Фінансові новини
- |
- 24.01.26
- |
- 15:13
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Банки констатируют восстановление интереса бизнеса и населения к депозитным продуктам
08:31 27.06.2014 |
Финансисты объясняют это временной стабилизацией на финансовом рынке, чему якобы поспособствовали президентские выборы. Как сообщает газета "Капитал", из-за притока средств, финансисты массово начали объявлять о понижении ставок по гривневым вкладам.
Рог изобилия
С мая чистый приток депозитов юрлиц в Укргазбанке составил 781 млн грн, а физлиц - 479 млн грн. По словам первого заместителя председателя правления Укргазбанка Станислава Шлапака, это обусловлено стабилизацией. Начиная с 1 июня население разместило на депозитных вкладах в банке «Финансы и Кредит» более 610 млн грн, при этом вклады в национальной валюте составили более 62 % от общей суммы. «С 26 мая в банке наблюдается ежедневный прирост вкладов населения», - отмечает зампред правления банка «Финансы и Кредит» Виктор Голуб. В июне подтверждают увеличение вкладов населения, прежде всего в национальной валюте, и в Райффайзен Банк Аваль. Так, срочные депозиты физических лиц в гривне в финучреждении выросли за последний месяц на 265 млн грн, сообщил начальник управления сбережений и банковских услуг Райффайзен Банка Аваль Сергей Анников.
Прирост пассивного портфеля розничного бизнеса Диамантбанка за май-июнь составил 6,3 %, сообщил вице-президент бизнеса «Персональные финансы» Диамантбанка Юрий Саенко. Основная доля прироста приходилась на вклады в нацвалюте. «Стабилизировался и процент перевложения депозитных вкладов физических лиц который составляет в среднем 73 % в целом по банку, что также позитивно отражается на динамике прироста вкладов», - отметил Саенко. При этом в банке «Надра», по словам директора розничного бизнеса банка «Надра» Сергея Козлова, в среднем ежедневно украинцы оформляют депозиты на сумму 53 млн грн. Положительная тенденция роста депозитов физических лиц, по мнению банкира, в том, что период неопределенности уже пройден. Увеличивается спрос на более длительные периоды по депозитным договорам. «Если в марте доля вкладов населения в нашем банке на срок от шести месяцев составляла только 20 %, то в мае их доля увеличилась до 75 %. Население пользуется выгодами высоких ставок, фиксируя высокую доходность на длительный период», - говорит Виктор Голуб.
Однако, по словам банкиров, уже в ближайшее время ставки по депозитам пойдут вниз. У финучреждений достаточно ликвидности, при этом обслуживать ресурс от населения довольно дорого, учитывая повышенные процентные ставки последних месяцев.
На пути к снижению
Райффайзен Банк Аваль снижает свои ставки уже с сегодняшнего дня по срочным депозитам физических лиц в гривне в среднем на 1‑1,5 %. Укргазбанк уже с 1 июля также снижает процентные ставки по всем видам вкладов физических лиц. По коротким гривневым вкладам сроком до трех месяцев снижение составит 4 %, от трех до шести - 3 %, от шести до 12‑1,5 %. По валютным же вкладам Укргазбанк снизит ставки в среднем на 1 %. Также в первый день июля планирует снизить ставки по депозитам населения Фидобанк. В зависимости от срока вклада и вида депозита снижение составит в среднем - 4‑7 % по вкладам в гривне, 3 % по вкладам в иностранной валюте, сообщил заместитель предправления Фидобанка Иван Истомин.
Поскольку международные рынки капитала сегодня для украинских банков все еще труднодоступны, основные средства для предоставления кредитов для МСБ - это депозитные вклады населения, говорит начальник управления развития розничного бизнеса Энергобанка Светлана Оболенская. «Чтобы клиент мог взять и обслуживать свой кредит, кредитная ставка должна быть адекватной нынешним реалиям. Мы приняли решение снизить процентную ставку по депозитам для розничных клиентов, в зависимости от валюты и срока размещения средств на 1‑2,5 %», - рассказала она.
