Фінансові новини
- |
- 05.07.26
- |
- 07:16
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Украинские фондовые индексы начали лето снижением, индекс УБ за 5 минут снизился на 3,78%
12:20 01.06.2010 |
Украинские фондовые площадки открылись во вторник в "красной" зоне. Индекс фондовой биржи ПФТС на 11:30 кв. снизился на 1,52% - до 727,94 пункта, индекс "Украинской биржи" (УБ, Киев) - на 3,47%, до 1808,76 пункта.
По мнению главы аналитического департамента инвестгруппы "ТАСК" Андрея Шевчишина, утренняя динамика украинского фондового рынка ожидается на уровне вчерашнего закрытия, в целом же в течение торговой сессии на фоне средней активности инвесторов ожидается высокая волатильность с преобладанием негативных тенденций.
Вместе с тем, считает эксперт, положительную динамику во вторник должны показать акции "Укрнафты": в понедельник впервые за последние несколько лет компания реализовала на аукционе нефть по ценам, приближенным к рыночным.
В целом конъюнктура украинских фондовых индексов ориентируется на мировые фондовые площадки, отметил А.Шевчишин.
При этом, по данным аналитика "ТАСК" Вячеслава Иванишина, судя по снижению индексов западноевропейских и азиатских площадок (европейские - на 1,25-2%, Nikkei - на 0,26%) на фоне негативной макроэкономической статистики из Китая, влияние внешней конъюнктуры в первой половине дня будет негативным.
Такого же мнения относительно дальнейшей динамики украинского фондового рынка во вторник придерживаются и аналитики инвесткомпании "Конкорд Капитал", отмечая плавный переход давления с азиатских рынков на западноевропейские фоне замедления темпов роста производственной активности в Китае (индекс FTSE100 снизился с утра на 1,87%).
Кроме того, как уточнили эксперты, хуже рынка на европейских площадках торгуются компании нефтегазового и горнодобывающего секторов. Лидером падения в Великобритании является компания BP (-12%) на фоне неудачных попыток остановки утечки нефти в Мексиканском заливе.
Падение также наблюдается и в ценах на нефть на опасениях замедления темпов экономического роста в Китае: июльский контракт за баррель марки WTI торгуется рядом с отметкой $72,7.
Вместе с тем, по мнению аналитиков "Конкорд Капитала", во второй половине дня внимание инвесторов будет обращено на макроэкономическую статистику из США, которая, возможно, сможет повлиять на ход торгов. В 17:00 кв. будет также опубликован производственный индекс ISM, а в 17:30 - индекс производственной активности от федеральной резервной системы Далласа.
В лидерах снижения на УБ в первые пять минут торгов - акции "Житомироблэнерго" (-8,49%), "Мариупольского ЗТМ" (-8,3%) и Райффайзен Банка Аваль (-6,85%).
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Держбюджет України отримав майже 600 млн доларів від Міжнародного банку реконструкції та розвитку для фінансування соцвиплат.
У 30-й пакет військової допомоги від Данії увійдуть боєприпаси та інше озброєння. Також передбачені кошти на "данську модель", яка дозволяє закуповувати продукцію в українських підприємств.
Україна та Швеція у вівторок, 30 червня, уклали угоду про закупівлю 16 сучасних винищувачів Gripen E.
Вже найближчими днями Єврокомісія завершить оцінку контрактів, наданих
їй Україною, з тим, щоб здійснити виплату ще частини з 6 млрд євро
першого оборонного траншу з пакета фінансування на 90 млрд.
Польща не передаватиме Україні винищувачі МіГ-29, оскільки Київ відмовився ділитися технологіями виробництва безпілотників.
Контроль особистих фінансів не означає жити в обмеженнях; він означає розуміти, що відбувається з грошима, і приймати рішення усвідомлено.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Долар США слабо дешевшає до євро на торгах у п'ятницю, стабільний до фунта стерлінгів і єни.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 3 липня 2026 року.
Туреччина надіслала листа до Європейської платіжної ради (EPC),
повідомивши про зацікавленість у приєднанні до Єдиної зони платежів у
євро (SEPA), йдеться у спільній заяві за підсумками економічного діалогу
високого рівня ЄС-Туреччина.
Долар США дешевшає щодо євро та фунта стерлінгів на торгах у п'ятницю, залишаючись стабільним у парі з єною.
Національний банк України оновив нормативну базу з управління
ризиками, запровадивши нові вимоги щодо управління ризиком третіх
сторін.
Портфель облігацій внутрішньої державної позики фізичних осіб станом на 1
липня 2026 року становив 150 млрд грн (+59% за рік, +33,9% з початку
року), а станом на 24 червня портфель досягав історичного максимуму -
153,6 млрд грн.
Відому в Україні мережу обмінників підозрюють у тому, що вона під
виглядом легального сервісу з обміну валют і криптовалюти виманювала
гроші клієнтів по всій Україні.
Компанія
Ford повернула на роботу близько 350 досвідчених інженерів для
вирішення проблем з якістю автомобілів, які не вдалося усунути за
допомогою штучного інтелекту.
Поки більшість користувачів радіє стабільному гігабіту вдома,
китайські телекомунікаційні гіганти вирішили, що традиційне скло в
оптоволокні - це надто повільно та консервативно.
Програма ESU для Windows 10 була тихо продовжена ще на один рік і тепер
завершиться 12 жовтня 2027 року замість жовтня 2026-го. Microsoft
IBM оголосила
про значний прорив у галузі напівпровідників, анонсувавши першу у світі
технологію мікросхем із розміром менше 1 нанометра.
Поки світ спостерігає за гігантськими стрибками Starship, компанія
SpaceX тихо (якщо так можна сказати про гуркіт Falcon 9) розширює свій
вплив у сегментах, де гроші лежать ближче до Землі.
Нарешті це сталося: Steam Machine доступна для передзамовлення у підтримуваних регіонах, разом зі складною чергою. Очікується, що система бронювання діятиме протягом року.
Міжнародний логістичний гігант DHL заявив, що співпрацюватиме з
французькою компанією Vela, що експлуатує вантажні судна на вітровій
тязі.