Фінансові новини
- |
- 13.01.26
- |
- 13:10
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Отток депозитов из проблемных стран еврозоны в более стабильные усилился
10:51 20.09.2012 |
Ускорившийся отток депозитов из банков четырех наиболее проблемных стран еврозоны ставит под угрозу слабые ростки восстановления экономики и подрывает основу единой валюты - интегрированную финансовую систему, пишет агентство Bloomberg.
Согласно подсчетам агентства, за 12 месяцев, завершившихся 31 июля, вкладчики вывели из банков Греции, Ирландии, Испании, Португалии 326 млрд евро. В предыдущие 12 месяцев от оттока средств в основном страдали ирландские и греческие финансовые учреждения, однако в минувшем году проблема распространилась и на Испанию с Португалией.
Вместе с тем приток средств в банки семи наиболее стабильных государств еврозоны, в первую очередь, Германии и Франции, за тот же период составил порядка 300 млрд евро, почти совпав с объемами оттока.
Таким образом, Bloomberg отмечает все более яркое проявление "двухскоростного" развития еврозоны, которое приводит к фрагментации рынка и может существенно ослабить эффект действий Европейского центрального банка.
"Отток капитала приводит к дезинтеграции еврозоны и увеличению расхождения между ее периферией и основой. На периферии компании платят за заемные средства на 1-2 процентных пункта больше. Нельзя добиться восстановления роста при такой дивергенции", - уверен аналитик европейских кредитных рынков из Royal Bank of Scotland Plc Альберто Галло.
Объем вкладов испанских банков сократился в январе-июле 2012 года на 7% по сравнению со снижением на 4% в предыдущие полгода. Вкладчики крупнейшего банка страны вывели в июле 6,3% средств, Banco Popular Espanol - 9,5%.
Отток сбережений из Португалии усилился с 1% до 6%, тогда как ирландские банки потеряли 10% вкладов за 7 месяцев этого года при практически нулевом изменении в июле-декабре 2011 года.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Переможцем конкурсу стала компанія Dobra Lithium Holdings, акціонери якої - Techmet та The Rock Holdings
Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде оголосив про
виділення $400 млн допомоги Україні, які будуть спрямовані на
енергетичний сектор та функціонування української держави.
Німецький оборонний концерн Rheinmetall оголосив, що вже на початку 2026 року Україна має отримати перші бойові машини Lynx KF41
Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде розповів про плани
його країни щодо співпраці з українськими виробниками зброї.
Україна розглядає запропонований США план створення вільної економічної зони на Донбасі.
Голова Асоціації деревообробних підприємств України, наголосив на необхідності системної інтеграції деревообробної та меблевої галузей, а також індустріального дерев’яного будівництва до державних програм відбудови й житлової політики.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 13 січня 2026 року.
Ціни на золото у вівторок трохи знизилися, оскільки інвестори фіксували
прибутки після того, як дорогоцінний метал досяг рекордного рівня 4600
доларів за унцію на минулій сесії на тлі загострення геополітичної та
економічної невизначеності.
Золото і срібло піднялися до рекордних показників після того, як
міністерство юстиції США почало кримінальне розслідувачення проти
очільника ФРС, а протести в Ірані сприяли попиту на безпечні активи.
Національний банк України (НБУ) минулого тижня збільшив продаж доларів
на міжбанківському ринку на $79,0 млн, або на 12,5%, - до $712,1 млн,
свідчить статистика на сайті регулятора.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 12 січня 2026 року.
Національний банк України (НБУ) оновив положення про систему BankID з
метою приведення його норм у відповідність до актуальних вимог
законодавства у сфері електронної ідентифікації та європейських підходів
у цій сфері.
Долар США дешевшає до євро і фунта стерлінгів на торгах у понеділок, стабільний у парі з єною.
Top Lead за підтримки Міністерства цифрової трансформації України провела дослідження
використання штучного інтелекту українськими компаніями.
Йдеться про двоногі машини, призначені для виконання виробничих завдань нарівні з традиційним промисловим обладнанням.
Із 1 січня 2026 у зв'язку із збільшенням мінімальної заробітної плати в
Україні зросли деякі виплати роботодавцям, які адмініструє Державна
служба зайнятості.
Mercedes-Benz встановить на новий CLA систему допомоги водію на базі
програмної платформи NVIDIA DRIVE AV. Технологію представили на виставці
Consumer Electronics Show (CES) 2026 у Лас-Вегасі.
Universal Music Group (UMG) уклала партнерство з NVIDIA для впровадження
нової моделі штучного інтелекту у свій музичний каталог. Про це пише
The Verge.
За словами Джима Джонсона, віцепрезидента Intel і керівника Client
Computing Group, ключові акценти нової серії - енергоефективність,
зростання продуктивності CPU, більший інтегрований GPU, потужніші
ШІ-блоки та повна сумісність з x86-застосунками.
На CES 2026 компанія AMD анонсувала свій новий флагманський процесор Ryzen 7 9850X3D, який став найшвидшим у серії 9000X3D. Чип базується на архітектурі Zen 5 і оснащений технологією AMD 3D V-Cache другого покоління, що забезпечує виняткову ігрову продуктивність, особливо в порівнянні з конкурентами.