Евро стабилен в четверг в паре с долларом США в ожидании публикации предварительных данных о динамике ВВП еврозоны за III квартал, тогда как иена дешевеет по отношению к большинству валют перед роспуском японского парламента и досрочными выборами, сообщает агентство Bloomberg.
Евро стоил на 7:08 кв 15 ноября $1,2734 по сравнению с $1,2736 по итогам сессии в Нью-Йорке в среду.
В паре с евро японская нацвалюта подешевела до 102,86 иены со 102,20 накануне. Иена упала к доллару США на 0,7% - до 80,79 иены против 80,25 иены по итогам торгов в среду.
"Спад в европейской экономике рассматривается как катализатор продажи евро. Европейский долговой кризис бросает тень на экономику", - заявил аналитик Gaitame.com Research Institute Такуя Кавабата.
ВВП еврозоны снизился в июле-сентябре на 0,1% по сравнению со II кварталом, когда наблюдалось падение на 0,2%, прогнозируют аналитики, опрошенные агентством Bloomberg. Таким образом, еврозона вступит в зону технической рецессии (сокращение ВВП два квартала подряд) впервые с 2009 года.
В годовом выражении ВВП, вероятно, упал на 0,6%. Статистическое управление Евросоюза обнародует предварительные данные в 12:00 кв в четверг.
В это же время выйдет итоговый отчет об октябрьской инфляции, которая, как ожидается, составила 1,5% в годовом выражении.
Досрочные выборы в японский парламент, который, скорее всего, будет распущен уже в пятницу, могут привести к власти оппозиционную Либерально-демократическую партию, выступающую за более агрессивное стимулирование экономики.



Україна в 2026 році отримає $6 млрд від уряду Японії для гуманітарної і
технічної підтримки, повідомила віцеспікерка Верховної Ради Олена
Кондратюк.
Президент США Дональд Трамп після зустрічі з генеральним секретарем НАТО
Марком Рютте у Давосі повідомив про рішення відмовитися від
запровадження мит для європейських країн через їхню позицію щодо
Гренландії.
Європейський парламент у середу, 21 січня, схвалив пропозицію щодо
рішення Ради ЄС, яка дозволяє активувати розширене співробітництво для
заснування Кредиту для України (Loan for Ukraine) на суму 90 млрд євро
на 2026-2027 роки.
Національне антикорупційне бюро й Спеціалізована антикорупційна
прокуратура повідомили про підозру колишньому заступнику керівника Офісу
президента та його брату за підозрою в привласненні понад 141 мільйон
гривень, призначених для виплат за "зеленим" тарифом.
Оголошення "плану процвітання" для післявоєнної України, заплановане у
Давосі, відкладено через розбіжності Європи з Вашингтоном. Причина -
незгода щодо Гренландії та "Ради миру", пише видання.
Українська універсальна біржа з понад 25-річним досвідом лише за минулий рік провела 7,7 тис. біржових торгів.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Курс долара США знижується в парі з євро, стабільний проти фунта стерлінгів і підвищується до японської єни.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 22 січня 2026 року.
Курс долара США слабо змінюється в парах з євро, фунтом стерлінгів і японською єною вранці в середу.
Міністерство фінансів України 20 січня 2026
року на аукціоні з розміщення облігацій внутрішньої державної позики
(ОВДП) залучило до державного бюджету 7,5 млрд гривень.
Вкладники банків, що ліквідуються, у 2025 році отримали 352,8 млн грн гарантованого відшкодування.
У вівторок, 20 січня, золото досягло рекордного максимуму, вперше подолавши поріг у 4 700 доларів США за унцію.
Курс долара США знижується до євро і фунта вранці у вівторок через
зростання напруженості у відносинах між Сполученими Штатами і Європою. У
парі з японською валютою долар дорожчає.
З 1 квітня в Китаї набудуть чинності нові національні стандарти з
переробки тягових батарей електромобілів. Ключовим елементом реформи
стане єдина державна інформаційна платформа, яка дозволить відстежувати
батареї протягом усього життєвого циклу
У червні 2025 року родина президента США Дональда Трампа запустила
оператора віртуальної мережі мобільного зв'язку Trump Mobile та заразом представила власний смартфон - T1 Phone.
Рада ЄС ухвалила поправку до регламенту, що дозволить сприяти створенню гігафабрик штучного інтелекту (ШІ) у Європі.
Кількість абонентів "Київстару", які зареєструвалися для використання
технології Starlink Direct to Cell (D2C, прямий супутниковий зв'язок зі
смартфоном) від часу її запуску у листопаді 2025 року, перевищила 3 млн
абонентів, найактивніше сервісом користуються в Києві, Львові, Вінниці,
Хмельницькому та Дніпрі
Згідно з угодою, тайванські компанії з виробництва мікросхем та
технологій інвестують щонайменше $250 млрд у виробничі потужності в США,
а уряд Тайваню гарантуватиме цим компаніям кредит на $250 млрд.
США впроваджують 25% мита на певні чипи для штучного інтелекту, вироблені на Тайвані, зокрема NVIDIA H200. Як передає
Bloomberg, уряд буде стягувати мито з мікросхем, які ввозяться до США
перед остаточною відправкою китайським клієнтам та на інші закордонні
ринки.
Wikimedia Enterprise створено у 2021 році для надання великим
компаніям платного доступу до розширеної версії API Wikipedia. Ця версія
адаптована для комерційного використання та роботи з системами штучного
інтелекту.