Фінансові новини
- |
- 12.04.26
- |
- 01:13
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Фондовые площадки Украины в четверг закрылись разнонаправленно
22:52 08.07.2010 |
Фондовые площадки Украины при отсутствии подкрепляющих рост факторов закрылись в четверг разнонаправленно: индекс "Украинской биржи" (УБ) к закрытию сменил утренний рост падением и по итогам торговой сессии снизился на 0,14% - до 2002,11 пункта, тогда как индекс фондовой биржи "ПФТС" вырос на 0,95% - до 808,29 пункта.
Как сообщил агентству "Интерфакс-Украина" аналитик инвесткомпании "Альтана Капитал" Александр Кушнарев, после утреннего роста на фондовом рынке Украины, который стал реакцией на сформированный накануне положительный внешний фон, его участники сочли достигнутые ценовые уровни непривлекательными для покупок и долгое время не проявляли интереса к торгам. В результате индекс УБ после длительного бокового движения в течение торговой сессии на уровне закрытия в среду к концу торгов показал небольшое снижение.
При этом, по словам А.Кушнарева, падение на УБ наблюдалось по большинству бумаг индексной корзины, за исключением "Укрнафты" (+1,12%), Укрсоцбанка (+1,36%), Райффайзен Банка Аваль (+1,83%) и Авдеевского коксохимзавода (+0,55%).
"Похоже, что рынок вошел в боковое движение, которое продлится, как минимум, до начала публикации квартальных финансовых отчетов, ожидаемых во второй половине июля", - сказал А.Кушнарев.
В свою очередь, портфельный управляющий инвесткомпании "Конкорд Капитал" Максим Слободской отметил агентству, что внешний позитив в конце торговой сессии был проигнорирован по причине низкой активности игроков украинского фондового рынка.
"Очевидно, что у игроков уже нет сил играть на повышение, и коррекция на рынках неизбежна", - сказал он.
На УБ на фоне роста мировых сырьевых рынков в среду выросли в цене также акции шахт "Комсомолец Донбасса" (+0,96%) и "Красноармейская-Западная №1" (+0,76%).
В лидерах снижения на УБ были акции "Дакор" (-8,37%), "Интерпайп Нижнеднепровский трубопрокатный завод" (-6,51%), "Богдан Моторс" (-4,21%) и Крюковского вагоностроительного завода (-3,38%).
Среди "голубых фишек" наибольшее падение в цене наблюдалось по бумагам концерна "Стирол" (-3,19%), банка "Форум" (-2,67%) и "Азовстали" (-1,21%).
Объем торгов на фондовой площадке составил 72,061 млн грн.
На фондовой бирже "ПФТС" в лидерах роста были акции Авдеевского КХЗ (+10,61%), Райффайзен Банка Аваль (+3,5%) и "Укрнафты" (+2,12%). При этом наибольшее снижение показали бумаги "Днепровагонмаша" (-17,33%), "Богдан Моторс" (-5,77%) шахты "Красноармейская-Западная №1" (-2,53%).
Объем торгов на рынке составил 382,636 млн грн.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Раніше, у вересні минулого року, Світовий банк погіршив прогноз
зростання економіки України на цей рік - з 5,2% до 2%, а на 2027 рік - з
4,5% до 4%.
Верховна Рада у середу, 8 квітня, ухвалила за основу проєкт закону
№15111-д про оподаткування доходу з цифрових платформ, таких як Glovo,
Uklon, Bolt та Uber. Його підтримали 234 народні депутати.
Верховна Рада підтримала урядовий законопроєкт про продовження дії чинного військового збору й після скасування воєнного стану.
У березні Україна вперше з початку великої війни 2022 року запустила більше ударних дронів, ніж Росія. Про це свідчать щоденні дані, оприлюднені українськими Повітряними силами та Міністерством оборони РФ
Україна та Китай підписали міжурядову угоду, яка офіційно відкриває
ринок Китайської Народної Республіки для експорту українського
пшеничного
борошна.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Портфель ОВДП, належний юридичним особам, знизився на 0,369 млрд грн (на 0,1%) до 246,203 млрд грн.
Кількість активних адрес у мережі біткоїна досягла мінімуму з початку
2026 року та опустилася до рівнів, які не фіксувалися близько восьми
років.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 8 квітня 2026 року.
Нацбанк за порушення вимог законодавства у
сфері запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним
шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї
масового знищення, валютного законодавства в березні 2026
Ціни на золото піднялися до тритижневого максимуму, а долар США
послабився після того, як президент Дональд Трамп погодився на
двотижневе припинення вогню з Іраном.
Страховики продовжують пропонувати дедалі більшій кількості підприємств
та фізичним особам послуги з покриття воєнних ризиків хоча ця лінія поки
що залишається збитковою з комбінованим коефіцієнтом у 111,11%,
повідомляється в "Огляді страхового ринку за 2025 рік"
Міжнародні резерви України у березні за попередніми даними становили 51,99 млрд дол. США, що на 5% менше за показники лютого.
Apple активно викуповує майже всі доступні на ринку мобільні мікросхеми
DRAM за підвищеними цінами, що ставить її конкурентів у складне
становище. Про це пише Android Headlines з посиланням на інформатора
Jukan.
Це сталося випадково - і може стати одним із найважливіших відкриттів у
галузі чипів за десятиліття. У процесі досліджень науковці отримали чип,
який стабільно функціонував у режимі температур, які вважаються
надвисокими.
Компанія NVIDIA на конференції GTC продемонструвала нову технологію
нейронного стиснення текстур (Neural Texture Compression, NTC), яка, за
її твердженням, дозволяє скоротити використання відеопам'яті графічних
процесорів до 85% без втрати якості зображення.
Дослідники з Університету Південного Китаю та Університету Пердью
повідомили про розробку нового виду сталі, створеного за допомогою
штучного інтелекту.
IBM та Arm оголосили про стратегічну співпрацю, спрямовану на розробку серверних систем із підтримкою двох архітектур.
Серед відкритих альтернатив Google Docs і Microsoft Office є
чимало варіантів, однак більшість з них не пропонують повноцінного
редагування документів в браузері за участі кількох користувачів.
Американська Amazon.com Inc. веде переговори про купівлю супутникової Globalstar, пише Financial Times із посиланням на джерела.