Фінансові новини
- |
- 18.02.26
- |
- 07:58
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Фондовый рынок Украины начал торги в пятницу разнонаправленной динамикой индексов
11:50 25.05.2012 |
Украинские фондовые индексы в пятницу утром демонстрируют разнонаправленную динамику: индикатор "Украинской биржи" (УБ) за пять минут сессии подскочил на 2,34% - до 1090,81 пункта, индекс ПФТС снизился на 0,73% - до 416,94 пункта.
На УБ утром все индексные бумаги торговались в "зеленой зоне". В росте при этом лидировали акции Енакиевского метзавода (+5,66%), "Укрнафты" (+5,6%) и "Азовстали" (+5,01%).
Среди индексных бумаг ПФТС утром торговались акции "Днипроэнерго" (-4,36%) и "Центрэнерго" (+2,46%).
Как сообщила агентству "Интерфакс-Украина" старший инвестиционный консультант инвесткомпании "Драгон Капитал" Оксана Ступак, продолжению негативной тенденции продолжают содействовать опасения в отношении долговых проблем еврозоны и отсутствие эффективной стратегии по спасению входящих в нее стран.
"Несмотря на заявления лидеров стран Евросоюза о намерении сохранить за Грецией членство в зоне евро и готовности помочь стране материально, скорее всего, до выборов в Греции (17 июня) ситуация на финансовых рынках будет достаточно не определенной, фондовые рынки вряд смогут найти в себе силы для восстановления в ближайшее время", - сказала она.
Кроме того, отметила эксперт, продолжает снижаться ликвидность украинского фондового рынка, так как волны распродаж доминируют уже не первую неделю подряд.
О.Ступак не исключает, что умеренные покупки на украинском рынке с начала торгов могут быть обусловлены закрытием игроками в преддверии выходных коротких позиций.
"В целом остается только ждать, когда же подобные скучные однонаправленные сессии утомят инвесторов и в игру вступят маркетмейкеры для стабилизации ситуации", - сказала она.
Риск-менеджер инвестгруппы "Универ" Андрей Звенигородский отметил попытки украинского рынка акций протестировать локальный минимум на уровне 1060 по индексу УБ днем ранее, преодолеть который продавцам не удалось.
"Это может стать хорошим сигналом к началу коррекции вверх после значительного падения с начала мая", - сказал он.
В то же время А.Звенигородский отметил, что для подтверждения такой коррекции необходимо еще несколько дней роста.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Армін Паппергер, генеральний директор оборонного концерну Rheinmetall AG каже, що Росія не зацікавлена в припиненні війни.
У поточному місяці Кабінет Міністрів не вноситиме у Верховну Раду
законопроєкт щодо реєстрації фізичних осіб-підприємців як платників
податку на додану вартість.
Сьогодні
США запропонували Україні гарантії безпеки на 15 років, однак Україна
хоче гарантії безпеки на 20-30 років, заявив президент України Володимир
Зеленський.
Уряду України вдалося домовитися з Міжнародним валютним фондом про
збільшення річного ліміту для ФОПів, після досягнення якого вони мають
зареєструватися платниками ПДВ.
Міністр оборони Британії Джон Гілі заявив, що під час засідання
Контактної групи з питань оборони України союзники пообіцяли Україні $35
млрд військової допомоги.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Дорогоцінні метали дешевшають у вівторок на тлі зниженої ліквідності у
зв'язку зі святкуванням Нового року за місячним календарем і вихідним
днем у США напередодні.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 17 лютого 2026 року.
Обсяги операцій з картками українських банків за кордоном у 2025 році зросли як за кількістю, так і за сумою.
За минулий тиждень у рамках Державної програми "Доступні кредити
5-7-9%" представники мікро-, малого та середнього бізнесу отримали від
48 уповноважених банків 399 пільгових кредитів на загальну суму 2 млрд
грн.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 16 лютого 2026 року.
Національний банк України (НБУ) минулого тижня зменшив продаж доларів на
міжбанківському ринку на $68,8 млн, або на 8,7%, - до $725,5 млн,
свідчить статистика на сайті регулятора.
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб у січні
2026 року продав через систему Прозорро.Продажі активи банків, що
ліквідуються, на загальну суму 10,8 млн грн.
Samsung оголосила
про початок масового виробництва своєї провідної високошвидкісної
пам'яті HBM4 та про перші відвантаження комерційної продукції клієнтам.
Компанія зазначає, що це забезпечить їй раннє лідерство на ринку.
З кожним роком популярність iPhone тільки зростає і нова статистика
від Counterpoint Research підтверджує, що Apple займає найбільшу частину
світового ринку смартфонів.
Вперше в історії китайський автовиробник BYD обігнав американську корпорацію Ford за кількістю проданих автомобілів у світі
Google представив оновлення кількох своїх
інструментів, серед яких «Результати з інформацією про вас» та
можливість видалити небажані зображення з пошукової системи.
Розпродаж технологічних паперів на тлі стрімкого розвитку штучного
інтелекту починає перекидатися на кредитний ринок. Аналітики Morgan
Stanley попереджають про зростання ризиків для сегмента програмного
забезпечення, який займає помітну частку корпоративного фінансування
Ілон Маск повідомив, що SpaceX змінила пріоритети та спершу
зосередиться на створенні бази на Місяці. Колонізація Марса залишиться в
планах, але реалізовуватиметься на наступному етапі.
Китайський стартап Energy Singularity заявив, що його
високотемпературний надпровідний токамак HH70 утримував плазму 1337
секунд або іншими словами 22 хвилини. Це світовий рекорд для комерційно
створених термоядерних установок.