Фінансові новини
- |
- 28.03.26
- |
- 19:48
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
НБУ пропонує обмежити фіноперації із використанням реквізитів карток і готівкові перекази через термінали - Гетманцев
12:37 05.02.2024 |

Національний банк України (НБУ) в рамках продовження боротьби з "міскодінгом" і тіньовими фінансовими операціями пропонує встановити обмеження на здійснення фінансових операцій з використанням реквізитів електронних платіжних засобів, зокрема банківських карток, і на готівкові перекази через термінали самообслуговування, повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
"Встановити на законодавчому рівні на період дії воєнного стану обмеження на здійснення фінансових операцій із використанням реквізитів електронних платіжних засобів, лімітами на суми трансакцій, їхньої кількості тощо. А також граничних сум готівкових переказів, здійснених за допомогою терміналів самообслуговування", - описав пропозицію НБУ Гетманцев у телеграм-каналі.
За його словами, комітет 2 лютого заслухав на засіданні доповідь НБУ про "міскодінг" і тіньові фіноперації, згідно з якою під час перевірок НБУ банків і небанківських фінустанов було виявлено численні порушення, які створюють умови для проведення багатомільярдних обсягів операцій (переказів) із використанням електронних платіжних засобів, зокрема через термінали самообслуговування.
"За результатами перевірок було накладено штрафи на суму близько 486,35 млн грн, а також відкликано ліцензії деяких банків та анульовано ліцензії деяких НФУ. Як наслідок маємо скорочення фінансових операцій із порушенням вимог законодавства України, зокрема, з використанням "міскодингу". Наприклад, безготівкові операції в легальному сегменті азартних ігор зросли з 4 млрд грн (у 2022 році) до 83 млрд грн (у 2023 році), а загальний оборот збільшився до 207 млрд грн (у 2023 році) проти 14 млрд грн (у 2022 році)", - зазначив голова комітету.
Гетманцев додав, що, незважаючи на успіхи, у сегменті безготівкових платежів присутні окремі схеми для здійснення заборонених видів господарської діяльності, зокрема: незаконна організація та проведення азартних ігор, легалізація коштів, отриманих злочинним шляхом, шахрайські схеми з використанням "фішингу", а також використання віртуальних активів для проведення "сірих"/"тіньових" фіноперацій.
Він уточнив, що для виправлення ситуації НБУ пропонує також внести зміни до закону України "Про платіжні послуги" щодо посилення вимог до розміру власного капіталу постачальників платіжних послуг та збільшення штрафів за порушення законодавства.
"За результатами розгляду питання доручив відповідному підкомітету про підготовку разом з НБУ необхідних змін до законодавства", - написав Гетманцев.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Верховна Рада розгляне законопроєкт №11115 щодо регулювання діяльності
Telegram та інших цифрових платформ. Документ уже отримав одноголосну
підтримку профільного парламентського комітету. Про це повідомив автор
законопроєкту народний депутат Микола Княжицький.
Україна сподівається залучити у Міжнародної фінансової корпорації
розвитку США (DFC) кредит на $1,4 мільярда для закупівлі обладнання для видобутку газу.
Премʼєр-міністр України Юлія Свириденко зазначила 4 млн 764 тис. 661 грн
доходів в електронній декларації про майно та доходи за 2025 рік.
Державна служба статистики зафіксувала аномально різке зростання індексу
цін виробників у лютому - на 22,3% у місячному вираженні.
Процес продовження бронювання працівників на порталі "Дія" спростили і
тепер перебронювання відбувається автоматично і не потребує попереднього
анулювання чинного статусу.
Дізнайтеся, як обрати аромадифузор для спальні, ванної та вітальні: враховуйте тип, аромат, об'єм флакону та насиченість запаху для комфортної атмосфери
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 24 березня 2026 року.
Російська влада вперше з початку 2000-х розпродає фізичне золото із
резервів Центробанку РФ, щоб покрити дефіцит федерального бюджету, який
накопиченим підсумком за 2022-2025 роки перевищив 15 трлн руб., а за два
місяці поточного року - ще 3,5 трлн руб.
Курс долара США вранці у вівторок зростає в парах з євро, єною і фунтом стерлінгів.
Середньостатистичний майнер втрачає понад $14 000 на кожному видобутому
біткоїні, згідно з даними Checkonchain. Це відбувається на тлі падіння
складності та стрибка ціни за хеш.
Вчені Кембриджу завершили перше дослідження стійкості біткоїна до збоїв
мережевої інфраструктури, зосередившись на інцидентах із підводними
кабелями. Результат виявився трохи неочікуваним - але здебільшого у
гарному сенсі.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 23 березня 2026 року.
Минулий тиждень став для цього металу найгіршим за останні 43 роки -
падіння становило понад 10%, а загалом золото втратило близько 25%
вартості, порівнюючи зі своїм рекордним піком у січні.
Китайські дослідники, схоже, знайшли спосіб обійти одну з найдорожчих
перешкод на шляху до квантового майбутнього. Йдеться про критичну
залежність від гелію-3 - надзвичайно рідкісного ізотопу, ціна якого
змушує фінансових директорів технологічних компаній нервово здригатися.
Американський мільярдер Ілон Маск оголосив про запуск проєкту Terafab -
спільного підприємства своїх компаній Tesla, SpaceX та xAI - для
будівництва «найбільшого у світі заводу з виробництва чипів».
Лідером ринку залишається CATL із часткою 39,2%. Компанія збільшила
чистий прибуток на 42% у 2025 році - до 72,2 млрд юанів (близько $10,5
млрд). Серед клієнтів - китайські автовиробники та європейські компанії,
зокрема Volkswagen і Mercedes-Benz.
Дискусія навколо впливу квантових обчислень на безпеку біткоїна
набирає обертів на тлі нових технологічних проривів і досліджень.
Google готує нові обмеження для встановлення застосунків поза
офіційним магазином Android, але не відмовляється від цієї
можливості повністю.
Влада Китаю
почала субсидувати тисячі «одноосібних компаній» (One-Person Companies,
OPC), які спеціалізуються на технологіях штучного інтелекту.
Австралійські дослідники з організації наукових та промислових
досліджень (CSIRO) створили першу у світі експериментальну робочу
квантову батарею.