Фінансові новини
- |
- 10.06.26
- |
- 04:25
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Рынок акций Украины к концу недели воспрянул духом после трехдневного падения
19:54 14.03.2014 |
Рынок акций Украины в пятницу откорректировался вверх после трехдневного стремительного падения, несмотря на предстоящий на выходных референдум в Автономной Республике Крым: индекс "Украинской биржи" (УБ) повысился на 0,18% - до 1003,58 пункта, индекс ПФТС - на 2,44%, до 398,8 пункта.
Объем торгов на УБ составил более 41 млн грн, ПФТС - 149,7 млн грн.
Локомотивом индекса УБ выступили акции Райффайзен Банка Аваль, подорожавшие на 3,27%, хотя в "зеленой зоне" завершили торги также акции "Укрнафты" (+0,6%), Укрсоцбанка (+0,52%) и "Центрэнерго" (+0,23%).
Больше всех в индексе подешевели акции Алчевского меткомбината (-1,59%), Енакиевского метзавода (-1,8%) и "Мотор Сичи" (-1,44%).
Тройку лидеров роста в "индексной корзине" ПФТС составили бумаги "ДТЭК Днипроэнерго" (+7,42%), Райффайзен Банка Аваль (+4,68%) и Харцызского трубного завода (+4,63%).
В то же время, больше всех подешевели акции концерна "Стирол" (-11,7%), Полтавского ГОКа (-10,83%) и "Укртелекома" (-8,77%).
Индекс Варшавской фондовой биржи WIG-Ukraine в пятницу упал на 0,42% - до 298,67 пункта при объеме торгов 15,88 млн злотых (49,7 млн грн).
"Худшими" среди акций украинских компаний в пятницу были бумаги "Милкиленда" (-10,95%), KSG Agro (-6,32%) и "Весты" (-6,12%).
Подорожали по итогам дня акции "Агротона" (+8,54%), агрохолдинга ИМК (+4,47%) и "Кернела" (+0,42%).
Как сообщил агентству "Интерфакс-Украина" аналитик инвестгруппы "ТАСК" Вячеслав Иванишин, несмотря на рост украинских фондовых индексов в пятницу, инвесторы не покидают опасения на фоне повышенной напряженности между Западом и Россией перед воскресным референдумом в АРК.
"События предстоящих выходных могут внести существенные коррективы в действия инвесторов к понедельнику. Однако, пока, существующая напряженность столкнула европейский рынок акций до пятимесячных минимумов, а российский индекс ММВБ - до минимального уровня почти за четыре года. Поэтому на следующей неделе, вероятно, продолжение негативной тенденция", - считает эксперт.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Верховна Рада ухвалила законопроєкт №15111-д, яким знижено податкове
навантаження з 18% до 5% для фізичних осіб, які офіційно здають
нерухомість в оренду.
Верховна Рада підтримала прийняття в другому читанні та в цілому
законопроєкту №15111-д про автоматичний обмін інформацією щодо доходів
на цифрових платформах.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що
Київ сподівається на додаткове фінансування від партнерів для
забезпечення контрактної системи української армії.
Україна може вперше втратити частину фінансової допомоги Європейського
Союзу через невиконані в рамках програми Ukraine Facility реформи
Палата представників США ухвалила законопроєкт про допомогу Україні та масштабні санкції проти Росії. Підсумок - 226 проти 195.
Більшість людей звикли вважати банк найнадійнішим місцем для будь-яких фінансових операцій, у тому числі для обміну валюти.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:30 кч 9 червня 2026 року.
Долар США дешевшає до євро, фунта стерлінгів та єни вранці у вівторок.
Ціни на нафту вранці у вівторок падають після зростання напередодні, інвестори оцінюють перспективи близькосхідного конфлікту.
За минулий тиждень підприємці оформили 967 нових кредитів на загальну
суму 4,42 млрд грн у межах державної програми "Доступні кредити
5-7-9%", яка входить до політики підтримки виробників "Зроблено в
Україні".
Національний банк України (НБУ) 8 червня встановив довідковий курс
гривні до долара на рівні 44,4533 грн/$1, за день він послабився на 9
коп. та оновив історичний мінімум.
Національний банк України (НБУ) минулого тижня зменшив інтервенції на
міжбанківському ринку на $29,5 млн, або на 3,7% - до $766,5 млн,
свідчить статистика на сайті регулятора.
Долар США стабільний до євро, фунта стерлінгів та єни на торгах у понеділок.
NVIDIA офіційно представила RTX Spark - новий ARM-чип для Windows-ПК,
який поєднує процесорні ядра Grace та графіку Blackwell в одному
корпусі.
Компанія SpaceX, що належить Ілону Маску, розширює сферу своєї
діяльності, отримавши новий великий контракт у сфері оборони, передає
Engadget.
Microsoft представила новий сервіс Copilot Health. Він працює на базі
штучного інтелекту та допомагає користувачам отримувати відповіді на
питання про здоров'я. Наразі сервіс вже працює у форматі попереднього
доступу.
Qualcomm декларує сегмент ноутбуків з Windows за ціною $300 та представляє
процесори Snapdragon C. Аналогія з MacBook Neo більш ніж прийнятна,
адже Snapdragon C (від слова Compute) - це чипи на переробленій
мобільній архітектурі Kryo.
YouTube
почав автоматично виявляти та позначати відео, створені або суттєво
змінені за допомогою генеративного штучного інтелекту.
Американський технологічний гігант Nvidia, який є провідним розробником
чипів для штучного інтелекту, планує збільшити щорічні витрати на
Тайвані до 150 млрд дол. оскільки вважає острів «епіцентром революції
ШІ».
Ринок нових легкових автомобілів у ЄС у квітні 2026 року зріс у річному вимірі на 5,1% і досяг 972,3 тис. одиниць, повідомляє Європейська асоціація автовиробників (ACEA).