Конкретным поводом для всплеска опасения такого рода стали слабые результаты аукционов по размещению гособлигаций, проведенных Италией и Испанией в последние два дня, а также сохраняющаяся неопределенность при формировании нового правительства в Италии.
Курс евро к 14:09 кв во вторник опустился до $1,3538 по сравнению с $1,3633 на закрытие торгов в Нью-Йорке в понедельник.
Доллар к этому времени стоил 76,96 иены против 77,07 по итогам предыдущей сессии. Евро в паре с японской нацвалютой подешевел со 105,07 до 104,18 иены.
Иена дорожает относительно всех 16 основных мировых валют, курс доллара растет в парах с 14.
Италия в понедельник разместила пятилетние облигации на сумму 3 млрд евро - это весь запланированный объем, однако доходность бондов подскочила до максимального уровня более чем за 14 лет. Средневзвешенная доходность бумаг при размещении составила 6,29% годовых, став максимальной с июня 1997 года и существенно превысив показатель предыдущего аукциона (5,32%), состоявшегося 13 октября.
Испания во вторник разместила векселя со сроками обращения 12 месяцев и 18 месяцев на общую сумму 3,16 млрд евро из запланированных 3,5 млрд евро.
При этом стоимость заимствования для страны увеличилась на опасениях углубления долгового кризиса в еврозоне.
Средневзвешенная доходность 12-месячных векселей на аукционе составила 5,022% годовых по сравнению с 3,608% на предыдущем аукционе по размещению бумаг с аналогичным сроком обращения, состоявшемся 18 октября. При этом спрос на 12-месячные бумаги превысил предложение в 2,13 раза по сравнению с 2,3 раза в предыдущем месяце.
Доходность 18-месячных векселей возросла до 5,159% годовых с 3,801% годовых на октябрьском аукционе.
"Настроения по-прежнему "медвежьи", - отметил аналитик Societe Generale Себастьян Гали. - Мы видим продолжение процесса сокращение позиций в госдолге периферийных государств".
Марио Монти, которому 13 ноября было поручено сформировать новый кабинет министров Италии, рассчитывает во вторник завершить консультации по формированию нового кабинета и может объявить его состав во вторник-среду.
Во вторник М.Монти проводит переговоры с двумя крупнейшими итальянскими политическими объединениями - консерваторами бывшего премьер-министра Сильвио Берлускони и левоцентристской Демократической партией.
В понедельник переговоры, которые М.Монти проводил с менее крупными политическими партиями, не принесли результата, и представители этих партий отказались войти в кабинет.



Президент України Володимир Зеленський заявив, що двосторонній документ про гарантії безпеки від США готовий на 100 відсотків. Про це він повідомив у неділю, 25 січня, під час у Вільнюсі з президентами Литви та Польщі.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що на зустрічі з
президентом США Дональдом Трампом домовився про пакет ракет PAC-3 для
Patriot.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що лідер США Дональд Трамп підтримує ідею про зону вільної торгівлі для України.
Рішення ухвалили після завершення наприкінці грудня 2025 року обміну
українських ВВП-варантів на нові цінні папери з погашенням у 2032-му.
Агентство також присвоїло їм рейтинг "CCC+".
Президент України Володимир Зеленський заявив, що документ про гарантії
безпеки для України вже готовий до підписання, коли це станеться -
залежить від США.
Взимку звички змінюються разом із погодою, і це добре помітно по тому, що з'являється на кухні частіше, ніж зазвичай.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Стейблкоїни були на піку популярності у 2025 році. Втім, хоч
блокчейн-транзакцій було багато, але, виявляється, лише малу частину з
них можна вважати справжніми "платежами" у стейблкоїнах. Їх кількість
сильно завищена.
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) за 2025 рік виплатив
кредиторам банків, що ліквідуються, понад 3,7 млрд грн, з них 1,5 млрд
грн - державі.
За словами Кіпоренка, серед факторів, що вплинули на зростання автокредитування - відносно стабільна економічна ситуація.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 23 січня 2026 року.
Курс долара США помірно підвищується в парі з євро, знижується в парах з фунтом стерлінгів і японською єною.
Американська банківська асоціація (ABA) заявила, що запобігання
зростанню прибутковості стейблкоїнів стане одним з її ключових
пріоритетів у 2026 році.
За словами джерел газети, Revolut веде переговори з американськими
чиновниками про подання заявки на ліцензію через Управління контролера
грошового обігу (Office for the Comptroller of the Currency, OCC).
Компанія OpenAI оголосила про запуск тестування рекламних оголошень у
сервісі ChatGPT. Відтепер частина користувачів у США, які користуються
безкоштовним планом або новим тарифом Go за $7 на місяць, бачитимуть
рекламу в інтерфейсі чат-бота.
З 1 квітня в Китаї набудуть чинності нові національні стандарти з
переробки тягових батарей електромобілів. Ключовим елементом реформи
стане єдина державна інформаційна платформа, яка дозволить відстежувати
батареї протягом усього життєвого циклу
У червні 2025 року родина президента США Дональда Трампа запустила
оператора віртуальної мережі мобільного зв'язку Trump Mobile та заразом представила власний смартфон - T1 Phone.
Рада ЄС ухвалила поправку до регламенту, що дозволить сприяти створенню гігафабрик штучного інтелекту (ШІ) у Європі.
Кількість абонентів "Київстару", які зареєструвалися для використання
технології Starlink Direct to Cell (D2C, прямий супутниковий зв'язок зі
смартфоном) від часу її запуску у листопаді 2025 року, перевищила 3 млн
абонентів, найактивніше сервісом користуються в Києві, Львові, Вінниці,
Хмельницькому та Дніпрі
Згідно з угодою, тайванські компанії з виробництва мікросхем та
технологій інвестують щонайменше $250 млрд у виробничі потужності в США,
а уряд Тайваню гарантуватиме цим компаніям кредит на $250 млрд.
США впроваджують 25% мита на певні чипи для штучного інтелекту, вироблені на Тайвані, зокрема NVIDIA H200. Як передає
Bloomberg, уряд буде стягувати мито з мікросхем, які ввозяться до США
перед остаточною відправкою китайським клієнтам та на інші закордонні
ринки.