Фінансові новини
- |
- 10.06.26
- |
- 11:16
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Украинский рынок акций в среду вырос на фоне нейтральной внешней конъюнктуры
19:03 23.03.2011 |
Торговая сессия на украинском рынке акций в среду завершилась ростом основных фондовых индексов на фоне нейтральной внешней конъюнктуры. Индекс "Украинской биржи" (УБ) повысился на 1,12% - до 2813,22 пункта, индекс ПФТС - на 1,26%, до 1102,65 пункта.
Торговая активность держалась на высоком уровне.
Наибольшую поддержку индексу УБ оказала положительная динамика акций "Укрнафты" (+5,14%) и Енакиевского метзавода (+8,25%).
Как сообщил агентству "Интерфакс-Украина" аналитик инвестгруппы "ТАСК" Вячеслав Иванишин, активный рост индекса УБ наблюдался в первой половине торговой сессии, после чего он несколько откатился от утренних максимумов.
Спрос наблюдался по большей части ликвидных бумаг, в частности по акциям металлургических компаний.
Хуже рынка выглядели акции энергогенерирующих и машиностроительных компаний.
Как отметил В.Иванишин, акции Енакиевского метзавода (ЕМЗ) росли на фоне состоявшегося накануне собрания акционеров, на котором прозвучала информация о планах предприятия взять в аренду активы Макеевского метзавода, что может обусловить прирост выручки ЕМЗ.
В лидерах торговой активности на УБ находились акции "Мотор Сичи" (+0,39%), по которым преобладали покупатели перед закрытием реестра в ожидании собрания акционеров и решения вопроса о выплате дивидендов за 2010 год.
Позитивный тренд также наблюдался по акциям Северного ГОКа (+1,36%), по которым в четверг закрывается реестр для участия в собрании акционеров с рассмотрением вопроса выплаты дивидендов.
Как отметила специалист департамента международных продаж инвестгруппы "Сократ" Валерия Коцур, на внешних площадках не сложилось четко выраженной динамики.
Российские индексы продемонстрировали рост, тогда как Европа и Азия двигались неуверенно при высокой волатильности. По ее словам, на американских площадках, несмотря на рекордное падение продаж на первичном рынке недвижимости США, "быки" продолжили выставлять длинные позиции после небольшого проседания при открытии. По словам В.Коцур, в четверг мировые рынки останутся волатильными, фокус по-прежнему находиться на ситуации в Японии, Ливии и ценах на сырье. При этом решающим фактором определения движения рынков может стать пятничный отчет о ВВП США.
В свою очередь, В.Иванишин прогнозирует коррекцию вниз на украинском рынке после роста с начала текущей недели. По его оценке, большинство ликвидных бумаг перекуплено, что может спровоцировать фиксацию прибыли в ближайшее время на фоне увеличения неопределенности на мировых фондовых площадках.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Верховна Рада ухвалила законопроєкт №15111-д, яким знижено податкове
навантаження з 18% до 5% для фізичних осіб, які офіційно здають
нерухомість в оренду.
Верховна Рада підтримала прийняття в другому читанні та в цілому
законопроєкту №15111-д про автоматичний обмін інформацією щодо доходів
на цифрових платформах.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що
Київ сподівається на додаткове фінансування від партнерів для
забезпечення контрактної системи української армії.
Україна може вперше втратити частину фінансової допомоги Європейського
Союзу через невиконані в рамках програми Ukraine Facility реформи
Палата представників США ухвалила законопроєкт про допомогу Україні та масштабні санкції проти Росії. Підсумок - 226 проти 195.
Більшість людей звикли вважати банк найнадійнішим місцем для будь-яких фінансових операцій, у тому числі для обміну валюти.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Долар США вранці в середу помірно слабшає в парах з євро, фунтом стерлінгів та єною.
Міністерство фінансів України 9 червня 2026 року на аукціоні з
розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) залучило до
державного бюджету 8,45 млрд гривень.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:30 кч 9 червня 2026 року.
Долар США дешевшає до євро, фунта стерлінгів та єни вранці у вівторок.
Ціни на нафту вранці у вівторок падають після зростання напередодні, інвестори оцінюють перспективи близькосхідного конфлікту.
За минулий тиждень підприємці оформили 967 нових кредитів на загальну
суму 4,42 млрд грн у межах державної програми "Доступні кредити
5-7-9%", яка входить до політики підтримки виробників "Зроблено в
Україні".
Національний банк України (НБУ) 8 червня встановив довідковий курс
гривні до долара на рівні 44,4533 грн/$1, за день він послабився на 9
коп. та оновив історичний мінімум.
NVIDIA офіційно представила RTX Spark - новий ARM-чип для Windows-ПК,
який поєднує процесорні ядра Grace та графіку Blackwell в одному
корпусі.
Компанія SpaceX, що належить Ілону Маску, розширює сферу своєї
діяльності, отримавши новий великий контракт у сфері оборони, передає
Engadget.
Microsoft представила новий сервіс Copilot Health. Він працює на базі
штучного інтелекту та допомагає користувачам отримувати відповіді на
питання про здоров'я. Наразі сервіс вже працює у форматі попереднього
доступу.
Qualcomm декларує сегмент ноутбуків з Windows за ціною $300 та представляє
процесори Snapdragon C. Аналогія з MacBook Neo більш ніж прийнятна,
адже Snapdragon C (від слова Compute) - це чипи на переробленій
мобільній архітектурі Kryo.
YouTube
почав автоматично виявляти та позначати відео, створені або суттєво
змінені за допомогою генеративного штучного інтелекту.
Американський технологічний гігант Nvidia, який є провідним розробником
чипів для штучного інтелекту, планує збільшити щорічні витрати на
Тайвані до 150 млрд дол. оскільки вважає острів «епіцентром революції
ШІ».
Ринок нових легкових автомобілів у ЄС у квітні 2026 року зріс у річному вимірі на 5,1% і досяг 972,3 тис. одиниць, повідомляє Європейська асоціація автовиробників (ACEA).