Вместе с тем иена дорожает по отношению ко всем 16 основным мировым валютам на оказавшихся хуже ожиданий данных о производственной активности Китая.
На 8:25 кв 23 апреля евро стоил $1,3040 по сравнению с $1,3066 по итогам торгов в Нью-Йорке в понедельник.
В паре с иеной единая валюта упала 128,89 иены со 129,67 накануне. Курс доллара к японской нацвалюте опустился на 0,4% - до 98,79 иены.
Значение индекса менеджеров закупок (PMI) перерабатывающей промышленности КНР составило 50,5 пункта против 51,6 в марте, свидетельствуют предварительные данные HSBC индекса. Тот факт, что индикатор остался выше 50 пунктов, говорит о продолжении роста, пусть и более медленными темпами, однако эксперты ожидали понижения всего до 51,5 пункта. Окончательный показатель PMI публикуется сразу после завершения очередного месяца.
Как прогнозируют аналитики, опрошенные агентством Bloomberg, сводный PMI 17 стран еврозоны остался в апреле на мартовском уровне 46,5 пункта, показывая дальнейшее ослабление активности в регионе.
"Прогнозы более не предполагают поддержки евро со стороны статданных, особенно если учесть, что данные будут указывать на снижение процентных ставок. Пара евро/доллар теряет импульс к росту", - считает начальник международного отдела валютной стратегии Credit Agricole SA Митул Котеша.
Данные о PMI еврозоны будут обнародованы отслеживающей их аналитической организацией MarkitEconomics в 11:00 кв во вторник.
Европейский центральный банк (ЕЦБ) может снизить процентные ставки, если макроэкономические данные укажут на необходимость такого шага, заявил в минувшие выходные член правления ЕЦБ Йорг Асмуссен.


Форекс
Правління Національного банку України 19 лютого 2026 року ухвалило
рішення про віднесення АТ "Мотор-Банк" та АТ "Перший Інвестиційний Банк"
до категорії неплатоспроможних.
Американський президент Дональд Трамп офіційно продовжив ще на рік санкції проти Росії через війну в Україні.
Армін Паппергер, генеральний директор оборонного концерну Rheinmetall AG каже, що Росія не зацікавлена в припиненні війни.
У поточному місяці Кабінет Міністрів не вноситиме у Верховну Раду
законопроєкт щодо реєстрації фізичних осіб-підприємців як платників
податку на додану вартість.
Сьогодні
США запропонували Україні гарантії безпеки на 15 років, однак Україна
хоче гарантії безпеки на 20-30 років, заявив президент України Володимир
Зеленський.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 20 лютого 2026 року.
Курс долара США помірно підвищується до євро, фунта стерлінгів і японської єни вранці в п'ятницю.
Ціни на нафту посилили зростання в четвер вдень, зберігаючи позитивну
динаміку після сильного зростання за підсумками попередніх торгів.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 19 лютого 2026 року.
Курс долара США помірно підвищується в парі з японською єною, слабо змінюється до євро і фунта стерлінгів вранці в четвер.
Голова Національного банку України (НБУ) Андрій Пишний повідомив про
призначення Андрія Буквича директором департаменту міжнародного
співробітництва регулятора.
Єврокомісія 25 лютого представить проєкт Industrial Accelerator Act,
який визначить умови отримання субсидій на покупку електромобілів в ЄС.
Влада створює військового мобільного оператора - захищену мережу, яка забезпечить зв'язок на фронті навіть у разі вимкнення Starlink.
Європейський парламент відключив функції штучного інтелекту на робочих
пристроях посадовців через проблеми з кібербезпекою та захистом даних.
15 лютого 2026 року Nio виконала 146 649 операцій із заміни тягових
батарей за добу. Рекорд припав на початок пікового періоду поїздок під
час святкування Китайського Нового року.
Керівник підрозділу Microsoft AI Мустафа Сулейман заявив, що штучний
інтелект зможе замінити більшість офісної роботи за 12-18 місяців.
Дослідники з Шанхайського університету Цзяотун і університету Ціньхуа
представили повністю оптичний процесор LightGen, який призначений для
завдань генеративного ШІ.
Мобільний зв'язок п'ятого покоління у суботу, 14 лютого, з'явився у
Харкові. Про запуск тестової зони 5G у місті LIGA.net повідомили
оператори мобільного зв'язку Київстар, lifecell і Vodafone.