Фінансові новини
- |
- 23.04.26
- |
- 23:21
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Рада впорядкувала використання коштів з благодійних рахунків у Нацбанку на вимогу МВФ
16:57 11.04.2023 |

Верховна Рада на засіданні у вівторок, 11 квітня, ухвалила закон "Про внесення змін до розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України щодо використання коштів з рахунків на підтримку України".
За ухвадення відповідного законопроєкту №8433 в цілому проголосувало 299 нардепів, повідомив народний депутат від фракції "Голос", перший заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики Ярослав Железняк у Telegram.
Він уточнив, що ухвалення цього закону є одним із зобовязань України в рамках нової програми співпраці з МВФ.
Метою проєкту у пояснювальній записці вказано "врегулювання питань, пов'язаних із визначенням джерелами формування спеціального фонду державного бюджету та використанням коштів, зарахованих на рахунки, відкриті у Національному банку України для головних розпорядників коштів державного бюджету, у вигляді добровільних внесків від фізичних та юридичних осіб приватного права та/або публічного права для реалізації заходів із національної безпеки та оборони, відновлення, підтримки та розвитку України"
Для цього пропонується доповнити розділ VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу новим п. 56, відповідно до якого у встановлених виняткових випадках протягом воєнного стану та бюджетного періоду, що настає за роком, в якому припинено або скасовано цей стан:
* за рішенням Кабміну головним розпорядникам коштів державного бюджету можуть відкриватися рахунки у Національному банку для збору добровільних внесків від фізичних та юридичних осіб приватного права та/або публічного права для реалізації заходів із національної безпеки та оборони, відновлення, підтримки та розвитку України з особливим режимом використання цих коштів;
* такі внески є джерелами формування спеціального фонду державного бюджету у частині доходів як власні надходження бюджетних установ або інші неподаткові надходження та які обліковуються, розподіляються і використовуються відповідно до порядків, визначених Кабінетом міністрів;
* за рішенням Кабінету міністрів може здійснюватися розподіл та перерозподіл коштів, які є джерелами формування спеціального фонду держбюджету у частині доходів від інших неподаткових надходжень між головними розпорядниками коштів державного бюджету з урахуванням їх цільового призначення з відкриттям нових бюджетних програм, включаючи трансферти місцевим бюджетам;
* залишки відповідних коштів зберігаються на рахунках спеціального фонду державного бюджету головних розпорядників коштів державного бюджету до повного їх використання у наступних бюджетних періодах з урахуванням їх цільового призначення.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Зазначається, що розгортання української системи Sky Map на авіабазі
Принца Султана, про яке раніше не повідомлялося, є ознакою того, як
українські військові значно просунулися вперед у технологіях дронів та
боротьби з ними
Посли-постійні представники країн-членів Європейського союзу схвалили як
останній законодавчий акт - зміни до регламенту про багаторічну
фінансову політику ЄС, який був необхідний для забезпечення виплати
Україні
Український президент наголосив, що відновлення "Дружби" Київ пов'язує з
розблокуванням Європейським Союзом кредиту у 90 млрд євро для потреб
України.
Уряд визначив Державну спеціальну службу транспорту Міноборони (ДССТ)
замовником робіт із захисту критичної інфраструктури: очікує, що так
роботи будуть виконуватися швидше.
Європейський Союз планує надати Україні перший транш з кредиту ЄС на
суму 90 млрд євро у кінці травня чи на початку червня 2026 року.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
У найбільших тендерах на страхування у 2025 році страхова компанія
"Перша" уклала контракт з "Енергоатом" на 167 млн грн, "ТАС" - контракт
на 142,8 млн грн з "Укрнафтою", а "ВУСО" - контракт на134 млн грн з
"Ощадбанком".
Долар США стабільний до основних світових валют на торгах у четвер.
Зазначається, що на рахунок емітента в результаті аукціону з обміну буде
зараховано 5,66 млн шт. ОВДП із терміном погашення 20 травня 2026 року
на загальну суму 6,03 млрд грн.
Зараз в обігу перебувають понад ₴923 мільярди, або на ₴3 мільярди менше, ніж на початок року.
Долар США слабко змінюється в парах з єною, євро і фунтом стерлінгів вдень у середу.
Курс долара США помірно опускається до євро і фунта стерлінгів, а також до японської єни і китайського юаня вранці в середу.
Банки України зберегли високі темпи кредитування бізнесу і
населення, проте обсяг кредитів, наданих органам державної влади,
зменшився.
Сервіс Google Фото отримав новий набір інструментів для редагування
обличчя із налаштуванням інтенсивності - для видалення недоліків шкіри,
корекції губів, відбілювання зубів тощо.
Світ електромобілів - це не лише про великі екрани та автопілоти, а
насамперед про те, наскільки важкою та дорогою буде «батарейка» під
підлогою.
Згідно із повідомленням відомства, мова йде про документи, які
використовуються у випадках змін під час перевезення, зокрема, при
перевантаженні, зміні пункту призначення, розбіжностях у вантажі чи
інших операційних ситуаціях.
Окружний суд Токіо засудив 39-річного Ватару Такеучі до 1,5 року
ув'язнення та оштрафував його на 1 мільйон єн ($6300) за публікацію
спойлерів.
США вкотре продемонстрували, що коли мова йде про напівпровідники та
національну безпеку, капіталістичні правила вільного ринку
відправляються на лаву запасних.
Дослідники NVIDIA опублікували статтю "ReSTIR PT Enhanced: алгоритмічні
вдосконалення для швидшого та надійнішого трасування шляху ReSTIR".
Apple офіційно оголосила зміну керівництва: Тім Кук залишає посаду
генерального директора компанії. З 1 вересня 2026 року його місце займе
Джон Тернус, нинішній старший віцепрезидент з апаратного забезпечення.