Фінансові новини
- |
- 13.01.26
- |
- 22:25
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Эксперты ожидают дальнейшей девальвации гривни
18:06 28.01.2014 |
Курс гривни по отношению к доллару в условиях политического кризиса может продолжить ослабление до уровня 8,6-8,75 грн за доллар, отметили в комментарии УНИАН руководитель аналитического подразделения группы "Инвестиционный Капитал Украина" (ICU) Александр Вальчишен и аналитик консалтинговой компании «Альпари» Анна Кокорева.
«Курс движется по своей должной траектории до уровня 8,75 грн за доллар. В условиях острого политического кризиса возможны эксцессы, то есть курс может ослабнуть и больше», - подчеркнул Вальчишен.
В свою очередь, Кокорева отметила, что гривня активно теряет вес. «В ближайшее время курс доллара достигнет 8,56-8,58 гривен, это серьезный уровень», - отметила финансист.
При этом оба эксперта не ожидают существенного укрепления гривни относительно доллара.
«Прогноз ICU на конец года - 8,75 за доллар», - подчеркнул Вальчишен.
С ним согласна и Кокорева. «Конечно, шансов на серьёзное укрепление мало, и в дальнейшем доллар продолжит рост, да и денег у центробанка страны на масштабные интервенции нет», - сказала эксперт.
Как сообщал УНИАН, государственный бюджет Украины на 2014 год рассчитывался, исходя из курса гривни на уровне 8,4-8,5 грн за доллар. Установление в Украине плавающего курса гривни является одной из рекомендаций Международного валютного фонда Украине, активное сотрудничество с которым в настоящее время приостановлено по решению властей страны.
В то же время рейтинговые агентства, в частности Fitch, предполагают, что по итогам 2014 года, а также первого полугодия 2015 года курс останется стабильным на уровне 8,3 грн за доллар. В то же время опрошенные УНИАН банкиры прогнозируют курс гривни на уровне 8,3-8,6 грн за доллар в течение 2014 года.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Соболев назвав головні виклики для економіки та основні драйвери економічного зростання
Переможцем конкурсу стала компанія Dobra Lithium Holdings, акціонери якої - Techmet та The Rock Holdings
Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде оголосив про
виділення $400 млн допомоги Україні, які будуть спрямовані на
енергетичний сектор та функціонування української держави.
Німецький оборонний концерн Rheinmetall оголосив, що вже на початку 2026 року Україна має отримати перші бойові машини Lynx KF41
Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде розповів про плани
його країни щодо співпраці з українськими виробниками зброї.
Голова Асоціації деревообробних підприємств України, наголосив на необхідності системної інтеграції деревообробної та меблевої галузей, а також індустріального дерев’яного будівництва до державних програм відбудови й житлової політики.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Долар стабільний до євро і фунта стерлінгів у вівторок перед публікацією грудневих даних про динаміку споживчих цін у США.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 13 січня 2026 року.
Ціни на золото у вівторок трохи знизилися, оскільки інвестори фіксували
прибутки після того, як дорогоцінний метал досяг рекордного рівня 4600
доларів за унцію на минулій сесії на тлі загострення геополітичної та
економічної невизначеності.
Золото і срібло піднялися до рекордних показників після того, як
міністерство юстиції США почало кримінальне розслідувачення проти
очільника ФРС, а протести в Ірані сприяли попиту на безпечні активи.
Національний банк України (НБУ) минулого тижня збільшив продаж доларів
на міжбанківському ринку на $79,0 млн, або на 12,5%, - до $712,1 млн,
свідчить статистика на сайті регулятора.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 12 січня 2026 року.
Національний банк України (НБУ) оновив положення про систему BankID з
метою приведення його норм у відповідність до актуальних вимог
законодавства у сфері електронної ідентифікації та європейських підходів
у цій сфері.
На виставці NRF 2026 компанія Microsoft представила нову функцію -
Copilot Checkout. Вона дозволяє користувачам оформлювати покупки без
переходу на сторонні сайти.
Top Lead за підтримки Міністерства цифрової трансформації України провела дослідження
використання штучного інтелекту українськими компаніями.
Йдеться про двоногі машини, призначені для виконання виробничих завдань нарівні з традиційним промисловим обладнанням.
Із 1 січня 2026 у зв'язку із збільшенням мінімальної заробітної плати в
Україні зросли деякі виплати роботодавцям, які адмініструє Державна
служба зайнятості.
Mercedes-Benz встановить на новий CLA систему допомоги водію на базі
програмної платформи NVIDIA DRIVE AV. Технологію представили на виставці
Consumer Electronics Show (CES) 2026 у Лас-Вегасі.
Universal Music Group (UMG) уклала партнерство з NVIDIA для впровадження
нової моделі штучного інтелекту у свій музичний каталог. Про це пише
The Verge.
За словами Джима Джонсона, віцепрезидента Intel і керівника Client
Computing Group, ключові акценти нової серії - енергоефективність,
зростання продуктивності CPU, більший інтегрований GPU, потужніші
ШІ-блоки та повна сумісність з x86-застосунками.