Фінансові новини
- |
- 10.06.26
- |
- 15:51
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Украинский фондовый рынок завершил рабочую неделю ростом на интересе игроков к акциям ГМК
18:21 06.01.2011 |
Украинский рынок акций в четверг сохранил новогодний оптимизм, продемонстрировав с начала года уверенное восходящее движение по широкому спектру ликвидных бумаг во главе с акциями компаний горно-металлургического комплекса. Индекс "Украинской биржи" (УБ) вырос на 2,43% - до 2553,67 пункта, индекс ПФТС - на 2,36%, 1011,12 пункта.
Благодаря утреннему гэпу вверх на фоне внешнего позитива, индексы ведущих украинских площадок без особого сопротивления преодолели психологические уровни в 2500 пунктов по индексу "Украинской биржи" (УБ) и 1000 пунктов по индексу ПФТС.
Как сообщил агентству "Интерфакс-Украина" аналитик инвестгруппы "ТАСК" Вячеслав Иванишин, в четверг инвесторы достаточно активно играли на повышение, ожидая продолжения положительной тенденции на следующей неделе.
Эксперт отметил, что драйвером роста фондовых индикаторов, как и в предыдущую торговую сессию, выступили акции компаний ГМК. При этом интерес игроков распространился также на акции коксохимов и ГОКов.
В то же время, по его словам, основная ликвидность и торговые обороты были сосредоточены в акциях металлургических компаний, которые сохранили высокие темпы роста.
Как пояснил аналитик, игроки продолжили отыгрывать сильные производственные показатели за декабрь 2010 года, формируя новые ценовые ориентиры для инвесторов, которые начнут торговый год с 10 января.
На УБ лидерами роста стали акции коксохимов во главе с Алчевским (+15,38%) и Авдеевским (+7,67%) коксохимзаводами.
Кроме того, подорожали акции "Азовстали" - на 8,55%, Енакиевского метзавода - на 7,56%, Алчевского меткомбината - на 1,57%.
Среди акций ГОКов лидировали акции Полтавского ГОКа (+5,3%).
Возобновились активные покупки акций энергогенерирующих компаний: "Донбассэнерго" (+3,87%) и "Центрэнерго" (+2,58%).
Акции банков продолжили рост в рамках общей тенденции при относительно низких торговых оборотах, что связано с отсутствием инвестиционных идей в финансовом секторе. Акции Райффайзен Банка Аваль подорожали на 2,01%, Укрсоцбанка - на 1,49%.
Продолжили рост акции "Стирола" (+6,28%).
Вместе с тем, падением закрылись акции "Укрнафты" (-0,08%), Днепровского меткомбината им. Дзержинского (-1,1%).
Слабую динамику продемонстрировали акции вагоностроителей во главе с Крюковским вагоностроительным заводом (-0,38%).
На УБ объем торгов акциями составил 144,9 млн грн.
На ПФТС в четверг заключено сделок на 39,1 млн грн, в том числе с акциями - на 15,3 млн грн.
По прогнозам В.Иванишина, на следующей неделе вероятно повышение рыночной волатильности и торговой активности.
По оценке аналитика, ближайшее сопротивление по индексу УБ находится на уровне 2600 пунктов.
Эксперт добавил, что определяющими факторами станут настроения глобальных инвесторов после пятничной статистики по рынку труда в США и начало сезона квартальной отчетности в США, которое традиционно открывает финансовый отчет Alcoa.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Співвласник компанії Fire Point Денис Штілерман розповів, що під час
випробувань української ракети-перехоплювача балістики FP-7.x вона
досягла висоти у 25 кілометрів.
Верховна Рада підтримала в другому читанні та в цілому урядовий
законопроєкт №15224 щодо змін до державного бюджету на 2026 рік про
збільшення видатків на 1,56 трлн грн на сектор безпеки та оборони.
Верховна Рада ухвалила законопроєкт №15111-д, яким знижено податкове
навантаження з 18% до 5% для фізичних осіб, які офіційно здають
нерухомість в оренду.
Верховна Рада підтримала прийняття в другому читанні та в цілому
законопроєкту №15111-д про автоматичний обмін інформацією щодо доходів
на цифрових платформах.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що
Київ сподівається на додаткове фінансування від партнерів для
забезпечення контрактної системи української армії.
Більшість людей звикли вважати банк найнадійнішим місцем для будь-яких фінансових операцій, у тому числі для обміну валюти.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Національний банк України (НБУ) 10 червня встановив довідковий курс
гривні до долара на рівні 44,9516 грн/$1, за день він послабився майже
на 17 коп. та третій день поспіль оновив історичний мінімум.
Золото подешевшало до 11-тижневого мінімуму після нового обміну ударами
між США та Іраном, який підняв ціни на нафту і посилив очікування
жорсткішої політики центробанків.
Долар США вранці в середу помірно слабшає в парах з євро, фунтом стерлінгів та єною.
Міністерство фінансів України 9 червня 2026 року на аукціоні з
розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) залучило до
державного бюджету 8,45 млрд гривень.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:30 кч 9 червня 2026 року.
Долар США дешевшає до євро, фунта стерлінгів та єни вранці у вівторок.
Ціни на нафту вранці у вівторок падають після зростання напередодні, інвестори оцінюють перспективи близькосхідного конфлікту.
NVIDIA офіційно представила RTX Spark - новий ARM-чип для Windows-ПК,
який поєднує процесорні ядра Grace та графіку Blackwell в одному
корпусі.
Компанія SpaceX, що належить Ілону Маску, розширює сферу своєї
діяльності, отримавши новий великий контракт у сфері оборони, передає
Engadget.
Microsoft представила новий сервіс Copilot Health. Він працює на базі
штучного інтелекту та допомагає користувачам отримувати відповіді на
питання про здоров'я. Наразі сервіс вже працює у форматі попереднього
доступу.
Qualcomm декларує сегмент ноутбуків з Windows за ціною $300 та представляє
процесори Snapdragon C. Аналогія з MacBook Neo більш ніж прийнятна,
адже Snapdragon C (від слова Compute) - це чипи на переробленій
мобільній архітектурі Kryo.
YouTube
почав автоматично виявляти та позначати відео, створені або суттєво
змінені за допомогою генеративного штучного інтелекту.
Американський технологічний гігант Nvidia, який є провідним розробником
чипів для штучного інтелекту, планує збільшити щорічні витрати на
Тайвані до 150 млрд дол. оскільки вважає острів «епіцентром революції
ШІ».
Ринок нових легкових автомобілів у ЄС у квітні 2026 року зріс у річному вимірі на 5,1% і досяг 972,3 тис. одиниць, повідомляє Європейська асоціація автовиробників (ACEA).