Фінансові новини
- |
- 22.02.26
- |
- 21:02
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Кількість активних платіжних карток у II кв.-2023 знизилася на 1,3%, розрахунки за кордоном знизилися - НБУ
22:13 17.08.2023 |

Загальна кількість активних банківських карток після досягнення історичного максимуму в 47,2 млн штук на кінець березня цього року у квітні-червні скоротилася на 0,6 млн штук, або на 1,3% - до 46,6 млн штук, повідомив Національний банк України (НБУ) в огляді банківського сектора.
"Кількість активних платіжних карток зменшилася вперше з другого кварталу 2022 року", - зазначив Нацбанк.
Він уточнив, що таке зниження пояснюється скороченням кількості платіжних карток іноземних банків із 4,6 млн до 3,8 млн одиниць.
У найбільшого за активами в країні ПриватБанку кількість карток знизилася на 0,1 млн - до 26,5 млн, у держбанків залишилася на рівні 6,9 млн, ще 0,6 млн - у Сенс Банку, який із кінця липня став державним після націоналізації.
У приватних банків кількість платіжних карток зросла на 0,3 млн - до 9,5 млн штук.
"Обсяги розрахунків платіжними картками в торговельній мережі надалі зростають - на понад 20% за кількістю і майже на 10% - за сумою в другому кварталі, передусім за рахунок платежів в Україні", - наголосив регулятор.
Згідно з його даними, у травні та червні кількість платежів становила 430,4 млн і 428,8 млн порівняно з 385,9 млн і 383,3 млн у березні та квітні.
Відповідно, в Україні обсяг платежів картками в ці два місяці зріс до 112,6 млрд грн і 112,1 млрд грн зі 105,0 і 104,7 млрд грн у березні та квітні.
Нацбанк також відзначив скорочення обсягу платежів за кордоном до 18,3-18,8 млрд грн на місяць у другому кварталі цього року, тоді як у грудні минулого року вони сягали максимуму в 24,8 млрд грн, після чого знизилися до 22,76 млрд грн у січні та 21,03 млрд грн - у березні.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Правління Національного банку України 19 лютого 2026 року ухвалило
рішення про віднесення АТ "Мотор-Банк" та АТ "Перший Інвестиційний Банк"
до категорії неплатоспроможних.
Американський президент Дональд Трамп офіційно продовжив ще на рік санкції проти Росії через війну в Україні.
Армін Паппергер, генеральний директор оборонного концерну Rheinmetall AG каже, що Росія не зацікавлена в припиненні війни.
У поточному місяці Кабінет Міністрів не вноситиме у Верховну Раду
законопроєкт щодо реєстрації фізичних осіб-підприємців як платників
податку на додану вартість.
Сьогодні
США запропонували Україні гарантії безпеки на 15 років, однак Україна
хоче гарантії безпеки на 20-30 років, заявив президент України Володимир
Зеленський.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 20 лютого 2026 року.
Курс долара США помірно підвищується до євро, фунта стерлінгів і японської єни вранці в п'ятницю.
Ціни на нафту посилили зростання в четвер вдень, зберігаючи позитивну
динаміку після сильного зростання за підсумками попередніх торгів.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 19 лютого 2026 року.
Курс долара США помірно підвищується в парі з японською єною, слабо змінюється до євро і фунта стерлінгів вранці в четвер.
Голова Національного банку України (НБУ) Андрій Пишний повідомив про
призначення Андрія Буквича директором департаменту міжнародного
співробітництва регулятора.
Єврокомісія 25 лютого представить проєкт Industrial Accelerator Act,
який визначить умови отримання субсидій на покупку електромобілів в ЄС.
Влада створює військового мобільного оператора - захищену мережу, яка забезпечить зв'язок на фронті навіть у разі вимкнення Starlink.
Європейський парламент відключив функції штучного інтелекту на робочих
пристроях посадовців через проблеми з кібербезпекою та захистом даних.
15 лютого 2026 року Nio виконала 146 649 операцій із заміни тягових
батарей за добу. Рекорд припав на початок пікового періоду поїздок під
час святкування Китайського Нового року.
Керівник підрозділу Microsoft AI Мустафа Сулейман заявив, що штучний
інтелект зможе замінити більшість офісної роботи за 12-18 місяців.
Дослідники з Шанхайського університету Цзяотун і університету Ціньхуа
представили повністю оптичний процесор LightGen, який призначений для
завдань генеративного ШІ.
Мобільний зв'язок п'ятого покоління у суботу, 14 лютого, з'явився у
Харкові. Про запуск тестової зони 5G у місті LIGA.net повідомили
оператори мобільного зв'язку Київстар, lifecell і Vodafone.