Объем торгов на фондовом рынке УБ составил 34,16 млн грн. Все "индексные бумаги" биржи завершили сессию в "красной зоне". Наибольшие потери при этом были зафиксированы у акций Авдеевского коксохимзавода (-2,68%), "Центрэнерго" (-2,62%) и "Укрнафты" (-2,18%).
Торговый оборот на ПФТС составил 246,75 млн грн. Среди индексных акций больше всех подешевели бумаги "Захидэнерго" (-7,22%), "Днипроэнерго" (-6,73%) и "Укрнафты" (-6,33%). Выросли по итогам дня только бумаги Крюковского вагоностроительного завода (+4%), Укрсоцбанка (+0,69%) и Харцызского трубного завода (+0,6%).
Индекс Варшавской фондовой биржи WIG-Ukrain в пятницу вырос на 0,57% - до 653,42 пункта при объеме торгов 2,783 млн злотых.
Рост индикатора в основном обеспечили акции "Кернела", подорожавшие на 3,16%. Кроме них, в "зеленой зоне" завершили сессию также бумаги "Милкиленда" (+0,81%). В отрицательной динамике лидировали акции "Весты" (-4,85%) и агрохолдинга ИМК (-4,21%).
Как сообщила агентству "Интерфакс-Украина" аналитик инвесткомпании "Альтана Капитал" Яна Лаврик, главным фактором распродаж в пятницу стала новость о снижении рейтинговым агентством Moody's долгосрочных кредитных рейтингов 15 глобальных финансовых институтов в качестве ответного шага на возможное разрастание кризиса суверенных долгов в Европе. Не добавила рынкам оптимизма и обнародованная в этот день статистика Германии.
Вместе с тем аналитик отметила, что игроки в целом не были агрессивно настроены и к понижению рынок не стремился.
"Участники торгов сейчас находятся в ожидании новых идей. Не исключено, что на следующей неделе такой идеей станут результаты саммита ЕС: как и раньше, инвесторы ожидают от европейских чиновников принятие новых мер по спасению региона от кризиса, при чем более конкретных и результативных, нежели ранее", - сказала она.
В то же время аналитик инвестгруппы "ТАСК" Вячеслав Иванишин прогнозирует возобновление на следующей неделе умеренной положительной тенденции на украинском рынке акций. По его оценкам динамика индексного фьючерса свидетельствует о наличии среди участников "бычьего" настроя. Между тем на основных мировых фондовых рынках наблюдается повышенная волатильность, что будет несколько сдерживать покупки в Украине, добавил он.


Фондовые индексы Украины в пятницу после утренней "просадки" целый день провели "в боковике": индикатор "Украинской биржи" (УБ) снизился на 1,85% - до 953,94 пункта, ПФТС – на 0,16%, до 365,59 пункта.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід колишній заступниці керівника Офісу президента Ірині Мудрій у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів із можливістю внесення застави у розмірі 20 мільйонів гривень.
Премʼєр-міністр Британії Енді Бернем, який у День Незалежності приїхав із візитом в Україну, привіз важливі новини у сфері ракетного озброєння.
Президент Володимир Зеленський призначив суддів до Вищого антикорупційного суду, що є важливим кроком для отримання фінансової підтримки від ЄС у межах програми Ukraine Facility.
Український розробник безпілотних
систем Airlogix домовився з фінською компанією Innokas про співпрацю у
виробництві дронів. Сторони планують створити у Фінляндії додаткові
виробничі потужності, які працюватимуть за українськими технологіями.
Фінська оборонна компанія Patria підписала меморандум про наміри з
українським виробником безпілотників "Генерал Черешня". Про це повідомила Patria на офіційному сайті.
Samsung
давно перестав бути брендом, який асоціюється лише з одним-двома
флагманами. У лінійці Galaxy сьогодні є практично все: недорогі
смартфони для щоденних завдань, збалансовані моделі середнього класу,
потужні S-серії та складні пристрої для тих, хто хоче чогось
незвичайного.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 25 серпня 2026 року.
Національний банк України (НБУ) за заявою Державної іпотечної установи
(ДІУ) відкликав у неї ліцензію на діяльність фінансової компанії та
виключив установу з Державного реєстру фінансових установ, повідомив
регулятор на сайті.
Криптовалютний ринок завершив тиждень 17-23 серпня різким зростанням:
Bitcoin подорожчав приблизно на 23%, Ethereum - більш ніж на 30%, а
низка великих альткоїнів показала ще вищу динаміку.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 24 серпня 2026 року.
За тиждень з 17 по 21 серпня Національний банк України продав на міжбанку 1,19 млрд дол, при цьому не купвав валюту.
У межах підтримки мікро-, малого та середнього бізнесу в Україні з
моменту запуску інструменту державних гарантій на портфельній основі у
грудні 2020 року було видано 58 459 кредитів на загальну суму 211,7 млрд
грн.
Курс долара США незначно змінюється у парах з іншими основними світовими валютами вранці в понеділок.
Штучний інтелект вперше самостійно звільнив людину - принаймні, якщо вірити заяві розробників
експериментального магазину Andon Market, яким керує ШІ-модель Luna,
побудована на Claude Sonnet 4.6. При цьому працівник суттєво провинився і
запізнився на 17 із 23 змін.
Генеральний директор OpenAI Сем Альтман вважає, що тривалість
традиційної чотирирічної університетської освіти варто переглянути: він
сам провів у Стенфорді лише два роки, а нині молодь (завдяки, звісно ж,
ШІ) має можливість створити власний бізнес самостійно без тривалого
навчання.
Anthropic розповіла, як працюватимуть водяні знаки у текстах,
створених чат-ботом Claude. Компанія пояснила принцип маркування,
можливість його видалення під час редагування та особливості
застосування технології до програмного коду.
Google запускає нову функцію Sheets Canvas на основі Gemini, яка
зможе перетворювати таблиці на кастомні й інтерактивні міні-програми.
Американські технологічні компанії, такі як Alphabet, Amazon і Microsoft, мають близько $3 трлн позабалансових зобов'язань, пов'язаних з інвестиціями у штучний інтелект
Вихідними SpaceX запустила дві ракети-носії Falcon 9 з
протилежних узбереж США з інтервалом лише у 38 хвилин. Таким чином
компанія перевершила свій попередній рекорд, встановлений ще 31 серпня
2024 року, одразу на 27 хвилин.
Шведсько-американська авіабудівна компанія Heart Aerospace здійснила перший політ X1 - найбільшого у світі літака з повністю електричною силовою установкою.