхав із візитом в Україну, привіз важливі новини у сфері ракетного озброєння.
Президент Володимир Зеленський призначив суддів до Вищого антикорупційного суду, що є важливим кроком для отримання фінансової підтримки від ЄС у межах програми Ukraine Facility.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 28 серпня 2026 року.
Курс долара США слабко змінюється в парах з євро, фунтом стерлінгів і єною вранці в п'ятницю.
Національний банк України заявив про позапланові
перевірки тих банків, які обслуговували клієнтів, які, відповідно
до розслідування НАБУ, вносили заставу до ВАКС за ексміністра енергетики
Германа Галущенка.
Курс долара США зростає у парах з євро, фунтом стерлінгів та єною у четвер удень.
Чистий прибуток фінансових компаній у першому півріччі 2026 року
становив 8,0 млрд грн, що є найвищим фінансовим результатом за всю
історію, повідомив Національний банк у четвер.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 27 серпня 2026 року.
Міністерство фінансів України 26 серпня 2026 року провело черговий
успішний аукціон з обміну (switch-аукціон) облігацій внутрішньої
державної позики (ОВДП); обсяг задоволених заявок становив 15 млрд грн
за номінальною вартістю.
На головній сторінці AliExpress виявили приховані сценарії, які
запускали у браузері беззвучну обробку аудіо. Отримані характеристики
могли використовуватися як частина цифрового відбитка для розпізнавання
пристрою без файлів cookie.
Поки весь світ обережно тестує прототипи «вічних» батарей, Китай
вирішив, що настав час зафіксувати правила гри на папері. Міжнародна
електротехнічна комісія (IEC) офіційно схвалила
проєкт стандарту «Руководство по застосуванню, тестові завдання та
умови для твердотільних літій-іонних акумуляторів для електромобілів».
Дослідники із Сінгапуру представили новий тип прототипу дата-центру,
який використовує живі людські нейрони для обробки інформації замість
того, щоб повністю покладатися на кремнієві чипи.
Seasonic стала першим виробником блоків живлення з сертифікатом 80 PLUS Ruby. Сертифікацію отримала модель PRIME ENTERPRISE RX-1600 потужністю 1600 Вт. Це новий найвищий рівень, кращий за титановий.
Акції китайського виробника гуманоїдних роботів Unitree Robotics у перший день торгів на Шанхайській біржі зросли на 629%. Як повідомляє
Bloomberg, компанія залучила 6,1 млрд юанів ($904 млн) у рамках IPO,
ставши першим виробником гуманоїдних роботів у материковому Китаї, чиї
акції почали публічно торгуватися.
Цей крок зроблено на тлі численних судових позовів проти OpenAI з боку
сімей, які стверджують, що їхні діти зазнали шкоди від використання
ChatGPT, у той час як компанія готується до потенційно рекордного IPO
протягом наступного року.
Уряд Тайваню спрямує 7,4 млрд дол. у запропонованому бюджеті на
2027 рік для фінансування виплати у 10 тис. тайванських доларів