Цена фьючерса на нефть Brent на октябрь на лондонской бирже ICE Futures к 08:42 мск повысилась на $0,52 (0,46%) - до $114,23 за баррель. По итогам торгов в пятницу этот контракт подешевел на $1,56 (1,35%) - до $113,71 за баррель.
Стоимость сентябрьских фьючерсных контрактов на нефть WTI на электронных торгах на Нью-йоркской товарной бирже (NYMEX) к этому времени поднялась на $0,31 (0,32%) - до $96,32 за баррель. Торги сентябрьским фьючерсом на WTI завершаются во вторник. Более активно торгуемый октябрьский контракт подорожал также на $0,31 (0,32%) - до $96,63 за баррель.
На закрытие предыдущих торгов фьючерс WTI на сентябрь вырос в цене на $0,41 (0,43%) - до максимальных с 11 мая $96,01 за баррель.
Согласно данным Мичиганского университета, опубликованным в пятницу, индекс потребительского доверия в США вырос в августе до 73,6 пункта по сравнению с 72,3 пункта месяцем ранее, тогда как аналитики, опрошенные Bloomberg, прогнозировали снижение показателя до 72,2 пункта.
По данным ОПЕК, Саудовская Аравия увеличила объемы добычи топлива в июне на 3% относительно мая - до 10,1 млн баррелей в сутки (б/с). Экспорт нефти составил 7,84 млн б/с. Таким образом, объем добычи нефти в ближневосточной стране превысил аналогичный показатель для России, являвшейся ведущим мировым производителем топлива, который в июне составлял 9,9 млн б/с.
"Рынок нефти поддерживает усиление потребительского доверия в США, - отметил главный рыночный аналитик CMC Markets Рик Спунер. - Рост объемов добычи нефти в Саудовской Аравии указывает на повышение спроса".
Ожидается, что продажи домов как на вторичном рынке США, так и новостроек в июле увеличились до 4,89 млн в пересчете на годовые темпы с 4,72 млн в июне. Национальная ассоциация риелторов страны обнародует данные о продажах домов на вторичном рынке в среду в 18:00 мск, о продажах новостроек - в четверг в это же время.
Помимо этого, эксперты прогнозируют подъем заказов на товары длительного пользования в прошлом месяца на 3%. Минторг США опубликует показатель в пятницу в 16:30 мск.



Саміт Європейського Союзу затвердив рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що поки що не зміг
отримати розгорнуту відповідь про алгоритм дій США в рамках гарантій
безпеки Україні на випадок повторної агресії РФ.
Власники 99,06% ВВП-варантів, які перебувають в обігу на загальну суму $2,635 млрд, підтримали їх повний обмін на звичайні єврооблігації України, йдеться у біржовому повідомленні України у четвер.
З 1 січня 2027 року платники єдиного податку з доходом від 1 млн грн повинні будуть сплачувати 20% ПДВ
Кабінет міністрів України дозволив Міністерству фінансів понаднормово
запозичити 55 млрд грн. Їх планують використовувати на початку
наступного року.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Ціни на золото і срібло зросли до рекордних максимумів на тлі
повільнішої, ніж очікувалося, інфляції в США, яка підтримала прогнози на
подальше зниження процентних ставок.
За попередніми ітогами 2025 року, криптовалютна біржа Binance лідирує за
обсягами торгованих криптоактивів. У 2025 році сукупний притік
криптовалют на Binance досяг нового історичного максимуму - $1,17 трлн,
що на 31% більше, ніж у 2024 році.
Регулятор банківського ринку вважає, що Верховна Рада повинна відійти від практики мораторіїв на роботу з NPL
Щорічне зростання чистих гривневих кредитів бізнесу прискорилося до 35%, а роздрібного кредитування - до 33%.
Долар США вдень у четвер дорожчає до євро та єни, але знижується до фунта стерлінгів.
Загалом від початку заснування Фонду сума виплат гарантованого
відшкодування склала 105,0 млрд грн, відшкодування отримали 95,9%
вкладників банків, зазначено у повідомленні.
За відповідне рішення проголосувало 264 народних депутата. Відповідний законопроєкт був зареєстрований 1 жовтня 2025 року.
Йдеться про застосунок, пов'язаний із Sei - блокчейном рівня Layer 1,
який створили спеціально для торгівлі цифровими активами. Застосунок
попередньо встановлюватимуть на всі нові смартфони Xiaomi, що
продаватимуться за межами материкового Китаю та США.
За словами спікерів, одразу після початку повномасштабного вторгнення РФ
у лютому 2022 року Україна перенесла критичні масиви даних до
дата-центрів на території ЄС. Уже в 2023 році стратегія була
трансформована в бік створення суверенних національних дата-центрів із
підтримкою транскордонних рішень резервного копіювання.
Google анонсувала новий експериментальний веббраузер під назвою
Disco, що орієнтований на інтеграцію ШІ у процес перегляду сторінок.
Першою функцією браузера стала GenTabs - віджети, створені на основі
відкритих вкладок, історії чатів і запитів користувача.
AMD може розглядати 2-нм техпроцес Samsung для випуску майбутніх
чипів. Про це повідомляють джерела з Південної Кореї.
Європейський Союз розглядає можливість п'ятирічної відстрочки своєї
заборони на використання двигунів внутрішнього згоряння після сильного
тиску з боку деяких найбільших автомобільних країн регіону.
Зловмисники застосовують нову схему для поширення шкідливого ПЗ Atomic
macOS Stealer (AMOS), використовуючи довіру користувачів до чат-ботів на
зразок ChatGPT від OpenAI чи Grok від xAI. Про це повідомляє Huntress у
своєму дослідженні.
У листопаді український автопарк поповнили понад 11 тис.
автотранспортних засобів на акумуляторних джерелах живлення (BEV). Це
майже втричі більше, ніж у листопаді торік.