Фінансові новини
- |
- 16.01.26
- |
- 01:31
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Индекс УБ в четверг вырос более чем на 2%, ПФТС немного просел
19:37 26.09.2013 |
Торги на украинском рынке акций в четверг проходили с разнонаправленной динамикой биржевых индикаторов: индекс "Украинской биржи" (УБ) вырос на 2,23% - до 830,39 пункта; индекс ПФТС - снизился на 0,22%, до 292,13 пункта.
Объем торгов на УБ составил 22,14 млн грн, в том числе на срочном рынке 7,4 млн грн; на ПФТС - 334,9 млн грн.
Среди "индексных" бумаг на УБ наиболее выросли в цене акции Укрсоцбанка (+11,17%), Алчевского меткомбината (+3,72%) и "Донбассэнерго" (+2,81%). Подешевели только акции Енакиевского метзавода (-0,15%).
В "красной зоне" на ПФТС завершили торги только бумаги Полтавского ГОКа (-2,66%), СеверногоГОКа (-1,18%) и Крюковского вагонзавода (-0,15%). Лидерами роста стали бумаги Харцызского трубного завода (+4,06%), Алчевского меткомбината (+3,99%) и "Захидэнерго" (+3,35%).
Индекс Варшавской фондовой биржи WIG-Ukrain в четверг вырос на 1,58% - до 581,87 пункта при объеме торгов 6,705 млн злотых (почти 17,16 млн грн).
Среди индексных акций подешевели только бумаги "Овостара" (-0,29%). Более остальных подорожали бумаги "Весты" (+7,94%), KSG Agro (+5,44%) и "Астарты" (+3,5%).
Как сообщил агентству "Интерфакс-Украина" аналитик инвесткомпании "ТАСК" Вячеслав Иванишин, существенный рост акций Укрсоцбанка и Алчевского меткомбината, вероятно, обусловлены закрытием коротких позиций.
Вместе с тем, по словам аналитика, торговая активность на украинском рынке акций в четверг держалась на относительно низком уровне.
В.Иванишин также отметил снижение индексов западноевропейских фондовых площадок на фоне публикации макроэкономических данных США: рост ВВП во втором квартале 2013 года составил 2,5% в пересчете на годовые темпы, тогда как аналитики ожидали повышения оценки до 2,6%. Вместе с тем количество заявок на пособие по безработице в США сократилось на 5 тыс. - до 305 тыс., превзойдя ожидания.
По прогнозам В.Иванишина, в пятницу следует ожидать технического отката индекса УБ вниз, учитывая вялую активность локальных инвесторов и отсутствие важных драйверов к росту. Из важной внешней макроэкономической статистики эксперт выделил публикацию индекса деловой активности в розничном секторе еврозоны, индекса потребительского доверия в США, а также выступление главы ЕЦБ Марио Драги.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Польща передасть Україні до дев'яти своїх винищувачів МіГ-29 - технічні переговори про це все ще тривають.
Деталі візиту не розголошувалися з міркувань безпеки. Востаннє очільниця МВФ відвідувала Україну в лютому 2023 року.
Світовий банк прогнозує, що зростання економіки України цього року
стабілізується на рівні 2%, згідно з базовим сценарієм, який передбачає,
що вторгнення Росії триватиме до кінця року.
Соболев назвав головні виклики для економіки та основні драйвери економічного зростання
Переможцем конкурсу стала компанія Dobra Lithium Holdings, акціонери якої - Techmet та The Rock Holdings
Голова Асоціації деревообробних підприємств України, наголосив на необхідності системної інтеграції деревообробної та меблевої галузей, а також індустріального дерев’яного будівництва до державних програм відбудови й житлової політики.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Долар США стабільний у парі з японською єною, зміцнюється проти євро і фунта стерлінгів у четвер удень.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 15 січня 2026 року.
Всього з початку року Нацбанк послабив офіційний курс гривні до долара на 2,1%, тоді як за весь минулий рік - на 0,8%.
Українські банки станом на початок 2026 року мають достатній запас капіталу та виконують встановлені нормативи його достатності.
Долар стабільний до євро і фунта стерлінгів у вівторок перед публікацією грудневих даних про динаміку споживчих цін у США.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 13 січня 2026 року.
Ціни на золото у вівторок трохи знизилися, оскільки інвестори фіксували
прибутки після того, як дорогоцінний метал досяг рекордного рівня 4600
доларів за унцію на минулій сесії на тлі загострення геополітичної та
економічної невизначеності.
Першим транспортним засобом із твердотілою батареєю, який можна офіційно
купити у США, став електромотоцикл Verge TS Pro. Його показали на CES
2026, і він одразу продемонстрував як переваги, так і головну проблему
цієї технології.
У центрі Львова запустили пілотну мережу 5G - вперше в Україні зі
швидкістю передавання даних близько 500 Мбіт/с на одного абонента.
Nissan Leaf поступився статусом найпопулярнішого електрокара в Україні
Дефіцит оперативної пам'яті для споживчих товарів назвали небаченим щонайменше за два десятиліття
Платформа Windows 11 on Arm нарешті отримала процесор, який здатен на
рівних конкурувати з чипами Apple. Новий Snapdragon X2 Elite Extreme
показав вражаючі результати в Geekbench і суттєво скоротив розрив між
Windows-ноутбуками та MacBook на Apple Silicon.
YouTube оновив інструменти розширеного пошуку. Тепер користувачі можуть
виключити Shorts, тобто відео тривалістю до трьох хвилин, із
результатів.
На виставці NRF 2026 компанія Microsoft представила нову функцію -
Copilot Checkout. Вона дозволяє користувачам оформлювати покупки без
переходу на сторонні сайти.