Фінансові новини
- |
- 26.03.26
- |
- 11:29
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Нацбанк заявив про необхідність Revolut отримати ліцензію для роботи в Україні, mono задоволений
12:53 27.02.2025 |

Національний банк України у зв'язку з офіційною заявою компанії Revolut щодо виходу на український банківський ринок та за результатами аналізу її діяльності з надання послуг українським резидентам через литовський Revolut Bank UAB заявив про необхідність отримання банківської ліцензії України або утворення філії іноземного банку.
"З огляду на сформовану позицію та в межах наданих законодавством повноважень НБУ підкреслює, що діятиме в межах визначеного законодавством пруденційного мандату та вживатиме усіх необхідних заходів, спрямованих на забезпечення стабільності банківської системи України, реагування на порушення законодавства задля захисту інтересів вкладників і клієнтів банків", - розпливчасто написав Нацбанк в прес-релізі у четвер без подальших деталей своїх дій.
НБУ уточнив, що ліцензія Revolut Bank UAB дозволяє йому працювати в країнах Європейського Союзу.
Нацбанк зауважив, що під час розгляду заявки на відкриття філії чи отримання ліцензії здійснює комплексну оцінку ділової репутації засновника, його фінансового стану та запропонованої бізнес-моделі.
"Питання щодо початку діяльності іноземного гравця на українському банківському ринку також є предметом консультацій з органом банківського нагляду країни походження такого суб'єкта. На сьогодні Revolut Bank UAB не отримував жодних ліцензій або дозволів від Національного банку України, не подавав відповідних заявок і не проходить процедуру ліцензування діяльності", - підкреслив український регулятор.
Нацбанк додав, що підтримує відкриту конкуренцію та розвиток фінансових технологій, але вважає за доцільне наголосити, що всі учасники ринку повинні діяти в межах законодавчих та регуляторних вимог.
"Також НБУ звертає увагу українських громадян, що норми законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг та системи гарантування вкладів не поширюються на клієнтів Revolut", - йдеться у прес-релізі, тоді як Revolut при відкритті рахунку українцям зазначає про наявність EUR100 тис. гарантованого відшкодування. На період воєнного стану в Україні відшкодування по вкладах фізосіб не обмежується, хоча по валютних вкладах воно здійснюється у гривні. Після війни заплановано зменшення гарантованої суми відшкодування до 600 тис. грн.
Заяву НБУ щодо виходу Revolut на український ринок привітав співвласник monobank Олег Гороховський, який у своєму пості у телеграм взяв слово вихід у "лапки" на відміну від Нацбанку.
На його думку, така заява регулятора свідчить, що Revolut є порушником українських законів.
"Revolut не звертався до регулятора, не отримував жодних дозволів та діє на українському ринку незаконно. Ми були б раді бачити Revolut в Україні, але робити це потрібно з повагою до українських законів. Ніде у світі такий "вихід на ринок" був би неможливий. Та що там говорити, нас не пустили до Польщі взагалі без жодної на те підстави, а тут Revolut поводиться так, ніби українські закони взагалі не заслуговують на жодну увагу", - підкреслив співвласник віртуального monobank, на роботу якого, як вважають експерти, найбільше може вплинути робота Revolut в Україні.
Британський необанк Revolut офіційно оголосив про початок роботи в Україні 11 лютого. Мешканці України отримали змогу відкрити європейський рахунок Revolut з ідентифікацією через "Дію" та переводити на нього гроші в обмежених сумах з валютних рахунків в українських банках. В той же час не всі банки дозволяли такі операції. Після такої заяви НБУ можна очікувати, що кількість їх ще скоротиться й можливо дуже суттєво, якщо не до нуля.
Керівник запуску нових ринків Revolut Дмитро Стрельчук відзначав, що компанія планувала до кінця 2025 року отримати банківську ліцензію в Україні. За його словами, понад 700 тис. українців на території Великобританії та Європейської економічної зони користуються послугами Revolut.
Revolut заснована 2015 року в Лондоні Миколою Сторонським і Владиславом Яценком.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Верховна Рада розгляне законопроєкт №11115 щодо регулювання діяльності
Telegram та інших цифрових платформ. Документ уже отримав одноголосну
підтримку профільного парламентського комітету. Про це повідомив автор
законопроєкту народний депутат Микола Княжицький.
Україна сподівається залучити у Міжнародної фінансової корпорації
розвитку США (DFC) кредит на $1,4 мільярда для закупівлі обладнання для видобутку газу.
Премʼєр-міністр України Юлія Свириденко зазначила 4 млн 764 тис. 661 грн
доходів в електронній декларації про майно та доходи за 2025 рік.
Державна служба статистики зафіксувала аномально різке зростання індексу
цін виробників у лютому - на 22,3% у місячному вираженні.
Процес продовження бронювання працівників на порталі "Дія" спростили і
тепер перебронювання відбувається автоматично і не потребує попереднього
анулювання чинного статусу.
Дізнайтеся, як обрати аромадифузор для спальні, ванної та вітальні: враховуйте тип, аромат, об'єм флакону та насиченість запаху для комфортної атмосфери
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 24 березня 2026 року.
Російська влада вперше з початку 2000-х розпродає фізичне золото із
резервів Центробанку РФ, щоб покрити дефіцит федерального бюджету, який
накопиченим підсумком за 2022-2025 роки перевищив 15 трлн руб., а за два
місяці поточного року - ще 3,5 трлн руб.
Курс долара США вранці у вівторок зростає в парах з євро, єною і фунтом стерлінгів.
Середньостатистичний майнер втрачає понад $14 000 на кожному видобутому
біткоїні, згідно з даними Checkonchain. Це відбувається на тлі падіння
складності та стрибка ціни за хеш.
Вчені Кембриджу завершили перше дослідження стійкості біткоїна до збоїв
мережевої інфраструктури, зосередившись на інцидентах із підводними
кабелями. Результат виявився трохи неочікуваним - але здебільшого у
гарному сенсі.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 23 березня 2026 року.
Минулий тиждень став для цього металу найгіршим за останні 43 роки -
падіння становило понад 10%, а загалом золото втратило близько 25%
вартості, порівнюючи зі своїм рекордним піком у січні.
Американський мільярдер Ілон Маск оголосив про запуск проєкту Terafab -
спільного підприємства своїх компаній Tesla, SpaceX та xAI - для
будівництва «найбільшого у світі заводу з виробництва чипів».
Лідером ринку залишається CATL із часткою 39,2%. Компанія збільшила
чистий прибуток на 42% у 2025 році - до 72,2 млрд юанів (близько $10,5
млрд). Серед клієнтів - китайські автовиробники та європейські компанії,
зокрема Volkswagen і Mercedes-Benz.
Дискусія навколо впливу квантових обчислень на безпеку біткоїна
набирає обертів на тлі нових технологічних проривів і досліджень.
Google готує нові обмеження для встановлення застосунків поза
офіційним магазином Android, але не відмовляється від цієї
можливості повністю.
Влада Китаю
почала субсидувати тисячі «одноосібних компаній» (One-Person Companies,
OPC), які спеціалізуються на технологіях штучного інтелекту.
Австралійські дослідники з організації наукових та промислових
досліджень (CSIRO) створили першу у світі експериментальну робочу
квантову батарею.
Американська компанія Nvidia Corp. відновила виробництво чипів штучного
інтелекту H200 для китайського ринку, заявив головний виконавчий
директор компанії Дженсен Хуан під час конференції для розробників у
Сан-Хосе (штат Каліфорнія).