Фінансові новини
- |
- 17.03.26
- |
- 07:10
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Всемирный банк: зарубежные партнеры правительства не настаивали на повышении минимального регулятивного капитала банков
10:08 29.11.2010 |
Всемирный банк и МВФ не настаивали на повышении минимального регулятивного капитала банков до 120 млн грн. Об этом заявил директор представительства Всемирного банка в Украине Мартин Райзер 22 ноября на круглом столе <<Рекапитализация банковской системы: украинские реалии и мировой опыт>>, организованном Лигой финансового развития.
<<Я не возражаю, чтобы этот вопрос подняли сейчас. Это не плохая мысль, и мы не против этого, - отметил М. Райзер. - На текущий момент наши приоритеты очень понятны - повышение реальной капитализации банковской системы к минимальному порогу, определенному НБУ, и реальное отражение на балансе неработающих кредитов>>.
По словам эксперта, учитывая растущее количество банков, вопрос о повышении капитализации рано или поздно придется поставить на повестку дня: <<Регулятору надо присматривать за 185 банками, каждый из них может и отмывать средства, может одалживать родственным лицам, у них может быть непрозрачная структура собственности и т.д. Это очень нагружает, и в это в интересах честных банков помочь регулятору делать свою работу. Но с другой стороны можно развивать технические возможности центрального банка для того, чтобы он мог наблюдать за таким большим количеством банков. Это вариант>>.
По словам же координатора деятельности Всемирного банка в финансовом и частном секторе Украины, Беларуси и Молдовы Мариуса Висмантаса, <<даже если безопасность банковской системы (из-за повышенной капитализации) будет слишком большой, это лучше, чем опасность или недооцененная опасность>>.
<<Я бы не говорил, что уровень капитала определяет конкуренцию. Крупные банки имеют свои собственные проблемы, у них есть большие риски, которые существуют для всей банковской системы.... У маленьких банков другие риски, хотя они и не влияют, может быть, на системную стабильность <...> Обычно на рынке, который нормально работает, есть место для всех - и для средних, и для малых, и для крупных банков, и специализированных, и для универсальных банков.
В Украине поддержка регулятора и достижение финансовой стабильности - в интересах всех участников банковского сектора и заинтересованных групп, даже если это означает необходимость внести в банки дополнительный капитал. Крупные банки имеют возможность привнести дополнительный капитал. Маленькие банки также должны увеличить капитал. Может это и трудно сейчас, но в конце концов это сделает банковский сектор более сильным, он будет поддерживать экономику и это будет самым большим вкладом и стабильность всего общества>>, - отметил М. Висмантас.
Статьи по теме:
27.09.2010 Укрупнение банковской системы Украины является неизбежным процессом.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Ударний FPV-дрон F10 виробництва компанії
F-Drones став другим українським фіналістом першого етапу програми
американського Пентагону Drone Dominance
Держава нараховуватиме кешбек за купівлю пального на АЗС. Про це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Україні після схвалення кредиту МВФ
бюджетних коштів має вистачити до початку травня, щоб протриматися і
воювати. Тепер у ЄС є час, щоб вирішити питання з вето Угорщини на
кредит для України в розмірі 90 млрд євро.
Відповідно до даних GPS сигналу, незаконно затримані автомобілі знаходяться у центрі Будапешта, поблизу однієї з силових структур Угорщини.
Після атак Росії а українську енергосистему в Україні в роботі залишилося менше 10 ГВт генерувальних потужностей.
Штори онлайн купують усі, хто хоч раз обпікся на поході в салон: часу з'їдає багато, а на виході все одно лишається сумнів.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Долар США почав активно зростати у парах з євро та фунтом стерлінгів у п'ятницю вдень, залишаючись стабільним у парі з єною.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 13 березня 2026 року.
Динаміка обмінного курсу гривні щодо долару та євро з початку березня
відображає вплив ринкових чинників, повідомили у пресслужбі
Національного банку України
Долар США слабо зміцнюється до євро і фунта стерлінгів на торгах у п'ятницю, стабільний у парі з єною.
Національний банк України (НБУ) 12 березня встановив довідковий курс
гривні до долара на рівні 44,1156 грн/$1, за день він послабився майже
на 20 коп. та другий день поспіль оновив історичний мінімум.
Ціни на золото слабо зростають у четвер. Підтримку дорогоцінному металу
надає попит на захисні активи через конфлікт на Близькому Сході, а
негативним фактором виступає зміцнення долара.
Національний банк України з понеділка, 9 березня, після затримання
інкасаторських автомобілів Ощадбанку в Угорщині почав проводити операції
з обміну безготівкової валюти на готівкову для підтримки ліквідності
банків. Про це повідомляється на сайті регулятора.
Тепер,
коли механічні можливості звичайної стрічки практично вичерпані, шведи
вирішили, що настав час додати в цей елемент безпеки трохи
обчислювальної потужності та сенсорів.
Nvidia продовжує доводити, що конкуренція на ринку дискретних
відеокарт - це щось із розряду міфів Давньої Греції. Поки Intel та AMD
намагаються знайти своє місце під сонцем, «зелені» просто забирають собі
все сонце разом із шезлонгами та баром.
Генеральна директорка Xbox Аша Шарма здійснила свій перший гучний крок на новій посаді.
Очільниця підрозділу Microsoft повідомила в X про роботу над Project
Helix - консоллю наступного покоління
Замість того, щоб нескінченно вдосконалювати власну архітектуру MMA, Mercedes-Benz готує глобальну платформу нового покоління. Вона має стати основою для всього «молодшого» модельного ряду: від A-Class та B-Class до популярних кросоверів GLA та GLB.
Apple представила новий бюджетний MacBook Neo, який оснащений процесором A18 Pro, що використовувався в iPhone 16 Pro та iPhone 16 Pro Max.
Qualcomm довгий час годувала нас обіцянками про те, що Windows на Arm
- це не просто спроба вижити в світі без розетки, а повноцінна заміна
традиційним «пічкам» на x86.
Xiaomi, схоже, остаточно вирішила, що статус простого збирача
«заліза» інших компаній їй більше не до вподоби.