Фінансові новини
- |
- 15.03.26
- |
- 08:00
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Индекс УБ возобновил снижение после краткосрочного роста в начале сессии
11:55 05.10.2012 |
Индексу "Украинской биржи" (УБ) спустя несколько минут после роста в начале сессии возобновил отрицательную динамику: индикатор к 11:10 кв просел на 2,2% - до 928,81 пункта; индекс ПФТС к этому времени оставался неизменным - на уровне 371,11 пункта ввиду отсутствия сделок с индексными акциями.
Среди индексных акций УБ больше всех подешевели бумаги Райффайзен Банка Аваль (-4,06%), "Азовстали" (-3,5%) и "Центрэнерго" (-3,22%).
Как сообщил агентству "Интерфакс-Украина" управляющий партнер инвесткомпании "Капитал Таймс" Эрик Найман, снижение индекса УБ в последние дни резко контрастирует с событиями на мировом фондовом рынке, в том числе в России. Это является ярким свидетельством не только слабости украинской экономики, но и сомнений относительно ее перспектив, считает он.
По мнению Э.Наймана, многих игроков к уходу с украинского рынка ценных бумаг подталкивает негативный инвестиционный и налоговый климат. "Предлагаемые налоговые изменения могут похоронить рынок акций в Украине, а попытка перенаправить денежные потоки с рынка акций на покупку гособлигаций, муниципальных облигаций и облигаций, выпущенных под госпрограммы, провалится, поскольку это противоречит рыночному принципу, являющемуся безусловным и необходимым условием существования самого рынка", - сказал эксперт.
Э.Найман при этом отметил, что настроения у старожилов рынка, переживших кризисы 1998-го и 2008 гг. куда более мрачнее, чем в те времена. По его мнению, это обусловлено тем, что у инвесторов пропадает уверенность в способности рынка к восстановлению.
Руководитель аналитического отдела инвесткомпании "Арт Капитал" Игорь Путилин, в свою очередь, отметил обнародованные днем ранее данные Европейской бизнес ассоциации относительно инвестиционной привлекательности Украины, которые оказались хуже, чем в кризисный период 2008 года.
Тем не менее, говорит он, прямые иностранные инвестиции в страну пока демонстрируют положительную тенденцию.
Таким образом, на фоне утреннего роста европейских индексов, а также учитывая значительное падение индекса УБ за последние три дня, некоторые игроки могут попытаться выкупить перепроданные бумаги, допускает эксперт.
Руководитель отдела аналитики инвесткомпании "Велес Капитал" Лина Ольмезова обратила внимание на тот факт, что в четверг распродажи на рынке велись крупными пакетами акций. "Такая ситуация указывает на неверие внутренних инвесторов в возобновление роста индекса УБ. Уровень 1000 пунктов по индикатору был значимой линией сопротивления. Пробив его, биржевые "медведи" празднуют победу, и путь к дальнейшему снижению индекса открыт", - сказала она.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Держава нараховуватиме кешбек за купівлю пального на АЗС. Про це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Україні після схвалення кредиту МВФ
бюджетних коштів має вистачити до початку травня, щоб протриматися і
воювати. Тепер у ЄС є час, щоб вирішити питання з вето Угорщини на
кредит для України в розмірі 90 млрд євро.
Відповідно до даних GPS сигналу, незаконно затримані автомобілі знаходяться у центрі Будапешта, поблизу однієї з силових структур Угорщини.
Після атак Росії а українську енергосистему в Україні в роботі залишилося менше 10 ГВт генерувальних потужностей.
Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України станом
на кінець січня 2026 року сягнула 215,0 млрд дол. США, збільшившись за
місяць на 1,67 млрд дол.
Штори онлайн купують усі, хто хоч раз обпікся на поході в салон: часу з'їдає багато, а на виході все одно лишається сумнів.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Долар США почав активно зростати у парах з євро та фунтом стерлінгів у п'ятницю вдень, залишаючись стабільним у парі з єною.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 13 березня 2026 року.
Динаміка обмінного курсу гривні щодо долару та євро з початку березня
відображає вплив ринкових чинників, повідомили у пресслужбі
Національного банку України
Долар США слабо зміцнюється до євро і фунта стерлінгів на торгах у п'ятницю, стабільний у парі з єною.
Національний банк України (НБУ) 12 березня встановив довідковий курс
гривні до долара на рівні 44,1156 грн/$1, за день він послабився майже
на 20 коп. та другий день поспіль оновив історичний мінімум.
Ціни на золото слабо зростають у четвер. Підтримку дорогоцінному металу
надає попит на захисні активи через конфлікт на Близькому Сході, а
негативним фактором виступає зміцнення долара.
Національний банк України з понеділка, 9 березня, після затримання
інкасаторських автомобілів Ощадбанку в Угорщині почав проводити операції
з обміну безготівкової валюти на готівкову для підтримки ліквідності
банків. Про це повідомляється на сайті регулятора.
Тепер,
коли механічні можливості звичайної стрічки практично вичерпані, шведи
вирішили, що настав час додати в цей елемент безпеки трохи
обчислювальної потужності та сенсорів.
Nvidia продовжує доводити, що конкуренція на ринку дискретних
відеокарт - це щось із розряду міфів Давньої Греції. Поки Intel та AMD
намагаються знайти своє місце під сонцем, «зелені» просто забирають собі
все сонце разом із шезлонгами та баром.
Генеральна директорка Xbox Аша Шарма здійснила свій перший гучний крок на новій посаді.
Очільниця підрозділу Microsoft повідомила в X про роботу над Project
Helix - консоллю наступного покоління
Замість того, щоб нескінченно вдосконалювати власну архітектуру MMA, Mercedes-Benz готує глобальну платформу нового покоління. Вона має стати основою для всього «молодшого» модельного ряду: від A-Class та B-Class до популярних кросоверів GLA та GLB.
Apple представила новий бюджетний MacBook Neo, який оснащений процесором A18 Pro, що використовувався в iPhone 16 Pro та iPhone 16 Pro Max.
Qualcomm довгий час годувала нас обіцянками про те, що Windows на Arm
- це не просто спроба вижити в світі без розетки, а повноцінна заміна
традиційним «пічкам» на x86.
Xiaomi, схоже, остаточно вирішила, що статус простого збирача
«заліза» інших компаній їй більше не до вподоби.