Фінансові новини
- |
- 06.12.25
- |
- 18:03
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Активи Нацбанку зросли за пів року на 330 мільярдів
23:57 23.08.2023 |

Сума консолідованого фінансового результату Національного банку України (НБУ) за перше півріччя цього року становила 43,3 млрд грн.
Про це повідомляє пресслужба НБУ із посиланням на проміжну скорочену консолідовану фінансову звітність Нацбанку.
"Найбільший вплив на суму прибутку мали чистий процентний дохід у розмірі 21,8 млрд грн та позитивні результати переоцінки фінансових інструментів у розмірі 23,2 млрд грн, що є наслідком зміни офіційного валютного курсу та їх справедливої вартості", - зазначається у повідомленні.
Водночас витрати НБУ, пов'язані з виготовленням банкнот, монет та іншої продукції, адміністративні витрати, витрати на утримання персоналу в першому півріччі 2023 року залишилися на такому самому рівні, що й у відповідному періоді 2022 року, та становили 3 млрд грн.
При цьому обсяг активів Національного банку за результатами півріччя збільшився на 17% - до 2 293 млрд грн.
У Нацбанку пояснили збільшення активів зростанням на 37% обсягу міжнародних резервів - до $39 млрд на кінець першого півріччя 2023 року (з $28,5 млрд - на кінець 2022 року). Зокрема:
* збільшення на 23% обсягу цінних паперів нерезидентів в портфелі Національного банку упродовж першого півріччя 2023 року - до 858,5 млрд грн;
* збільшення майже вдвічі обсягу коштів та депозитів в іноземній валюті та банківських металах - до 464,4 млрд грн на кінець першого півріччя 2023 року.
Водночас обсяг кредитного портфеля НБУ зменшився у 4,7 раза завдяки погашенню банками довгострокової заборгованості за працюючими кредитами.
Зобов'язання Національного банку станом на кінець першого півріччя 2023 року становлять 1 921 млрд грн (83,8% від активів).
Основні зміни у зобов'язаннях Національного банку відбулися за такими позиціями:
* кошти банків, обсяг яких збільшився в 2,3 раза - до 203,8 млрд грн;
* кошти державних та інших установ, обсяг яких збільшився майже в шість разів - до 311 млрд грн;
* зобов'язання за кредитами, отриманими від МВФ зменшилися на 21,5% внаслідок погашення частини заборгованості перед фондом у першому півріччі 2023 року.
Збільшення розміру власного капіталу Національного банку в першому півріччі 2023 року на 13% - з 328 млрд грн до 371 млрд грн - відбулося за рахунок накопичення прибутку поточного року.
Як повідомлялося, у квітні Національний банк перерахував до державного бюджету України 71,87 млрд грн зі свого прибутку за 2022 рік.
Перед цим Рада Національного банку затвердила консолідовану фінансову звітність регулятора за 2022 рік. За підсумками 2022 року прибуток до розподілу Національного банку становив 91 млрд грн. Відповідно до закону "Про Національний банк України", ця сума частково спрямовується до Держбюджету, а частково - в загальні резерви НБУ.
Загалом фінансовий результат Національного банку за 2022 рік склав 232,3 млрд грн.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


У розмові взяли участь президент Франції Емманюель Макрон, канцлер
Німеччини Фрідріх Мерц, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та інші
лідери. 
Державна служба геології та надр України продала спеціальний дозвіл
на розробку Любинецької нафтогазової площі у Львівській області.
Верховна Рада не розглядатиме питання запровадження ПДВ для фізичних осіб-підприємців.
Європейська комісія в середу офіційно запропонувала внести Росію до
власного чорного списку країн з високим ризиком відмивання грошей і
фінансування терористичної діяльності.
Стабильное качество фарша — одно из ключевых условий для успешной кухни.
Независимо от формата заведения, будь то бистро или гастрономический
ресторан, консистенция, структура и свежесть мясной массы определяют
уровень блюда.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 5 грудня 2025 року.
Комісія з торгівлі товарними ф'ючерсами США (CFTC) заявила,
що ф'ючерсні біржі з її ліцензією зможуть вести торгівлю спотовими
криптопродуктами. Це частина зусиль федерального уряду з інтеграції
цифрових активів у сферу TradFi.
Понад 13,7 млрд грн позичили українці у
мікрофінансових організацій за третій квартал, загалом із початку 2025
року - на понад 40 млрд грн.
с долара США вранці в п'ятницю демонструє слабке зниження до євро і
фунта стерлінгів і трохи активніше - в парі з японською єною.
Долар США стабільний до євро і фунта стерлінгів на торгах у четвер, дешевшає в парі з єною.
Майнери біткоїна увійшли в найслабший період прибутковості за весь
час існування активу
У листопаді 2025 року український ринок нових авто продовжив зміщуватися в бік електромобілів.
Соціологи зіткнулися з новим ризиком, оскільки великі мовні моделі (LLM)
здатні видавати себе за людей і проходити стандартні перевірки якості.
Понад третину нових легкових автомобілів, проданих у світі цього року, виготовлено в КНР.
Усі інші проєкти відходять на другий план заради покращення ChatGPT.
Функція працює лише між абонентами, які збережені одне в одного в контактах і використовують стандартний додаток для дзвінків.
Xiaomi EV продовжує стрімко нарощувати свої позиції на ринку електромобілів
Samsung офіційно показала свій перший потрійний складаний смартфон -
Galaxy TriFold. Модель стане доступною в Кореї 12 грудня, а згодом вийде
на ринки Китаю, Тайваню, Сінгапуру та ОАЕ. У першому кварталі 2026 року
смартфон також має з'явитись в США.