Еще одним стимулом к снижению ставок могло стать внедрение в Украине специального налога для банков в размере 18 % от начисленного дохода по депозитам. Но как стало известно «Капиталу», депутаты ко второму чтению решили убрать из законопроекта эту норму.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Президент України Володимир Зеленський повідомив, що на зустрічі з
президентом США Дональдом Трампом домовився про пакет ракет PAC-3 для
Patriot.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що лідер США Дональд Трамп підтримує ідею про зону вільної торгівлі для України.
Рішення ухвалили після завершення наприкінці грудня 2025 року обміну
українських ВВП-варантів на нові цінні папери з погашенням у 2032-му.
Агентство також присвоїло їм рейтинг "CCC+".
Президент України Володимир Зеленський заявив, що документ про гарантії
безпеки для України вже готовий до підписання, коли це станеться -
залежить від США.
Європейський Союз та США близькі до угоди щодо "плану процвітання" для
України, який грунтується на п'яти стовпах: продуктивність, інтеграція
України в ринок ЄС, інвестиції, донори та реформи.
Українська універсальна біржа з понад 25-річним досвідом лише за минулий рік провела 7,7 тис. біржових торгів.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
За словами Кіпоренка, серед факторів, що вплинули на зростання автокредитування - відносно стабільна економічна ситуація.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 23 січня 2026 року.
Курс долара США помірно підвищується в парі з євро, знижується в парах з фунтом стерлінгів і японською єною.
Американська банківська асоціація (ABA) заявила, що запобігання
зростанню прибутковості стейблкоїнів стане одним з її ключових
пріоритетів у 2026 році.
За словами джерел газети, Revolut веде переговори з американськими
чиновниками про подання заявки на ліцензію через Управління контролера
грошового обігу (Office for the Comptroller of the Currency, OCC).
Goldman Sachs підвищив прогноз ціни золота на кінець 2026 року до $5400
за унцію з $4900 за унцію раніше, зазначивши, що приватний сектор і
центробанки країн, що розвиваються, диверсифікують резерви на користь
золота.
Національний банк України вперше оприлюднив перелік значимих фінансових
компаній, схвалений рішенням правління НБУ від 21 січня 2026 року.
Компанія OpenAI оголосила про запуск тестування рекламних оголошень у
сервісі ChatGPT. Відтепер частина користувачів у США, які користуються
безкоштовним планом або новим тарифом Go за $7 на місяць, бачитимуть
рекламу в інтерфейсі чат-бота.
З 1 квітня в Китаї набудуть чинності нові національні стандарти з
переробки тягових батарей електромобілів. Ключовим елементом реформи
стане єдина державна інформаційна платформа, яка дозволить відстежувати
батареї протягом усього життєвого циклу
У червні 2025 року родина президента США Дональда Трампа запустила
оператора віртуальної мережі мобільного зв'язку Trump Mobile та заразом представила власний смартфон - T1 Phone.
Рада ЄС ухвалила поправку до регламенту, що дозволить сприяти створенню гігафабрик штучного інтелекту (ШІ) у Європі.
Кількість абонентів "Київстару", які зареєструвалися для використання
технології Starlink Direct to Cell (D2C, прямий супутниковий зв'язок зі
смартфоном) від часу її запуску у листопаді 2025 року, перевищила 3 млн
абонентів, найактивніше сервісом користуються в Києві, Львові, Вінниці,
Хмельницькому та Дніпрі
Згідно з угодою, тайванські компанії з виробництва мікросхем та
технологій інвестують щонайменше $250 млрд у виробничі потужності в США,
а уряд Тайваню гарантуватиме цим компаніям кредит на $250 млрд.
США впроваджують 25% мита на певні чипи для штучного інтелекту, вироблені на Тайвані, зокрема NVIDIA H200. Як передає
Bloomberg, уряд буде стягувати мито з мікросхем, які ввозяться до США
перед остаточною відправкою китайським клієнтам та на інші закордонні
ринки.