Фінансові новини
- |
- 27.08.26
- |
- 22:35
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Украинский рынок акций немного подрос в первый день весны
21:07 01.03.2013 |
Украинские биржевые индикаторы завершили торги пятницы небольшим ростом: индекс "Украинской биржи" (УБ) переметнувшись в "зеленую зону" за полчаса до окончания сессия, прибавил по итогам дня 0,31% и составил 1033,96 пункта; индекс ПФТС вырос на 0,19% - до 364,32.
Объем торгов на УБ составил 52,4 млн грн, в том числе на срочном рынке - 24 млн грн; на ПФТС - 161,8 млн грн.
Больше остальных на УБ выросли в цене акции Райффайзен Банка Аваль (+3,41%), "Укрнафты" (+1,64%) и Алчевского меткомбината (+0,58%). В лидерах отрицательной динамики - бумаги "Донбассэнерго" (-2,07%), Авдеевского коксохимического завода (-1,07%) и "Центрэнерго" (-0,49%).
Среди индексных акций на ПФТС ростом торги завершили только бумаги Раффайзен Банка Аваль (+1,36%) и Алчевского меткомбината (+0,39%). Больше остальных подешевели акции Харцызского трубного завода (-3,88%), "Днипроэнерго" (-2,41%) и "Донбассэнерго" (-2,28%).
Индекс Варшавской фондовой биржи WIG-Ukrain в пятницу просел на 3,27% - до 657,5 пункта при объеме торгов 15,26 млн злотых (38,57 млн грн).
В индексе в лидерах отрицательной динамики были акции KSG Agro (-5,66%), "Агротона" (-5,01%) и "Астарты" (-4,51%). Нарастили капитализацию только бумаги "Весты" (+15,87%).
Как сообщила агентству "Интерфакс-Украина" начальник управления инвестиционного банкинга Еврогазбанка Наталия Бахмач, в пятницу участников торгов на украинском рынке сдерживал внешний негатив, в частности, отсутствие компромисса между республиканцами и демократами в США, что автоматически вводит в действие сокращение расходов бюджета страны на $85 млрд в 2013 году. Сокращение расходов может стать причиной пересмотра рейтинга США международным рейтинговым агентством Fitch.
По словам Н.Бахмач, дополнительным поводом для беспокойства стала европейская статистика: уровень безработицы в еврозоне вырос до 11,9% с 11,8%, спровоцировав возобновление разговоров на тему долгового кризиса.
Позитива на рынки привнели данные об увеличении личных расходов потребителей в США на 0,2%, росте индекса потребительского доверия и деловой активности в производственном секторе.
"Учитывая приближающуюся дату экспирации фьючерсов УБ, внешний фон все меньше будет влиять на инвестиционные решения отечественных игроков. Тем не менее, следующая неделя обещает быть насыщенной: состоится заседание европейского Центробанка, публикация "бежевой книги" и выход данных по безработице в США. Удастся ли игрокам удерживать индекс УБ выше 1000 пунктов при негативном развитии событий, покажет время", - добавила эксперт.
По словам аналитика инвестгруппы "ТАСК", на следующей неделе следует ожидать высокую рыночную волатильность. Динамику торгов в понедельник будут определять внешняя конъюнктура и результаты переговоров по бюджету в Вашингтоне. Во вторник состоится саммит министров экономики и финансов евросоюза.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Найближчими тижнями, вже на початку вересня, Україна отримає новий транш
з оборонної частини кредиту ЄС, що становить 90 млрд євро на 2026-27
роки.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід колишній заступниці керівника Офісу президента Ірині Мудрій у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів із можливістю внесення застави у розмірі 20 мільйонів гривень.
Премʼєр-міністр Британії Енді Бернем, який у День Незалежності приїхав із візитом в Україну, привіз важливі новини у сфері ракетного озброєння.
Президент Володимир Зеленський призначив суддів до Вищого антикорупційного суду, що є важливим кроком для отримання фінансової підтримки від ЄС у межах програми Ukraine Facility.
Український розробник безпілотних
систем Airlogix домовився з фінською компанією Innokas про співпрацю у
виробництві дронів. Сторони планують створити у Фінляндії додаткові
виробничі потужності, які працюватимуть за українськими технологіями.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Курс долара США зростає у парах з євро, фунтом стерлінгів та єною у четвер удень.
Чистий прибуток фінансових компаній у першому півріччі 2026 року
становив 8,0 млрд грн, що є найвищим фінансовим результатом за всю
історію, повідомив Національний банк у четвер.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 27 серпня 2026 року.
Міністерство фінансів України 26 серпня 2026 року провело черговий
успішний аукціон з обміну (switch-аукціон) облігацій внутрішньої
державної позики (ОВДП); обсяг задоволених заявок становив 15 млрд грн
за номінальною вартістю.
Заступник керівника Офісу президента Олексій Соболев
увійшов до складу конкурсної комісії з добору незалежних членів
наглядових рад державних банків як представник президента, замінивши
звільнену з Офісу президента через підозру в корупції Ірину Мудру.
Долар США залишається стабільним щодо євро, фунта стерлінгів та єни на торгах у четвер.
Міністерство фінансів України 25 серпня 2026 року під час аукціону з
розміщення облігацій внутрішньої державної позики залучило до державного
бюджету 6,21 млрд гривень.
Акції китайського виробника гуманоїдних роботів Unitree Robotics у перший день торгів на Шанхайській біржі зросли на 629%. Як повідомляє
Bloomberg, компанія залучила 6,1 млрд юанів ($904 млн) у рамках IPO,
ставши першим виробником гуманоїдних роботів у материковому Китаї, чиї
акції почали публічно торгуватися.
Цей крок зроблено на тлі численних судових позовів проти OpenAI з боку
сімей, які стверджують, що їхні діти зазнали шкоди від використання
ChatGPT, у той час як компанія готується до потенційно рекордного IPO
протягом наступного року.
Уряд Тайваню спрямує 7,4 млрд дол. у запропонованому бюджеті на
2027 рік для фінансування виплати у 10 тис. тайванських доларів
Штучний інтелект вперше самостійно звільнив людину - принаймні, якщо вірити заяві розробників
експериментального магазину Andon Market, яким керує ШІ-модель Luna,
побудована на Claude Sonnet 4.6. При цьому працівник суттєво провинився і
запізнився на 17 із 23 змін.
Генеральний директор OpenAI Сем Альтман вважає, що тривалість
традиційної чотирирічної університетської освіти варто переглянути: він
сам провів у Стенфорді лише два роки, а нині молодь (завдяки, звісно ж,
ШІ) має можливість створити власний бізнес самостійно без тривалого
навчання.
Anthropic розповіла, як працюватимуть водяні знаки у текстах,
створених чат-ботом Claude. Компанія пояснила принцип маркування,
можливість його видалення під час редагування та особливості
застосування технології до програмного коду.
Google запускає нову функцію Sheets Canvas на основі Gemini, яка
зможе перетворювати таблиці на кастомні й інтерактивні міні-програми.