Фінансові новини
- |
- 03.06.26
- |
- 04:34
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Банк Канады повысил ключевую ставку первым из ЦБ стран G7
17:32 01.06.2010 |
Банк Канады повысил ключевую процентную ставку, став первым из центробанков стран G7, ужесточившим кредитно-денежную политику после завершения рецессии.
Ставка была повышена на 0,25 процентного пункта - до 0,5% годовых, что совпало с прогнозом аналитиков, опрошенных агентством Bloomberg.
До этого момента ставка находилась на рекордно низком уровне - 0,25% годовых, она была повышена впервые с июля 2007 года.
"Учитывая существенную неопределенность в отношении прогноза на будущее, любое дальнейшее сокращение кредитно-денежного стимулирования должно внимательно взвешиваться", - говорится в сообщении канадского ЦБ.
Следующее заседание банка состоится 20 июля.
Как отмечается в сообщении Банка Канады, темпы экономического роста в стране и инфляция "в основном соответствуют ожиданиям", в то время как восстановление глобальной экономики становится "все более неустойчивым".
Рост ВВП Канады в первом квартале 2010 года составил 6,1% в годовом исчислении и стал максимальным с 2000 года. Согласно прогнозу ЦБ, инфляция превысит целевой уровень, составляющий 2%, в следующем году. В апреле инфляция в Канаде составила 1,8%, ускорившись по сравнению с 1,4% в марте.
"Повышение ставки сохраняет политику Центробанка стимулирующей и согласуется с ожидаемым увеличением инфляции до 2% с учетом увеличения потребительских расходов и неопределенности в отношении восстановления мировой экономики", - отмечается в сообщении ЦБ.
Канадская экономика значительно выиграла от повышения спроса на медь, золото, нефть и зерно в странах emerging markets, включая Индию и Китай.
"Восстановление мировой экономики продолжается, однако является неустойчивым в ряде стран, - говорится в сообщении Банка Канады. - Значительный импульс к росту отмечается в странах emerging markets, подъем укрепляется в США, Японии и ряде других промышленных стран, в то время как в Европе ситуация ухудшается".
По словам старшего экономиста Canadian Imperial Bank в Торонто Мени Громана, канадская экономика является достаточно сильной, чтобы справиться с последствиями долгового кризиса в Европе.
"Рецессия в Канаде не была столь глубокой, как в других странах, особенно в США, и мы видим здоровый устойчивый рост экономики, - отмечает М.Громан. - Решение повысить ставку с рекордно низкого уровня не представляет собой сколько-нибудь значительного ужесточения денежной политики".
Количество рабочих мест в частном секторе Канады в прошлом месяце увеличилось на 108,7 тыс. - это максимальный рост с 1976 года. Безработица в стране опустилась до 8,1% с 8,2%. Улучшение ситуации на рынке труда поддержало розничные продажи, объем которых в марте вырос до рекорда.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Українська сторона отримала нову пускову установку IRIS-T, повідомив у неділю, 31 травня, президент Володимир Зеленський.
Рада виконавчих директорів Світового банку схвалила новий проєкт SPIRIT
для України з загальним обсягом $880 млн, з яких $860 млн становитиме
позика самого банку, а решту $20 млн - гранти від Великої Британії та
Німеччини через цільовий фонд підтримки, відновлення, відбудови й
реформування України
Україна отримає транш у розмірі майже 2,8 млрд євро після того, як Рада
Євросоюзу ухвалила рішення про сьоме виділення коштів у рамках Механізму
підтримки ЄС Ukraine Facility.
Перша партія шведських винищувачів JAS 39 Gripen для України надійде
разом із далекобійними ракетами класу "повітря-повітря" Meteor.
Президент Володимир Зеленський під час візиту до Швеції розповів про новий пакет допомоги Україні, який виділила ця країна.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
У квітні 2026 року позичальники банків, що перебувають в управлінні
Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, за програмами реструктуризації
кредитів погасили ще 17,4 млн грн.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 29 травня 2026 року.
Курс долара США слабко підвищується до євро, фунта стерлінгів та єни вранці в п'ятницю.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:30 кч 28 травня 2026 року.
У квітні 2026 року на рахунки неплатоспроможних банків, що
перебувають в управлінні Фонду гарантування вкладів фізичних осіб
(ФГВФО), надійшло 131,9 млн грн.
Фінансові ринки перегріті, тому існує підвищений ризик різкої та
несподіваної корекції. Про це віцепрезидент Європейського центрального
банку (ЄЦБ) Луїс де Ґіндос заявив у коментарі CNBC
Долар США дорожчає до євро і фунта стерлінгів на торгах у четвер, стабільний у парі з єною.
Китай обмежив закордонні поїздки для провідних спеціалістів зі штучного
інтелекту у приватних компаніях і нині для виїзду вони мають отримати
відповідний дозвіл від влади
Мільярдер та інвестор Марк К'юбан заявив, що продав більшу частину
своїх біткоїнів. За його словами, він розчарувався у здатності
криптовалюти виступати захисним активом під час геополітичних потрясінь і
послаблення долара.
У Китаї почали масово навчати гуманоїдних роботів для роботи на
фабриках, у магазинах та у сфері послуг.
IBM та Міністерство торгівлі США оголосили про запуск першої в країні спеціалізованої квантової фабрики з виробництва чипів.
Популярний мобільний відеоредактор CapCut, який за час існування
завантажили понад 1,2 млрд разів, оголосив про партнерство з Google. У
рамках співпраці можливості редактора інтегрують безпосередньо в чат-бот
Gemini.
Автомобільний концерн Stellantis, створений в результаті злиття Fiat
Chrysler і PSA Group, у четвер, 21 березня, представив п'ятирічний
стратегічний план FaSTLAne 2030 вартістю 60 млрд євро.
За 2025-2026 рік кількість ІТ-ФОПів знизилася на 21%, і це найбільше зниження з 2016 року.