Фінансові новини
- |
- 16.03.26
- |
- 04:34
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Эксперты считают недостаточным имеющийся в Украине объем российских рублей для расчетов за импортируемый из России газ
Эксперты считают недостаточным имеющийся в Украине объем российских рублей (на счетах Кабинета Министров и Национальной акционерной компании "Нефтегаз Украины") для расчетов за импортируемый из России газ.
"Скорее всего, у нас мало рублей, потому что большинство торговли с Россией у нас происходит в долларах. Надо понимать также, что импорт из России существенно больше, чем экспорт в Россию. Даже если мы перейдем в торговле с Россией на рубли, то все равно придется докупать эти же рубли, так как их будет недостаточно для расчетов", - сказал эксперт Международного центра перспективных исследований Александр Жолудь
Он также добавил, что гривна привязана к доллару, а рубль в значительной степени остается привязан к цене нефти, а также к корзине валют из доллара и евро, и это будет создавать определенные трудности в расчетах.
Директор экономических программ Центра экономических и политических исследований имени Александра Разумкова Василий Юрчишин также полагает, что российских рублей в Украине недостаточно для расчетов за российский газ, и считает рубль невыгодной валютой.
"Рубль очень неустойчивая валюта, и мы тем самым будем принимать на себя девальвационные риски рубля. К этому можно было бы спокойно относиться, если бы у нас были эти рубли в избытке. А так у нас сумасшедший дефицит торговли с Россией, поэтому нам еще придется и занимать у России рубли, чтоб рассчитываться за газ", - подчеркнул эксперт.
По его словам, займы брать у России будет невыгодно, так как к процентной ставке накладывается еще и инфляция, которая в России больше, чем в Европе.
Вышеуказанные эксперты затруднились ответить, как скоро Украина может перейти на расчеты за газ в российских рублях.
Старший исследователь Института экономических исследований и политических консультаций Виталий Кравчук полагает, что в Украине работает достаточно дочерних структур российских банков, и у них должно быть достаточно ликвидности, чтобы обеспечить рублями гривну или доллары, которые есть на счетах "Нефтегаза".
Он предположил, что начало расчетов в рублях может быть при следующем платеже.
Как сообщало агентство, Украина и Россия договорились о возможности расчетов за импортируемый Украиной газ в российских рублях.
Статьи по теме:
02.11.2011 "Газпром" настоял на расчете за газ в рублях
"Нафтогаз" предлагал оплачивать поставки газа периодически: то в долларах - в моменты девальвации рубля, то в рублях, но "Газпром" настоял на российской валюте. При этом неизвестно, будет ли "Газпром" оплачивать в рублях транзит газа по территории Украины.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Держава нараховуватиме кешбек за купівлю пального на АЗС. Про це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Україні після схвалення кредиту МВФ
бюджетних коштів має вистачити до початку травня, щоб протриматися і
воювати. Тепер у ЄС є час, щоб вирішити питання з вето Угорщини на
кредит для України в розмірі 90 млрд євро.
Відповідно до даних GPS сигналу, незаконно затримані автомобілі знаходяться у центрі Будапешта, поблизу однієї з силових структур Угорщини.
Після атак Росії а українську енергосистему в Україні в роботі залишилося менше 10 ГВт генерувальних потужностей.
Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України станом
на кінець січня 2026 року сягнула 215,0 млрд дол. США, збільшившись за
місяць на 1,67 млрд дол.
Штори онлайн купують усі, хто хоч раз обпікся на поході в салон: часу з'їдає багато, а на виході все одно лишається сумнів.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Долар США почав активно зростати у парах з євро та фунтом стерлінгів у п'ятницю вдень, залишаючись стабільним у парі з єною.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 13 березня 2026 року.
Динаміка обмінного курсу гривні щодо долару та євро з початку березня
відображає вплив ринкових чинників, повідомили у пресслужбі
Національного банку України
Долар США слабо зміцнюється до євро і фунта стерлінгів на торгах у п'ятницю, стабільний у парі з єною.
Національний банк України (НБУ) 12 березня встановив довідковий курс
гривні до долара на рівні 44,1156 грн/$1, за день він послабився майже
на 20 коп. та другий день поспіль оновив історичний мінімум.
Ціни на золото слабо зростають у четвер. Підтримку дорогоцінному металу
надає попит на захисні активи через конфлікт на Близькому Сході, а
негативним фактором виступає зміцнення долара.
Національний банк України з понеділка, 9 березня, після затримання
інкасаторських автомобілів Ощадбанку в Угорщині почав проводити операції
з обміну безготівкової валюти на готівкову для підтримки ліквідності
банків. Про це повідомляється на сайті регулятора.
Тепер,
коли механічні можливості звичайної стрічки практично вичерпані, шведи
вирішили, що настав час додати в цей елемент безпеки трохи
обчислювальної потужності та сенсорів.
Nvidia продовжує доводити, що конкуренція на ринку дискретних
відеокарт - це щось із розряду міфів Давньої Греції. Поки Intel та AMD
намагаються знайти своє місце під сонцем, «зелені» просто забирають собі
все сонце разом із шезлонгами та баром.
Генеральна директорка Xbox Аша Шарма здійснила свій перший гучний крок на новій посаді.
Очільниця підрозділу Microsoft повідомила в X про роботу над Project
Helix - консоллю наступного покоління
Замість того, щоб нескінченно вдосконалювати власну архітектуру MMA, Mercedes-Benz готує глобальну платформу нового покоління. Вона має стати основою для всього «молодшого» модельного ряду: від A-Class та B-Class до популярних кросоверів GLA та GLB.
Apple представила новий бюджетний MacBook Neo, який оснащений процесором A18 Pro, що використовувався в iPhone 16 Pro та iPhone 16 Pro Max.
Qualcomm довгий час годувала нас обіцянками про те, що Windows на Arm
- це не просто спроба вижити в світі без розетки, а повноцінна заміна
традиційним «пічкам» на x86.
Xiaomi, схоже, остаточно вирішила, що статус простого збирача
«заліза» інших компаній їй більше не до вподоби.