Фінансові новини
- |
- 03.07.26
- |
- 17:39
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
ЕС: Проект "налога на финансовые операции" значительно переработан
10:13 08.05.2014 |
На очередной встрече министров финансов и экономики Европейского союза во вторник в очередной раз обсуждали вопрос введения налога на финансовые операции.
Однако проект "налога на финансовые операции" был значительно переработан, но при этом споры вокруг его внедрения не утихают.
Было сокращено количество операций, которые будут облагаться налогом, в списке остались лишь операции с акциями и определенными видами деривативов. Причем налоговая ставка на операции с акциями может быть снижена на 0,1% до 0,01%
По словам министра финансов Германии Вольфганга Шойбле, рынок облигаций и операции РЕПО освобождены от данного налога. В то же время планируется, что введение налога будет проходить поэтапно, поэтому возможно, что ставка и налоговая база в будущем будут расширены.
Введение налога на финансовые операции не планируется до 1 января 2016 г.
По сообщениям Reuters, доход от введения скорректированного налога на финансовые операции может составить 3,5 млрд евро.
В то же время министр финансов Великобритании Джордж Осборн в очередной раз заявил, что Англия будет препятствовать введению данного налога и предпринимать дальнейшие юридические действия.
Налог на финансовые операции, о котором тут говорили люди, это налог не на финансовые организации как таковые, а налог на рабочие места, инвестиции и пенсии.
Мы будем ждать окончательного текста предложения введения налога на финансовые операции, и мы не колеблясь будет противодействовать его внедрению, так как данный налог влечет за собой экстерриториальные последствия, нанесет ущерб странам, в том числе Великобритании, а также единому рынку Европы.
Задача доказать необходимость введения данного налога лежит на тех странах, которые добиваются его введения.
Накануне Европейский суд отклонил иск Великобритании, в рамках которого страна пыталась блокировать попытку введения единого налога ЕС на финансовые операции.
История вопроса
Идея налога на банковские транзакции, озвученная еще в 70-х гг. прошлого века американским экономистом Джеймсом Тобином, расколола страны G-20 на два лагеря. В конце кризисного 2009 г. ввести такой налог предложил бывший британский премьер-министр Гордон Браун. Он отмечал, что финсектор облагается меньшими налогами, чем другие отрасли экономики. По итогам последнего саммита G-20 в Канне, президент Франции Николя Саркози заверял, что с идеей налога согласны даже такие страны, как Аргентина, ЮАР и Бразилия. Согласно опросу Oxfam, более половины жителей Франции, Германии, Италии и Испании поддерживают идею налога, считая, что финансисты должны понести ответственность за кризис, поскольку на спасение банков правительствами были потрачены миллиарды евро из средств налогоплательщиков. Но до сих пор вопрос не решен, в первую очередь, из-за несогласия США и Великобритании.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Держбюджет України отримав майже 600 млн доларів від Міжнародного банку реконструкції та розвитку для фінансування соцвиплат.
У 30-й пакет військової допомоги від Данії увійдуть боєприпаси та інше озброєння. Також передбачені кошти на "данську модель", яка дозволяє закуповувати продукцію в українських підприємств.
Україна та Швеція у вівторок, 30 червня, уклали угоду про закупівлю 16 сучасних винищувачів Gripen E.
Вже найближчими днями Єврокомісія завершить оцінку контрактів, наданих
їй Україною, з тим, щоб здійснити виплату ще частини з 6 млрд євро
першого оборонного траншу з пакета фінансування на 90 млрд.
Польща не передаватиме Україні винищувачі МіГ-29, оскільки Київ відмовився ділитися технологіями виробництва безпілотників.
Контроль особистих фінансів не означає жити в обмеженнях; він означає розуміти, що відбувається з грошима, і приймати рішення усвідомлено.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Долар США слабо дешевшає до євро на торгах у п'ятницю, стабільний до фунта стерлінгів і єни.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 3 липня 2026 року.
Туреччина надіслала листа до Європейської платіжної ради (EPC),
повідомивши про зацікавленість у приєднанні до Єдиної зони платежів у
євро (SEPA), йдеться у спільній заяві за підсумками економічного діалогу
високого рівня ЄС-Туреччина.
Долар США дешевшає щодо євро та фунта стерлінгів на торгах у п'ятницю, залишаючись стабільним у парі з єною.
Національний банк України оновив нормативну базу з управління
ризиками, запровадивши нові вимоги щодо управління ризиком третіх
сторін.
Портфель облігацій внутрішньої державної позики фізичних осіб станом на 1
липня 2026 року становив 150 млрд грн (+59% за рік, +33,9% з початку
року), а станом на 24 червня портфель досягав історичного максимуму -
153,6 млрд грн.
Відому в Україні мережу обмінників підозрюють у тому, що вона під
виглядом легального сервісу з обміну валют і криптовалюти виманювала
гроші клієнтів по всій Україні.
Компанія
Ford повернула на роботу близько 350 досвідчених інженерів для
вирішення проблем з якістю автомобілів, які не вдалося усунути за
допомогою штучного інтелекту.
Поки більшість користувачів радіє стабільному гігабіту вдома,
китайські телекомунікаційні гіганти вирішили, що традиційне скло в
оптоволокні - це надто повільно та консервативно.
Програма ESU для Windows 10 була тихо продовжена ще на один рік і тепер
завершиться 12 жовтня 2027 року замість жовтня 2026-го. Microsoft
IBM оголосила
про значний прорив у галузі напівпровідників, анонсувавши першу у світі
технологію мікросхем із розміром менше 1 нанометра.
Поки світ спостерігає за гігантськими стрибками Starship, компанія
SpaceX тихо (якщо так можна сказати про гуркіт Falcon 9) розширює свій
вплив у сегментах, де гроші лежать ближче до Землі.
Нарешті це сталося: Steam Machine доступна для передзамовлення у підтримуваних регіонах, разом зі складною чергою. Очікується, що система бронювання діятиме протягом року.
Міжнародний логістичний гігант DHL заявив, що співпрацюватиме з
французькою компанією Vela, що експлуатує вантажні судна на вітровій
тязі.