Фінансові новини
- |
- 18.01.26
- |
- 21:49
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Цей рік буде вирішальним для паливного ринку України
12:26 16.04.2025 |

ОККО орендує мережу KLO з 57 АЗС. Уперше почув про якісь розмови у цьому напрямі ще у грудні.
Тоді я не дуже здивувався, бо скільки пам'ятаю, KLO хтось постійно хоче. Чув, до повномасштабної давали 180 млн (доларів), а «клошники» ніби хотіли 220... Реально класна мережа, самобутня, окремі станції справжні артоб'єкти. А головне - розташована у найжирнішому регіоні країни - столичному, який дає понад 20% продажів у всій країні.
Рішення далося акціонерам нелегко, судячи зі всього, є конфлікт. Від деяких із них досі можна почути, що, мовляв, ми ще подивимось.
Але чому цей неприступний бастіон захитався?
Після 2022-го KLO несподівано сильно втратила продажі й за цим сумним показником опинилась у трійці з «БРСМ» і Socar.
Десь оточили конкуренти, окремі об'єкти опинились в окупації, були зруйновані й довго відновлювалися. Комплекс «Райдуга» на Броварському згорів через водія-довбограя, що влетів у колонки на повній швидкості... Два найпотужніші комплекси на проспекті Бажана були нейтралізовані закриттям Південного мосту...
Найпотужнішим ударом стала ворожа атака на нафтобазу компанії, де, за різними оцінками, могло бути до 10 тис. т бензину (ринкова вартість $10 млн). І це не перша атака.
Гадаю, така череда сумних подій зіграла не останню роль у рішенні шукати вихід з ринку.
Я вважаю це рішення правильним. Чому?
Сюжет із ОККО-KLO звісно претендує на подію року, але насправді головна інтрига не тут. Хто стане новим власником мережі Ігоря Коломойського - «Авіас», ANP тощо? Оце головне питання. Від цього залежатиме те, як і наскільки швидко почне переформатовуватись паливний роздріб.
Це найбільша за кількістю станцій національна мережа з понад 600 АЗС, яка з нового року перебуває у нокауті. І цей чинник не останній, який дозволив багатьом АЗС пережити цю зиму, за яку ринок утратив 12% споживання дизпального й 10% автогазу. Так, на 10% зросли постачання бензину, але на нього припадає лише 20% ринку.
Як я вже повідомляв, куратор нафтового бізнесу групи «Приват» Михайло Кіперман активізував пошуки покупців на мережу і за три місяці переглянув декілька концепцій - продаж по шматках, передачу в управління тощо. Але, за наявними даними, наразі з'явився претендент на весь актив. Не хочу поширювати чутки, але, схоже, питання вирішене.
Що це означатиме? Коли ці 600 АЗС запуститься, це автоматично потягне продажі з найменш конкурентних АЗС. Через зниження споживання багато з них балансують на межі, а запуск «авіасів» остаточно їх покладе.
Отже, багато хто вирішить виходити, й ціни на станції полетять у прірву. Багато з них не запуститься вже ніколи. І розрахунок очевидний - скидати активи скоріше, поки за них дають бодай щось.
І хоча тієї ж KLO через вигідне розташування мережі це стосується в останню чергу, але теж стосується. Особливо якщо на зачинених сьогодні станціях замайорить щось відоме і недороге. Тому рішення про поступовий вихід можна зрозуміти.
Слідкуємо за подіями, цей рік буде вирішальним для паливного ринку. Єдині, відносно кого немає інтриги, то це ОККО та Укрнафта, вони лишаються. Відносно решти впевненості немає.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна та Велика Британія підписали угоду про торговельну лібералізацію для деяких видів аграрної продукції.
Через прайс-кепи імпорт електроенергії з Євросоюзу здійснюється лише на 30%
Польща передасть Україні до дев'яти своїх винищувачів МіГ-29 - технічні переговори про це все ще тривають.
Деталі візиту не розголошувалися з міркувань безпеки. Востаннє очільниця МВФ відвідувала Україну в лютому 2023 року.
Світовий банк прогнозує, що зростання економіки України цього року
стабілізується на рівні 2%, згідно з базовим сценарієм, який передбачає,
що вторгнення Росії триватиме до кінця року.
Голова Асоціації деревообробних підприємств України, наголосив на необхідності системної інтеграції деревообробної та меблевої галузей, а також індустріального дерев’яного будівництва до державних програм відбудови й житлової політики.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Доходи Росії від нафтогазової галузі, яка має ключове значення для
фінансування війни проти України, у 2025 році впали до найнижчого рівня
за п'ять років через здешевлення сирої нафти та скорочення поставок
газу.
Металургійні підприємства України в 2025 році наростили надходження від
експорту чорних металів на 7,85% порівняно з попереднім роком - до $3
млрд 339,487 млн.
Після
зустрічей з президентом Володимиром Зеленським та іншими
високопосадовцями Георгієва зазначила, що з листопада, коли було
досягнуто попередньої домовленості щодо програми, ситуація в Україні
змінилася, але суть вимог програми залишиться незмінною
Перший віцепрем'єр-міністр, міністр енергетики Денис Шмигаль закликав бізнес вимкнути все зовнішнє освітлення.
Після
останнього масованого обстрілу Києва більшість жителів української
столиці залишилися не лише без світла, але й без тепла, а також із
перебоями з водою та зв'язком.
Китайські урядовці наказали технологічним компаніям не купувати чипи Nvidia без необхідності
Адміністрація президента Дональда Трампа ухвалила нові критерії дозволу
продажів ШІ-процесорів NVIDIA H200 китайським покупцям. Про це пише
Bloomberg.
Міністр оборони США Піт Хегсет заявив, що чат-бот Grok, розроблений
компанією xAI, впровадять в інфраструктуру Пентагону. Цей процес стане
частиною ширшої ініціативи з використання генеративного ШІ у військових
системах.
Американська Google (належить Alphabet Inc.) розпочне розробку і
виробництво нових версій своїх флагманських смартфонів у В'єтнамі цього
року, повідомляє японське видання Nikkei із посиланням на джерела.
У Великій Британії заборонили використовувати штучний інтелект для
створення інтимних зображень із людьми, які не давали на це дозвіл.
Першим транспортним засобом із твердотілою батареєю, який можна офіційно
купити у США, став електромотоцикл Verge TS Pro. Його показали на CES
2026, і він одразу продемонстрував як переваги, так і головну проблему
цієї технології.
У центрі Львова запустили пілотну мережу 5G - вперше в Україні зі
швидкістю передавання даних близько 500 Мбіт/с на одного абонента.