Фінансові новини
- |
- 04.03.26
- |
- 18:04
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
НБУ рекомендував системно важливим банкам забезпечити контакт-центри та центри обробки даних резервним живленням із запасом від 7 днів
17:06 11.11.2022 |

Національний банк України (НБУ) розробив план підготовки банків на випадок блекаутів, зокрема рекомендував системно важливим банкам невідкладно забезпечити контакт-центри та центри обробки даних резервним живленням із запасом палива щонайменше на 7 діб.
Згідно зі зверненням НБУ до банків, регулятор також рекомендував забезпечити роботу своїх систем та каналів зв'язку із урахуванням ймовірного тимчасового обмеження постачання електроенергії терміном на тиждень і більше.
Крім цього, системно важливим банкам рекомендовано підтримувати в гарячому резерві канали зв'язку на локаціях НБУ в Києві та Львові та підтримувати в актуальному стані резервування критичних інформаційних систем, а також перемикати їх на резервні локації та хмарні системи.
Водночас НБУ рекомендував визначити чергові відділення, які продовжать роботу під час кризових ситуацій, та забезпечити їх резервними каналами зв'язку (супутникового), резервними джерелами електроживлення (електрогенераторами) із запасом палива щонайменше на дві доби та джерелами їх поповнення.
Зазначається, що список чергових відділень має бути доступний на сайті банку, через служби його клієнтської підтримки (контактні центри) та Нацбанку, а також на вхідних дверях інших відділень у місті.
Крім цього, банки мають розробити плани підвезення персоналу чергових відділень на роботу і створити перелік резервних працівників. Співробітники заздалегідь мають бути поінформовані про ці заходи, а також мати інструкції щодо своїх дій у разі тривалого вимкнення електроенергії.
Національний банк рекомендує системно важливим банкам збільшити ліміти залишків коштів у касах і вирішити питання розміщення в чергових відділеннях додаткових сейфів для зберігання готівки.
Регулятор також запропонував розробити заходи для оперативного забезпечення чергових відділень додатковою технікою, зокрема шляхом тимчасового переміщення з інших відділень у разі збільшення потоку клієнтів.
Окрім іншого, банки також мають опрацювати можливість збільшення кількості програмно-технічних комплексів самообслуговування (ПТКС) та АТМ у чергових відділеннях. При цьому НБУ вітатиме їхню готовність тимчасово розміщувати АТМ та інших банків у таких офісах.
Регулятор зазначив, що у разі настання обставин, за яких банківська система буде змушена перейти на режим роботи в умовах неможливості швидкого відновлення стабільного електропостачання (протягом трьох і більше діб), чергові відділення мають забезпечити прийом готівки від бізнесу, зокрема від клієнтів інших банків для подальшого переказу.
Крім цього, рекомендується продовжити дію платіжних карток, термін яких спливає в поточному та наступному місяцях, як мінімум на три місяці.
Також за наявності технічної можливості НБУ просить забезпечити відвідувачам чергових відділень безкоштовний доступ до Wi-Fi та розглянути питання скасування комісій щодо отримання готівки з платіжних карток інших банків в їхніх касах.
Банки-емітенти зі свого боку також мають скасувати свої комісії за зняття готівки у мережі інших банків. Регулятор готовий організувати діалог між банками щодо тимчасового скасування комісій із отримання готівки за платіжними картками інших банків.
Водночас НБУ наголосив, що сприятиме вирішенню питання забезпечення деяких відділень комплектами Starlink.
НБУ закликав банки до 15 листопада 2022 року відправити до департаменту банківського нагляду перелік чергових відділень, а також інформацію про статус впровадження рекомендацій.
ПриватБанк закликав бізнес користуватися додатком "Термінал" і створювати QRкоди із терміналів на телефоні на час відключень електрики.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Після атак Росії а українську енергосистему в Україні в роботі залишилося менше 10 ГВт генерувальних потужностей.
Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України станом
на кінець січня 2026 року сягнула 215,0 млрд дол. США, збільшившись за
місяць на 1,67 млрд дол.
Кабмін розширив експериментальний проєкт зі створення власних груп
протиповітряної оборони на підприємствах критичної інфраструктури. Про
це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Від 2 березня банкноти номіналами 1, 2, 5 і 10 гривень зразків 2003-2007
років замінюються на відповідні обігові монети, повідомив Національний
банк України.
Україна нещодавно досягла домовленості з Експортно-імпортним банком
Китаю (China EXIM) про реструктуризацію залучених раніше під державні
гарантії кредитів, повідомив заступник голови місії Фонду в Україні
Тревор Лессард
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Національний банк України 4 березня встановив довідковий курс гривні
щодо долара на рівні 43,6388 грн/$1, за день він послабився майже на 24
коп. та оновив історичний мінімум.
Національний банк України визначив обов'язкові реквізити платіжної
інструкції при переказові коштів без відкриття рахунку; зокрема, при
оплаті житлово-комунальних послуг можна не вказувати прізвище, ім'я, по
батькові та ідентифікаційний код.
Долар США продовжує зміцнюватися до євро і фунта стерлінгів, слабо дешевшає в парі з єною.
Національний банк України затвердив перелік важливих об'єктів платіжної
інфраструктури за підсумками моніторингу діяльності у 2025 році. Про це
він повідомив на своєму сайті 3 березня.
Від початку 2026 року в межах програми бізнес залучив 4,3 тис. кредитів
на загальну суму 20,1 млрд грн, повідомляє пресслужба Мінекономіки.
Європейський центральний банк опублікував робочий документ під назвою «Стейблкоїни та трансмісія грошово-кредитної політики».
Від початку 2026 року уряд України залучив від продажу / обміну ОВДП на аукціонах майже 132 млрд грн.
Китайські науковці розробили новий акумулятор для електромобілів із
щільністю енергії понад 700 Вт·год/кг, що потенційно дає запас ходу
понад 1000 км на одному заряді.
Американський технологічний гігант NVIDIA оприлюднив фінансові
результати за IV квартал 2025 року та так званий 2026 фінансовий рік,
продемонструвавши стрімке зростання на фоні глобального попиту на
інфраструктуру штучного інтелекту (ШІ).
Український фонд стартапів приєднався до
глобальної мережі Microsoft for Startups Investor Network, що дозволить
IT-проєктам отримати до $150 тис. кредитів на сервіси Microsoft Azure.
Науковці з Міського університету Гонконгу та Південного університету
науки та технологій розробили екологічну водну батарею, яка стабільно
працювала протягом 120 000 циклів.
HP повідомила, що оперативна пам'ять тепер формує понад третину
собівартості її персональних комп'ютерів. За словами фінансової
директорки Карен Паркхілл, якщо торік витрати на пам'ять і накопичувачі
становили 15-18% від загальної вартості компонентів
Компанії Microsoft та SpaceX оголосили про співпрацю для розвитку
глобального доступу до інтернету. Проєкт передбачає використання
супутникового інтернету Starlink для підключення громадських центрів у
різних країнах, зокрема 450 хабів у Кенії.
Компанія SpaceX оприлюднила
амбітні плани щодо розвитку своєї технології Direct to Cell, яка дозволить звичайним смартфонам підключатися до супутників без жодного додаткового обладнання.