Фінансові новини
- |
- 09.06.26
- |
- 19:08
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
США введут новые 100-долларовые банкноты в обращение с 8 октября
12:07 07.10.2013 |
Новая купюра достоинством $100 начнет обращение в США с 8 октября 2013 года - с задержкой более чем на 2,5 года из-за технических проблем, пишет The New York Times.
Банкноты получили дополнительную защиту, включая трехмерную защитную синюю ленту. Поворачивая купюру, можно будет увидеть, как изображенные на ней колокольчики меняются на цифру 100. При этом лента вплетена в бумагу, а не напечатана на ней.
Ассигнация также снабжена еще одной защитной нитью и дополнительными водяными знаками. Среди новшеств также микропечать. А некоторые объекты, изображенные на купюре, меняют цвета при наклоне: например, добавленный в чернильницу (справа от портрета Бенджамина Франклина) колокольчик переливается цветами от медного до зеленого и наоборот.
"Людям требуется всего несколько секунд, чтобы понять, что они смотрят на подлинную банкноту, если они знают, что именно искать", - заявил директор отдела банкнот совета управляющих Федеральной резервной системы (ФРС) Майкл Ламберт.
Все эти нововведения повысили стоимость производства купюры с 11 до 14 центов (данные министерства финансов от 2011 года).
Купюры печатает Бюро гравирования и печати министерства финансов США, распространяются они через ФРС.
Новый дизайн банкнот, описание которого доступно на сайте newmoney.gov на 23 языках, был впервые представлен еще в 2010 году, однако из-за технического сбоя печатного процесса их выпуск откладывался. Проработка всех нюансов дизайна потребовала почти 10 лет - 20-долларовые банкноты новой волны появились еще в 2003 году.
По данным ФРС, на 2 октября в обращении находились наличные доллары на $1,21 трлн. При этом две трети ассигнаций находятся за пределами США, из них 50-65% составляют именно 100-долларовые купюры. В связи с этим банкноты номиналом $100 - самые подделываемые в мире, поэтому они нуждаются в особой защите, отмечает NYT. С 2000 года количество находящихся в обращении долларов увеличилось более чем вдвое, а за последние пять лет - возросло более чем на 40%.
Как считают аналитики, рост спроса на американскую валюту является еще одним доказательством того, что доллар сохраняет за собой статус главной резервной валюты мира. Этот статус, по оценкам экспертов, позволит США экономить до $29 млрд в год на обслуживании госдолга.
В 17:30 кв во вторник в центральном офисе агентства Интерфакс" (ул. 1-я Тверская-Ямская, д.2) состоится пресс-конференция директора отдела банкнот совета управляющих Федеральной резервной системы США Майкла Ламберта на тему: "Выпуск и введение в обращение 100-долларовой купюры нового образца Федеральной резервной системой США"
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Верховна Рада ухвалила законопроєкт №15111-д, яким знижено податкове
навантаження з 18% до 5% для фізичних осіб, які офіційно здають
нерухомість в оренду.
Верховна Рада підтримала прийняття в другому читанні та в цілому
законопроєкту №15111-д про автоматичний обмін інформацією щодо доходів
на цифрових платформах.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що
Київ сподівається на додаткове фінансування від партнерів для
забезпечення контрактної системи української армії.
Україна може вперше втратити частину фінансової допомоги Європейського
Союзу через невиконані в рамках програми Ukraine Facility реформи
Палата представників США ухвалила законопроєкт про допомогу Україні та масштабні санкції проти Росії. Підсумок - 226 проти 195.
Більшість людей звикли вважати банк найнадійнішим місцем для будь-яких фінансових операцій, у тому числі для обміну валюти.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:30 кч 9 червня 2026 року.
Долар США дешевшає до євро, фунта стерлінгів та єни вранці у вівторок.
Ціни на нафту вранці у вівторок падають після зростання напередодні, інвестори оцінюють перспективи близькосхідного конфлікту.
За минулий тиждень підприємці оформили 967 нових кредитів на загальну
суму 4,42 млрд грн у межах державної програми "Доступні кредити
5-7-9%", яка входить до політики підтримки виробників "Зроблено в
Україні".
Національний банк України (НБУ) 8 червня встановив довідковий курс
гривні до долара на рівні 44,4533 грн/$1, за день він послабився на 9
коп. та оновив історичний мінімум.
Національний банк України (НБУ) минулого тижня зменшив інтервенції на
міжбанківському ринку на $29,5 млн, або на 3,7% - до $766,5 млн,
свідчить статистика на сайті регулятора.
Долар США стабільний до євро, фунта стерлінгів та єни на торгах у понеділок.
NVIDIA офіційно представила RTX Spark - новий ARM-чип для Windows-ПК,
який поєднує процесорні ядра Grace та графіку Blackwell в одному
корпусі.
Компанія SpaceX, що належить Ілону Маску, розширює сферу своєї
діяльності, отримавши новий великий контракт у сфері оборони, передає
Engadget.
Microsoft представила новий сервіс Copilot Health. Він працює на базі
штучного інтелекту та допомагає користувачам отримувати відповіді на
питання про здоров'я. Наразі сервіс вже працює у форматі попереднього
доступу.
Qualcomm декларує сегмент ноутбуків з Windows за ціною $300 та представляє
процесори Snapdragon C. Аналогія з MacBook Neo більш ніж прийнятна,
адже Snapdragon C (від слова Compute) - це чипи на переробленій
мобільній архітектурі Kryo.
YouTube
почав автоматично виявляти та позначати відео, створені або суттєво
змінені за допомогою генеративного штучного інтелекту.
Американський технологічний гігант Nvidia, який є провідним розробником
чипів для штучного інтелекту, планує збільшити щорічні витрати на
Тайвані до 150 млрд дол. оскільки вважає острів «епіцентром революції
ШІ».
Ринок нових легкових автомобілів у ЄС у квітні 2026 року зріс у річному вимірі на 5,1% і досяг 972,3 тис. одиниць, повідомляє Європейська асоціація автовиробників (ACEA).