Фінансові новини
- |
- 02.06.26
- |
- 10:39
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
![]() | |
|
"Коли зачинились одні двері, відкриваються інші, але ми цього часто не помічаємо, втупившись у зачинені двері" Гелен Келлер |
Прибыль банков США в январе-марте росла 15-й квартал подряд - FDIC
09:57 30.05.2013 |
Прибыль банков США в январе-марте росла пятнадцатый квартал подряд, свидетельствуют данные Федеральной корпорации по страхованию депозитов (Federal Deposit Insurance Corporation, FDIC).
Совокупная чистая прибыль 7019 банков и сберегательных учреждений страны, участвующих в системе страхования, в первом квартале этого года составила $40,3 млрд, что на 15,8% (или на $5,5 млрд) превзошло показатель за аналогичный период 2012 года.
При этом половина из этих фининститутов показала увеличение прибыли. Доля убыточных банков сократилась до 8,4% с 10,6% в январе-марте прошлого года.
"Отчет показывает дальнейший прогресс в восстановлении, которое длится в банковской отрасли более трех лет, - заявил глава FDIC Мартин Грюнберг. - Мы увидели улучшение индикаторов качества активов в прошедшем квартале, продолжающийся рост числа прибыльных институтов и дальнейшее снижение количества проблемных банков и банкротств".
Средняя рентабельность активов (ROA) в январе-марте выросла до 1,12% по сравнению с 1% за тот же период годом ранее. Это максимальный уровень со второго квартала 2007 года, когда он составлял 1,22%, отмечается в сообщении корпорации.
Операционная выручка банковской отрасли США увеличилась на 1,6% (или на $2,7 млрд) и достигла $170,6 млрд.
Резервы банков на возможные потери по ссудам сократились на 23,2% (или на $3,3 млрд) - до $11 млрд.
В то же время беспокойство FDIC вызывает замедление темпов роста кредитования и низкая чистая процентная маржа (разница между доходами по активам и ставками по депозитам).
Объем выданных кредитов уменьшился на 0,5% - до $36,8 млрд. Это первое снижение показателя с 2010 года. Средний уровень чистой процентной маржи в первом квартале опустился до самой низкой отметки с 2006 года - 3,27%.
Число проблемных банков в США продолжало сокращаться и на 31 марта составляло 612 по сравнению с 651 на конец прошлого года. Максимальный уровень в 888 подобных банков был зафиксирован в первом квартале 2011 года.
В январе-марте этого года в стране обанкротилось всего 4 банка, застрахованных FDIC, что является самым низким показателем со второго квартала 2008 года, когда закрылось всего 2 финансовых института. С начала текущего года число банкротств составляет 13 против 24 за аналогичный период 2012 года.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Українська сторона отримала нову пускову установку IRIS-T, повідомив у неділю, 31 травня, президент Володимир Зеленський.
Рада виконавчих директорів Світового банку схвалила новий проєкт SPIRIT
для України з загальним обсягом $880 млн, з яких $860 млн становитиме
позика самого банку, а решту $20 млн - гранти від Великої Британії та
Німеччини через цільовий фонд підтримки, відновлення, відбудови й
реформування України
Україна отримає транш у розмірі майже 2,8 млрд євро після того, як Рада
Євросоюзу ухвалила рішення про сьоме виділення коштів у рамках Механізму
підтримки ЄС Ukraine Facility.
Перша партія шведських винищувачів JAS 39 Gripen для України надійде
разом із далекобійними ракетами класу "повітря-повітря" Meteor.
Президент Володимир Зеленський під час візиту до Швеції розповів про новий пакет допомоги Україні, який виділила ця країна.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
У квітні 2026 року позичальники банків, що перебувають в управлінні
Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, за програмами реструктуризації
кредитів погасили ще 17,4 млн грн.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 29 травня 2026 року.
Курс долара США слабко підвищується до євро, фунта стерлінгів та єни вранці в п'ятницю.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:30 кч 28 травня 2026 року.
У квітні 2026 року на рахунки неплатоспроможних банків, що
перебувають в управлінні Фонду гарантування вкладів фізичних осіб
(ФГВФО), надійшло 131,9 млн грн.
Фінансові ринки перегріті, тому існує підвищений ризик різкої та
несподіваної корекції. Про це віцепрезидент Європейського центрального
банку (ЄЦБ) Луїс де Ґіндос заявив у коментарі CNBC
Долар США дорожчає до євро і фунта стерлінгів на торгах у четвер, стабільний у парі з єною.
Китай обмежив закордонні поїздки для провідних спеціалістів зі штучного
інтелекту у приватних компаніях і нині для виїзду вони мають отримати
відповідний дозвіл від влади
Мільярдер та інвестор Марк К'юбан заявив, що продав більшу частину
своїх біткоїнів. За його словами, він розчарувався у здатності
криптовалюти виступати захисним активом під час геополітичних потрясінь і
послаблення долара.
У Китаї почали масово навчати гуманоїдних роботів для роботи на
фабриках, у магазинах та у сфері послуг.
IBM та Міністерство торгівлі США оголосили про запуск першої в країні спеціалізованої квантової фабрики з виробництва чипів.
Популярний мобільний відеоредактор CapCut, який за час існування
завантажили понад 1,2 млрд разів, оголосив про партнерство з Google. У
рамках співпраці можливості редактора інтегрують безпосередньо в чат-бот
Gemini.
Автомобільний концерн Stellantis, створений в результаті злиття Fiat
Chrysler і PSA Group, у четвер, 21 березня, представив п'ятирічний
стратегічний план FaSTLAne 2030 вартістю 60 млрд євро.
За 2025-2026 рік кількість ІТ-ФОПів знизилася на 21%, і це найбільше зниження з 2016 року.