Фінансові новини
- |
- 11.01.26
- |
- 10:26
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Goldman Sachs зберігає прогноз цін на нафту, але припускає зниження попиту
15:56 04.08.2025 |

Goldman Sachs 3 серпня підтвердив свій прогноз щодо ціни на нафту, згідно з яким середня ціна на Brent становитиме $64 за барель у ІV кварталі 2025 року й $56 2026-го, але очікує зростання ризиків для своїх базових оцінок через останні події.
«Зростаючий тиск на постачання нафти, що підпадає під санкції роти росії й Ірану, створює ризик для нашого цінового прогнозу, особливо враховуючи швидшу, ніж очікувалося, нормалізацію резервних потужностей», - йдеться в повідомленні інвестиційного банку від 3 серпня.
Однак Goldman Sachs попереджав про ризик зниження свого прогнозу середньорічного зростання попиту на 800 тис. барелів на день (б/д) у 2025-2026 роках через підвищення митних ставок США, загрози додаткових вторинних мит і слабкі дані про економічну активність у США.
Слабші дані «свідчать про те, що економіка США зараз зростає темпами, нижчими за потенційні», що, як вважають економісти банку, збільшило ймовірність рецесії в наступні 12 місяців, йдеться у записці.
Організація країн-експортерів нафти та її союзники, такі як росія, відома як ОПЕК+, 3 серпня домовилися збільшити видобуток нафти на 547 тис. б/д у вересні, що є останнім кроком у серії прискореного зростання видобутку для відновлення частки ринку.
«Хоча політика ОПЕК+ залишається гнучкою, ми припускаємо, що ОПЕК+ збереже свою квоту на видобуток незмінною після вересня, оскільки ми очікуємо прискорення темпів зростання комерційних запасів ОЕСР і зникнення сезонного попиту», - сказали в Goldman Sachs.
«Ми продовжуємо спостерігати обмежений ризик значних перебоїв у постачанні з росії, враховуючи великі обсяги російського імпорту, можливість поглиблення цінових знижок для підтримки попиту й постійну інформацію про зацікавленість ключових покупців - Китаю та Індії», - заявили аналітики Goldman Sachs.
Індійські державні нафтопереробні заводи (НПЗ) припинили купувати російську нафту минулого тижня, оскільки знижки цього місяця зменшилися, а президент США Дональд Трамп попередив країни не купувати нафту у москви, повідомили джерела в галузі.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Сенатор-республіканець Ліндсі Грем заявив, що президент Дональд Трамп
дав "зелене світло" двопартійному законопроєкту про санкції проти Росії.
Littop Enterprises, Bordo Management і Bridgemont Ventures програли арбітражну справу щодо Укрнафти
Канада прагне суттєво збільшити обсяг зброї та військового спорядження, що виготовляється разом із Україною.
Гарантії безпеки для України ґрунтуватимуться на трьох головних принципах, наголосила фон дер Ляєн.
Прем'єр Британії Кір Стармер, президент Франції Еммануель Макрон і
президент Володимир Зеленський підписали декларацію про наміри
розгортання військ в Україні у разі укладення мирної угоди.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Нафтовий гігант Chevron Corp, глобальні торговельні доми Vitol і
Trafigura, а також інші компанії конкурують за угоди з урядом США на
експорт сирої нафти з Венесуели.
Українські транспортні компанії можуть здійснювати міжнародні перевезення без бюрократичних дозволів майже до 40 держав
Кабінет міністрів звільнив Олега Гоцинця з посади голови Державної служби геології та надр України.
Ціни на нафту зростають другий день поспіль через невизначеність щодо
майбутнього постачання з Венесуели та посилення побоювань щодо видобутку
в Ірані, де тривають заворушення.
Ринок сільськогосподарських земель України у 2025 році змінився. На
початковому етапі відкриття ринку ключовим чинником був обсяг земельного
банку, тепер - якість та розташування ділянок.
АМКУ отримав заяви на зміну власника дев'яти юридичних осіб, що входять до складу Агро-Регіону
Top Lead за підтримки Міністерства цифрової трансформації України провела дослідження
використання штучного інтелекту українськими компаніями.
На CES 2026 компанія AMD анонсувала свій новий флагманський процесор Ryzen 7 9850X3D, який став найшвидшим у серії 9000X3D. Чип базується на архітектурі Zen 5 і оснащений технологією AMD 3D V-Cache другого покоління, що забезпечує виняткову ігрову продуктивність, особливо в порівнянні з конкурентами.
Попри намагання Павла Дурова дистанціюватися від Кремля, фінансова
звітність Telegram свідчить про глибоку залежність платформи від
російського капіталу
На CES 2026 NVIDIA представила нове покоління технології
масштабування DLSS 4.5. Оновлення представляє Dynamic Multi Frame
Generation, новий режим 6X Multi Frame Generation та модель другого
покоління для DLSS Super Resolution.
Продаж легкових машин у Великій Британії у 2025 році зріс за підсумками
третього року поспіль і вперше з доковідного 2019 року перевищив 2 млн
автомобілів.
NVIDIA представила Rubin — новий суперкомп’ютер для ШІ, який прискорює навчання та інференс моделей при нижчих витратах порівняно з попередніми системами
Компанія Qualcomm на виставці CES 2026 оголосила про випуск нового
процесора Snapdragon X2 Plus, який стане доступним у комп'ютерах нижчого
цінового сегмента порівняно з моделями серії X2 Elite.
Українські міста 2025 року отримали 107 тролейбусів, з них 75 нових, проти 34 тролейбусів (28 нових) у 2024 році