Dollar Index, отслеживающий динамику курса доллара относительно валют шести основных торговых партнеров США, растет третий день подряд в ожидании статданных, которые, по оценкам экспертов, подтвердят увеличение потребительского доверия в стране и улучшение производственной активности в регионах.
Внимание рынка на этой неделе приковано к выступлению главы Федеральной резервной системы (ФРС) Бена Бернанке на ежегодной конференции ФРС в Джексон-Хоуле, намеченной на 31 августа. В ходе выступления на этой конференции в 2010 году Б.Бернанке сообщил о планах запуска второго раунда выкупа облигаций. Между тем эксперты, опрошенные Bloomberg, в основном не ждут от Б.Бернанке объявления о запуске третьего раунда выкупа бондов.
"Рынок готов к разочарованию от выступления Б.Бернанке в Джексон-Хоуле, - отмечает аналитик Rochford Capital в Сиднее Дерек Мамфорд. - Если предположить, что существенного количественного стимулирования не будет, доллар США может показать достаточно сильную позитивную динамику в следующие пару месяцев".
Курс доллара США к евро поднялся во вторник до $1,2486 по сравнению с $1,2499 на закрытие рынка в понедельник.
Стоимость американской валюты относительно иены опустилась до 78,51 иены против 78,75 иены накануне.
Правительство Японии во вторник ухудшило оценку ситуации в экономике страны впервые за 10 месяцев.
Риски для японской экономики включают "дальнейшее замедление роста зарубежных экономик и резкие колебания финансовых рынков и рынков капитала", говорится в ежемесячном экономическом обзоре правительства.
Правительство ухудшило оценку для таких сфер, как потребительские расходы, строительство жилья, экспорт, импорт, а также промпроизводство, и улучшило оценку для рынка труда.
Пара евро/иена торгуется во вторник на уровне 98,03 иены против 98,42 иены накануне.



Армін Паппергер, генеральний директор оборонного концерну Rheinmetall AG каже, що Росія не зацікавлена в припиненні війни.
У поточному місяці Кабінет Міністрів не вноситиме у Верховну Раду
законопроєкт щодо реєстрації фізичних осіб-підприємців як платників
податку на додану вартість.
Сьогодні
США запропонували Україні гарантії безпеки на 15 років, однак Україна
хоче гарантії безпеки на 20-30 років, заявив президент України Володимир
Зеленський.
Уряду України вдалося домовитися з Міжнародним валютним фондом про
збільшення річного ліміту для ФОПів, після досягнення якого вони мають
зареєструватися платниками ПДВ.
Міністр оборони Британії Джон Гілі заявив, що під час засідання
Контактної групи з питань оборони України союзники пообіцяли Україні $35
млрд військової допомоги.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Курс долара США помірно підвищується в парі з японською єною, слабо змінюється до євро і фунта стерлінгів вранці в четвер.
Голова Національного банку України (НБУ) Андрій Пишний повідомив про
призначення Андрія Буквича директором департаменту міжнародного
співробітництва регулятора.
Німецький залізничний концерн Deutsche Bahn (DB) пережив масштабну
кібератаку, яка на багато годин порушила системи бронювання квитків і
надання інформації.
Курс долара США демонструє помірне зростання в парах з євро, фунтом стерлінгів і японською єною вранці в середу.
Старший стратег із товарних ринків Bloomberg Intelligence Майк МакГлоун заявив, що обвал біткоїна і крипторинку може бути сигналом про наступну рецесію.
Державне агентство «ПлейСіті» видало першу ліценцію оператору лотерей на організацію гри.
Дорогоцінні метали дешевшають у вівторок на тлі зниженої ліквідності у
зв'язку зі святкуванням Нового року за місячним календарем і вихідним
днем у США напередодні.
Дослідники з Шанхайського університету Цзяотун і університету Ціньхуа
представили повністю оптичний процесор LightGen, який призначений для
завдань генеративного ШІ.
Мобільний зв'язок п'ятого покоління у суботу, 14 лютого, з'явився у
Харкові. Про запуск тестової зони 5G у місті LIGA.net повідомили
оператори мобільного зв'язку Київстар, lifecell і Vodafone.
Ілон Маск представив X Money - фінансову систему, яка стане частиною
платформи X і ще одним важливим кроком до того, щоб зробити цю соцмережу
"супердодатком", схожим на китайський WeChat.
Міністерство промисловості та інформатизації Китаю (MIIT)
опублікувало проєкт національного стандарту GB 11557-202X «Вимоги до
захисту водія від травм рульовим механізмом».
Microsoft планує повернути можливість переміщати та змінювати розмір
Панелі завдань у Windows 11. Напевне, це найжаданіше з оновлень, на яке
чекали тисячі користувачів цієї ОС з моменту її виходу.
Samsung оголосила
про початок масового виробництва своєї провідної високошвидкісної
пам'яті HBM4 та про перші відвантаження комерційної продукції клієнтам.
Компанія зазначає, що це забезпечить їй раннє лідерство на ринку.
З кожним роком популярність iPhone тільки зростає і нова статистика
від Counterpoint Research підтверджує, що Apple займає найбільшу частину
світового ринку смартфонів.