Фінансові новини
- |
- 06.12.25
- |
- 03:35
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Ціни на нафту перейшли до зростання, Brent торгується на рівні $74,2 за барель
14:46 31.03.2025 |

Ціни на нафту перейшли до зростання, відновивши втрати, яких зазнали раніше під час сесії.
Трейдери оцінюють нові заяви президента США Дональда Трампа, який пригрозив ввести вторинні мита на російську нафту.
Вартість травневих ф'ючерсів на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures за даними на 14:14 EET становила $74,24 за барель, що на $0,61 (0,83%) вище, ніж на закриття попередніх торгів. Термін обігу ф'ючерсів на травень закінчується із закриттям ринку в понеділок. Червневі контракти, які активніше торгуються, дорожчають на $0,28 (0,38%), до $73,04 за барель.
Ф'ючерси на нафту WTI на травень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) зросли в ціні до цього часу на $0,31 (0,45%), до $69,67 за барель.
В інтерв'ю телеканалу NBC у неділю президент Трамп заявив, що має намір запровадити вторинні 25-відсоткові мита на експортовану російську нафту, якщо Москва не укладе угоду щодо українського врегулювання. "Якщо Росія і я не зможемо укласти угоду, щоб припинити кровопролиття в Україні, то я введу вторинні мита на всю нафту з Росії", - сказав він. Трамп уточнив, що піде на цей крок, якщо дійде висновку, що провина за відсутність угоди є на російській стороні.
Президент також сказав, що готовий піти на заборону іноземним компаніям, які купують російську нафту, вести бізнес у США.
Деякі аналітики сумніваються в серйозності намірів американського президента. "Є елемент втоми від заяв адміністрації США щодо тарифів і санкцій", - зазначив аналітик ING Воррен Паттерсон. "Вважаю, що доти, доки не з'явиться щось більш конкретне, ринок не буде занадто гостро реагувати на це", - додав експерт.
Тим часом дзеркальні мита США на товари з інших країн мають набути чинності вже в середу. Ця перспектива збільшила занепокоєння інвесторів щодо глобальної торговельної війни, яка може уповільнити економічне зростання та обмежити попит на енергоносії.
Тиск на нафтові котирування також чинять очікування збільшення видобутку країнами ОПЕК+.
У Macquarie Group Ltd. допускають, що ціна на нафту може опуститися до $60-63 за барель на тлі збереження надлишку пропозиції на ринку.
"Наші цінові орієнтири стосуються того, який рівень цін може бути стійким", - зазначив аналітик Macquarie Вікас Двіведі, додавши, що ціна навряд чи може надовго опуститися нижче за рівень $60-63, оскільки в цьому разі ОПЕК+, ймовірно, сповільнить нарощування нафтовидобутку.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :
ПРЕС-РЕЛІЗИ
У РУБРИЦІ
| "Клуб білого бізнесу" збільшився майже на пів тисячі підприємств: Податкова затвердила новий перелік |


У розмові взяли участь президент Франції Емманюель Макрон, канцлер
Німеччини Фрідріх Мерц, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та інші
лідери. 
Державна служба геології та надр України продала спеціальний дозвіл
на розробку Любинецької нафтогазової площі у Львівській області.
Верховна Рада не розглядатиме питання запровадження ПДВ для фізичних осіб-підприємців.
Європейська комісія в середу офіційно запропонувала внести Росію до
власного чорного списку країн з високим ризиком відмивання грошей і
фінансування терористичної діяльності.
Стабильное качество фарша — одно из ключевых условий для успешной кухни.
Независимо от формата заведения, будь то бистро или гастрономический
ресторан, консистенция, структура и свежесть мясной массы определяют
уровень блюда.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Відповідне рішення прийняте на засіданні регулятора у п'ятницю, яке транслювалося онлайн, передає кореспондент Енергореформи.
До Переліку платників податків з високим рівнем добровільного
дотримання податкового законодавства (так званого, "клубу білого
бізнесу") станом на листопад включено 7 638 суб'єктів господарювання.
У п'ятницю, 5 грудня, середня ціна на бензин
марки А-95 знизилася на 4 коп. до 58,3 грн/л, на дизельне пальне - на 4
коп. до 58,36 грн/л.
У 2025 році кожен четвертий українець почав отримувати менший дохід.
Команда МВФ опрацьовує повний текст бюджету України на 2026 рік, але, за
попередніми оцінками, в цілому він відповідає зобовʼязанням української
сторони за новою програмою EFF.
Національний банк України працює над концепцією нового проєкту закону
щодо страхування воєнних ризиків, який розраховують зареєструвати в
парламенті у першому кварталі 2026 року.
Державні нафтопереробні компанії Indian Oil Corp і Bharat Petroleum
Corp розмістили січневі замовлення на завантаження російської нафти від
постачальників, які не перебувають під санкціями, через зростання
знижок, повідомили джерела у сфері торгівлі.
У листопаді 2025 року український ринок нових авто продовжив зміщуватися в бік електромобілів.
Соціологи зіткнулися з новим ризиком, оскільки великі мовні моделі (LLM)
здатні видавати себе за людей і проходити стандартні перевірки якості.
Понад третину нових легкових автомобілів, проданих у світі цього року, виготовлено в КНР.
Усі інші проєкти відходять на другий план заради покращення ChatGPT.
Функція працює лише між абонентами, які збережені одне в одного в контактах і використовують стандартний додаток для дзвінків.
Xiaomi EV продовжує стрімко нарощувати свої позиції на ринку електромобілів
Samsung офіційно показала свій перший потрійний складаний смартфон -
Galaxy TriFold. Модель стане доступною в Кореї 12 грудня, а згодом вийде
на ринки Китаю, Тайваню, Сінгапуру та ОАЕ. У першому кварталі 2026 року
смартфон також має з'явитись в США.