Фінансові новини
- |
- 10.02.26
- |
- 15:22
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Объемы выпуска долларовых бондов стран и компаний EM в августе почти удвоились
20:21 01.09.2010 |
Суммарный объем эмиссий номинированных в долларах США государственных и корпоративных облигаций стран с развивающейся экономикой (emerging markets, EM) почти удвоился в августе на фоне первого с 2008 года падения доходности долларовых евробондов ниже уровней доходности облигаций, номинированных в национальных валютах.
Правительство Белоруссии и Венесуэлы, а также ряд компаний, в том числе Petroleos Mexicanos и Union Bank of India, в прошлом месяце разместили облигации на $12,1 млрд против $7,4 млрд в августе 2009 года.
В то же время, согласно индексу EMBI Global Diversified Sovereign Yield, рассчитываемому специалистами JPMorgan Chase & Co., 23 августа доходность долларовых долговых обязательств правительств и компаний EM упала до рекордного минимума в 5,5%.
При этом 2 августа доходность облигаций в национальной валюте впервые за два года превысила аналогичный показатель для евробондов в долларах, составив 6% против 5,9% для долларовых облигаций.
В октябре 2008 года доходность облигаций EM в долларах достигала 12,2%, при этом доход на них с тех пор составил 78%, свидетельствует индекс EMBI Global Diversified Composite.
C начала 2010 года в странах EM было продано долларовых облигаций на $143,5 млрд, что на 50% больше, чем за аналогичный период 2009 года. Это максимум с момента начала сбора агентством Bloomberg таких данных в 1999 году.
Нестабильность на фондовых и сырьевых рынках спровоцировала повышенный спрос на надежные американские госбумаги, в результате чего 31 августа доходность US Treasuries упала до 2,5% - минимума с января 2009 года.
При этом, по данным EMBI Global Diversified, средняя премия, которую инвесторы запрашивают за владение облигациями EM ,в январе-августе этого года упала до 301 базисного пункта (б.п.) с 557 б.п. за аналогичный период прошлого года.
Мексиканская государственная нефтяная компания Petroleos Mexicanos 25 августа привлекла $1 млрд за счет размещения долларовых облигаций со сроком погашения в 2035 году и ставкой купона в 6,625%. Второй по величине рыночной стоимости банк Бразилии Banco Bradesco в ходе аукциона 9 августа разместил долларовые евробонды на $1 млрд, ставка купона составила 5,9%.
Union Bank of India 4 августа продал бонды на $400 млн, ставка купона достигла 4,625%, срок обращения - до 2016 года.
Белоруссия 9 августа разместила облигации, номинированные в долларах, на $400 млн, срок погашения наступает в 2015 году. 16 августа Венесуэла привлекла $3 млрд за счет продажи бондов со сроком погашения в 2022 году и ставкой купона в 12,75%.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Мобільний оператор lifecell виступив проти об'єднання вежових компаній
Київстару та Vodafone. У заяві компанії сказано, що, на її думку, це
призведе до монополізації ринку.
Україна відкриває експорт дронів, повідомив президент Володимир
Зеленський під час спілкування з викладачами та студентами Київського
авіаційного інституту.
Мінфін України та Світовий банк підписали угоду про надання
грантового фінансування від Японії та Канади на загальну суму у майже
691 млн доларів США.
Згідно з її даними, порівняно з попереднім кварталом, з урахуванням
сезонного фактору, реальний ВВП збільшився на 0,7% з урахуванням
сезонного фактору, а квартал тому цей показник складав 0,8%.
Рада ЄС у середу, 4 лютого, узгодила свою позицію щодо правової бази для
імплементації угоди Європейської Ради про надання Україні кредиту в
розмірі 90 мільярдів євро на 2026-2027 роки.
Теплогенератори, теплові пушки, газові обігрівачі та дизельний обігрівач можуть мати однакові характеристики в каталозі, але в реальних умовах працювати зовсім по-різному.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 10 лютого 2026 року.
Розрахунковий ICE індекс DXY, що показує динаміку долара щодо шести
валют (євро, швейцарський франк, єна, канадський долар, фунт стерлінгів і
шведська крона), додає 0,07%, більш широкий WSJ Dollar Index - втрачає
0,03%.
Директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна
Георгієва заявила, що не очікує змін у ролі долара у світі найближчим
часом.
Золото і срібло зростають у ціні на торгах у понеділок, платина дешевшає.
Державний ПриватБанк, найбільший на українському ринку, у 2025 році
збільшив прибуток до оподаткування на 8,4% - до 88,0 млрд грн, тоді як
його чистий прибуток скоротився на 27,5% - до 29,1 млрд грн, йдеться у
пресрелізі фінустанови у понеділок.
Національний банк України (НБУ) минулого тижня зменшив продаж доларів на
міжбанківському ринку на $65,3 млн, або на 7,6%, - до $794,3 млн,
свідчить статистика на сайті регулятора.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 9 лютого 2026 року.
Акції технологічних та софтверних компаній обвалилися на тлі побоювань,
що розвиток штучного інтелекту (ШІ) витіснить бізнес-моделі традиційних
розробників програмного забезпечення (ПЗ).
Українська defense tech компанія Swarmer подала заявку на первинне розміщення акцій (ІРО) на американській біржі Nasdaq.
Автомобіль перебуває в активному використанні вже 18 місяців без
тривалих простоїв. За цей час власник проїжджав у середньому майже 500
км щодня, що робить цей випадок особливо показовим з точки зору зносу.
Аналітики найближчим часом прогнозують суттєве подорожчання оперативної пам'яті та твердотільних накопичувачів, пише NotebookCheck
Згідно з документом, SpaceX та xAI спільно створять у космосі
потужний обчислювальний центр, величезні потреби в енергії якого будуть
компенсуватися за рахунок енергії Сонця
Продажі нових легкових автомобілів в Україні в січні 2026 року зросли на
10,7% порівняно з січнем 2025 року - до 5,043 тис. од., повідомляє
AUTO-Consulting.
Міністерство оборони опублікувало алгоритм, як верифікувати термінал супутникового зв'язку Starlink в Україні для військових та цивільних.