Фінансові новини
- |
- 15.01.26
- |
- 11:02
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Украинские фондовые площадки в среду закрылись разнонаправленно
19:50 29.09.2010 |
Украинские фондовые площадки, сохраняя с начала недели движение в "боковике", в среду закрылись разнонаправленно: индекс "Украинской биржи" (УБ) за час до завершения торгов сменил восходящий тренд снижением и по результатам сессии сократился на 0,49% - до 1970,34 пункта при объеме торгов 73,56 млн грн; индекс ПФТС вырос на 0,19% - до 792,92 пункта при сумме сделок 102,17 млн грн.
Как сообщил агентству "Интерфакс-Украина" специалист торгового департамента инвесткомпании "Ивэкс Капитал" Александр Дмитришин, переток денежных средств из акций в облигации не дает возможности индексам украинских бирж как следует отскочить вслед за мировыми рынками, которые, в свою очередь, показываю неплохую восходящую динамику.
На этом фоне торги на "Украинской бирже" в среду закрылись разнонаправленной динамикой "голубых фишек".
При этом наибольшее падение на площадке наблюдалось по акциям генерирующих компаний и банков. По мнению аналитика инвестгруппы "ТАСК" Вячеслава Иванишина, первые демонстрировали падение на фоне внутреннего информационного вакуума. "Вторые - на фоне распродаж акций западноевропейских банков, которые наиболее сейчас уязвимы к бюджетным проблемам отдельных стран еврозоны", - сказал он агентству.
В лидерах падения при этом были акции Укрсоцбанка (-1,72%), продажи по которым наблюдаются четвертый день подряд.
Существенные распродажи зафиксированы также по акции концерна "Стирол" (-3,61%). По мнению В.Иванишина, акции временно потеряли былую привлекательность из-за отсутствия положительного для компании новостного фона.
В лидерах роста на УБ были акции шахт: "Комсомолец Донбасса" (+4,38%) и "Красноармейская-Западная №1" (+2,54%), а также "Укрнафты" (+1,59%).
Не смогли в среду закрепиться в "зеленой зоне" акции "Укртелекома" (-0,12%).
На фондовой площадке ПФТС наиболее активно торговались в среду акции Енакиевского металлургического завода (+0,17%) и Мариупольского завода тяжелого машиностроения (+0,15%).
В лидерах роста в этот день на бирже были бумаги Мариупольского металлургического комбината им. Ильича (+2,55), "Укртелекома" (+2,13%) и "Интерпайп Нижнеднепровского трубопрокатного завода" (+2,07%).
Наибольшее снижение продемонстрировали акции "Центрэнерго" (-2,92%) и "Азовстали" (-2,53%).
По мнению В.Иванишина, в четверг на украинском фондовом рынке ожидается сохранение отрицательной тенденции на фоне средней торговой активности.
Аналитик отметил, что на мировых рынках сохраняется высокий уровень неопределенности, который не позволяет инвесторам занимать активную позицию "медведей" или "быков".
Кроме того, эксперт обращает внимание на усиление опасений инвесторов относительно бюджетных проблем стран еврозоны, и если рейтинговое агентство Moody's Investors Service на этой неделе понизит кредитный рейтинг Испании из-за ее растущих бюджетных проблем, это может спровоцировать волну распродаж рисковых активов на европейских рынках.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Деталі візиту не розголошувалися з міркувань безпеки. Востаннє очільниця МВФ відвідувала Україну в лютому 2023 року.
Світовий банк прогнозує, що зростання економіки України цього року
стабілізується на рівні 2%, згідно з базовим сценарієм, який передбачає,
що вторгнення Росії триватиме до кінця року.
Соболев назвав головні виклики для економіки та основні драйвери економічного зростання
Переможцем конкурсу стала компанія Dobra Lithium Holdings, акціонери якої - Techmet та The Rock Holdings
Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде оголосив про
виділення $400 млн допомоги Україні, які будуть спрямовані на
енергетичний сектор та функціонування української держави.
Голова Асоціації деревообробних підприємств України, наголосив на необхідності системної інтеграції деревообробної та меблевої галузей, а також індустріального дерев’яного будівництва до державних програм відбудови й житлової політики.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Всього з початку року Нацбанк послабив офіційний курс гривні до долара на 2,1%, тоді як за весь минулий рік - на 0,8%.
Українські банки станом на початок 2026 року мають достатній запас капіталу та виконують встановлені нормативи його достатності.
Долар стабільний до євро і фунта стерлінгів у вівторок перед публікацією грудневих даних про динаміку споживчих цін у США.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 13 січня 2026 року.
Ціни на золото у вівторок трохи знизилися, оскільки інвестори фіксували
прибутки після того, як дорогоцінний метал досяг рекордного рівня 4600
доларів за унцію на минулій сесії на тлі загострення геополітичної та
економічної невизначеності.
Золото і срібло піднялися до рекордних показників після того, як
міністерство юстиції США почало кримінальне розслідувачення проти
очільника ФРС, а протести в Ірані сприяли попиту на безпечні активи.
Національний банк України (НБУ) минулого тижня збільшив продаж доларів
на міжбанківському ринку на $79,0 млн, або на 12,5%, - до $712,1 млн,
свідчить статистика на сайті регулятора.
Nissan Leaf поступився статусом найпопулярнішого електрокара в Україні
Дефіцит оперативної пам'яті для споживчих товарів назвали небаченим щонайменше за два десятиліття
Платформа Windows 11 on Arm нарешті отримала процесор, який здатен на
рівних конкурувати з чипами Apple. Новий Snapdragon X2 Elite Extreme
показав вражаючі результати в Geekbench і суттєво скоротив розрив між
Windows-ноутбуками та MacBook на Apple Silicon.
YouTube оновив інструменти розширеного пошуку. Тепер користувачі можуть
виключити Shorts, тобто відео тривалістю до трьох хвилин, із
результатів.
На виставці NRF 2026 компанія Microsoft представила нову функцію -
Copilot Checkout. Вона дозволяє користувачам оформлювати покупки без
переходу на сторонні сайти.
Top Lead за підтримки Міністерства цифрової трансформації України провела дослідження
використання штучного інтелекту українськими компаніями.
Йдеться про двоногі машини, призначені для виконання виробничих завдань нарівні з традиційним промисловим обладнанням.